Skocz do zawartości

Forum Wędkarskie wykorzystuje cookies. Przeczytaj Privacy Policy aby uzyskać więcej informacji. Żeby zlikwidować tą informację wciśnij:    Zamknij

Witaj! na ForumWedkarskie.pl

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kołowrotek o ruchomej szpuli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Areh

Areh

Specjalista

• Forumowicz
  • 257 postów
18

Napisano 20 luty 2012 - 13:56

Moja pierwsza wędka to był kij bambusowy, a kołowrotek to ruski kręcioł o ruchomej szpuli. Ostatnio wzięło mnie na sentymenty i zacząłem zastanawiać się, jak taki kołowrotek sprawdziłby się przy spławikówce (ew. gruntówce). Jest sens coś takiego kupować? Przykładowy model: http://allegro.pl/ko...2149684288.html
  • 0
Na ryby, nie po ryby.

#2 Nicco Puccini

Nicco Puccini

Nikoś

• Forumowicz
  • 722 postów
63

Napisano 20 luty 2012 - 16:18

Jest sens, ale zastosowanie ograniczył bym raczej do tradycyjnej rzecznej przepływanki... Tak naprawdę chyba poza ta metodą nie sprawdził by się zbyt dobrze.
  • 0
Wędka powinna być przedłużeniem naszej reki- winniśmy nią władać tak, jak ptak włada skrzydłami, jak ryba macha ogonem, jak wiatr ugina drzewa...Naturalnie, zgodnie z naszym sercem.

#3 wind

wind

Mistrz

• Administrator
  • 2078 postów
340
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2012 - 19:19

Posiadam coś podobnego, wciąż sie zbieram żeby zdjęcie zrobić do tego naszego "wirtualnego muzeum", o którym wspomniał Paszczak. Planuję wykorzystać go tzw. "wypuszczanki", coś na kształt przepływanki, o której wspomniał Nikoś. Pewnie na wiosnę pocisnę nad jakąś rzeczkę poćwiczyć.
  • 0

Ludzie nawiedzeni, opętani swoją pasją, specyficznie ubrani, posiadający własny język i obyczaje.

baner3.png

Bolw.pl - zaufany sklep wędkarski

#4 MICHNIK

MICHNIK

Specjalista

• Forumowicz
  • 429 postów
35

Napisano 20 luty 2012 - 19:37

oglądałem raz w TV jak gościu łowił lipienie na wypuszczankę właśnie z takim kołowrotkiem
  • 0

#5 wind

wind

Mistrz

• Administrator
  • 2078 postów
340

Napisano 20 luty 2012 - 20:04

oglądałem raz w TV jak gościu łowił lipienie na wypuszczankę właśnie z takim kołowrotkiem

Tak, to był John Wilson. Ten film mnie zainspirował, tylko zastanawiam się gdzie w pobliżu GD można to poćwiczyć.
  • 0

Ludzie nawiedzeni, opętani swoją pasją, specyficznie ubrani, posiadający własny język i obyczaje.

baner3.png

#6 Areh

Areh

Specjalista

• Autor tematu

• Forumowicz
  • 257 postów
18

Napisano 20 luty 2012 - 20:07

tylko zastanawiam się gdzie w pobliżu GD można to poćwiczyć.

Radunia? Kanał Raduni? Strzelam, bo nigdy tam nie łowiłem.
  • 0
Na ryby, nie po ryby.

#7 wind

wind

Mistrz

• Administrator
  • 2078 postów
340

Napisano 20 luty 2012 - 20:17

Też o tej wodzie myślałem, w grę wchodzi jeszcze Brda w Męcikale. Jak będziesz chętny to daj znać, pognamy koniki.
  • 0

baner3.png

#8 Areh

Areh

Specjalista

• Autor tematu

• Forumowicz
  • 257 postów
18

Napisano 20 luty 2012 - 20:53

Jak tylko załatwię przeniesienie papierów do nowego koła (miałem to zrobić dzisiaj, ale niestety, czas nie pozwolił) i opłacę składki, to odezwę się. A co do Kanału Raduni - woda ta jest dostępna po opłaceniu składki podstawowej?
  • 0
Na ryby, nie po ryby.

#9 wind

wind

Mistrz

• Administrator
  • 2078 postów
340

Napisano 20 luty 2012 - 21:01

Odcinek nizinny na pewno. Też miałem dziś składki i papiery załatwić, a i mi się nie udało ;) . Pewnie Minus więcej nam opowie o Raduni nizinnej. W grę wchodzi jeszcze kanał Redy.
  • 0

baner3.png

#10 Minus

Minus

Specjalista

• Forumowicz
  • 407 postów
27

Napisano 20 luty 2012 - 22:20

kanał to nizinna woda ale nie polecam łowienia bo w tym roku osuszyli i wbijają larseny umacniające wały, teraz są w wis a wis zrembu na Oruni, ale na Raduni przepływanka na klenia w okolicach mostu kolejowego w Św. Wojciechu jak najbardziej, szczególnie latem z czeresienką lub truskawką na haku Można też poszukać jazia na chlebek

Użytkownik Minus edytował ten post 20 luty 2012 - 22:21

• 0

#11 wind

wind

Mistrz

• Administrator
  • 2078 postów
340

Napisano 21 luty 2012 - 20:25

Minus, mialem na mysli raczej odcinki pomiędzy zbiornikami zaporowymi, np Okolice Straszyna ??? a oto mój kręciołek retro :D

Załączone pliki

• 0

baner3.png

#12 MICHNIK

MICHNIK

Specjalista

• Forumowicz
  • 429 postów
35

Napisano 21 luty 2012 - 21:26

Mniam kąsek do renowacji
  • 0

#13 wind

wind

Mistrz

• Administrator
  • 2078 postów
340

Napisano 21 luty 2012 - 21:48

Taaa, do renowacji, jak słusznie zauważyłeś, tylko czasu na to brak.
  • 0

baner3.png

#14 stawny

stawny

Zaawansowany

• Forumowicz
  • 245 postów
19
  • Imię:Maciej

Napisano 23 maj 2012 - 22:20

Poczytałem o tym waszym kołowrotku, i powiem, że mam na oku te modele z allegro! Kiedyś miałem ruskiego, ale mi zaginął podczas przeprowadzki pod Poznań. Wszystko pasuje, ale koledzy, jak obejrzycie filmy z Wilsonem, to on używa kija, którego ja nie znam do tego typu kołowrotka! Na oko nie wiem ile może mieć długości, ale jego odcinki ze spławików ką, to nie wędziska odległości owe, no może jeden odcinek tak, a reszta to łowienie przy brzegu, a wędzisko do kołowrotka wydaje się mi krótkie i spiningowe? Co wy na to? Odcinek z Youtube Karp w Liliach, tam widać wędkę krótką z trajkotką, tak cienka wędka, że wgląda na spining.
  • 0

#15 wind

wind

Mistrz

• Administrator
  • 2078 postów
340

Napisano 23 maj 2012 - 22:29

Do tej metody stosuje się wędziska typu avon, 12 stopowe o miękkiej akcji. Przelotki gęsto rozstawione na wysokich stopkach. Niestety, u nas te wędziska nie są niedostępne, pozostaje sprowadzenie z zagranicy. Ale od biedy można poćwiczyć miękką odległościowką.
  • 0

baner3.png

#16 stawny

stawny

Zaawansowany

• Forumowicz
  • 245 postów
19

Napisano 24 maj 2012 - 01:23

Wszytsko pasuje ;), tylko dajcie mi spławik z pawia z dolnym wyważeniem, jak jeszcze takie prudukują w Polsce ;)
  • 0

#17 Nicco Puccini

Nicco Puccini

Nikoś

• Forumowicz
  • 722 postów
63

Napisano 24 maj 2012 - 01:35

Kije nie do zdobycia? Eee, ja tam bym od razu ludzi nie straszył :P Dzięki sieci www wszystko da się skołować, wystarczy chcieć. Jak nie na serwisach aukcyjnych to na portalach, od ludzi, od pasjonatów.... Albo zamówić w którejś z pracowni rodbuildingowych:)
jednakże jak wind zaproponował, miękki match zda egzamin z pewnością.

tylko dajcie mi spławik z pawia z dolnym wyważeniem, jak jeszcze takie prudukują w Polsce

Produkują, ale w piwnicach, domach, szopach i swoich małych pracowniach, miłośnicy. Sam możesz wykonać taki, brzydale łatwo się robi;) Albo zamówić u kogoś kilka sztuk, wiem, że robią i się dzielą....
  • 0
Wędka powinna być przedłużeniem naszej reki- winniśmy nią władać tak, jak ptak włada skrzydłami, jak ryba macha ogonem, jak wiatr ugina drzewa...Naturalnie, zgodnie z naszym sercem.

#18 wind

wind

Mistrz

• Administrator
  • 2078 postów
340

Napisano 24 maj 2012 - 19:20

Kije nie do zdobycia? Eee, ja tam bym od razu ludzi nie straszył

Na E-bay-u dostaniesz wszystko :D . Na Alledrogo nie znalazłem.

tylko dajcie mi spławik z pawia z dolnym wyważeniem

Świetnie do wypuszczanki nadają się spławiki do łowienia z lodu.
  • 0

baner3.png

#19 stawny

stawny

Zaawansowany

• Forumowicz
  • 245 postów
19

Napisano 08 czerwiec 2012 - 08:22

Nicco Puccini i Windzie, wiecie, powiem wam, że ja zamierzam mieć oryginalny center spin z zagranicy, związku, że mój ojciec jeszcze sobie pływa statkami drobnicowymi, a teraz wypłynął w rejs, to dostał zlecenie do kupienia za funty w Anglii, lub euro w Niemczech, czy Holandii angielskiego center spina, do przepływanki, ciekawe, czy zagranicą dostanie w wędkarskich te prawdziwe o ruchomej szpuli, jak sądzicie?
  • 0

#20 Nicco Puccini

Nicco Puccini

Nikoś

• Forumowicz
  • 722 postów
63

Napisano 08 czerwiec 2012 - 08:57

W UK w niektórych sklepach powinny być...Ale nie we wszystkich. I raczej rzadko...Nie wiem jak W Niemczech i Holi. W UK też na car bootach można to znaleźć w niedziele, albo gdzieś z drugiej ręki. Ale najszybciej to ebay.co.uk :D Taki oryginalny centerpin fajna sprawa, jak już będziesz miał to pochwal się :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych