Skocz do zawartości

O tym Klubie

Klub strony AtlasRyb.pl
  1. Co nowego w tym klubie
  2. Wpis od @ryukon1975 https://atlasryb.pl/szczupak-wzorcowy-drapieznik/
  3. Szczupak jest bardzo ciekawym gatunkiem. Atrakcyjny dla wędkarzy dlatego że żeruje cały rok w tym w najlepszym ciepłym okresie. Można go łowić z powodzeniem od początku maja aż do końca roku. Jest aktywny prawie całą dobę. Bierze na przynęty naturalne jak i sztuczne. Wobec tych wszystkich danych powinien być rybą bardzo łatwą ale wcale tak nie jest. Może oprócz mniejszych osobników które w zapale żerowania wieszają się na co tylko popadnie. Dają tym sporo radości początkującym. Ogólnie jednak trzeba dużo czasu żeby dobrze poznać gatunek. Niżej ryba około 60 cm złowiona nocą na martwą rybkę, przyłów podczas łowienia miętusów.
  4. Czytaj całość na AtlasRyb.pl - Szczupak
  5. Okoń to bardzo ciekawy gatunek. Daje szanse na sukces początkującym na większości łowisk. Wielu niby "starych wędkarzy" ale jednak nie starych doświadczeniem uważało i nadal uważa go za chwast. Jednak prawdziwe wędkarstwo okoniowe znają tylko ci którzy mają dostęp do jezior w których można łowić regularnie ryby tego gatunku o masie 1-2,5 kg. Ten poziom wiedzy osiągają jednak tylko nieliczni. Niżej jeden z moich standardowych okonków i mocno kontrowersyjny chwyt za pysk. Jedni mówią że tak trzeba inni że to męczenie ryby. Gdzie leży prawda wiedzą tylko okonie ale nie mają ochoty się wypowiedzieć.
  6. hege

    Jaź

    Wpis od @ryukon1975 Ryba pełna tajemnic, jaź na spinning.
  7. Czytaj całość na AtlasRyb.pl - Okoń
  8. Ja w takich warunkach też nie łowię w nurcie. Raz dlatego że ciężko utrzymać zestaw pomiędzy wszystkim co wtedy woda niesie z sobą. Dw dlatego że ryby podchodzą pod brzegi i żerują na wszelkiego rodzaju robakach, rosówkach czy ślimakach jakie woda wypłukuje z brzegu i niesie je wzdłuż niego.
  9. Nie napisał a przepisal - z Chynowskiego Druga kwestia tu sie obserwacje pokrywają ale nie łapałem w nurcie a przy nurcie stawiająć na spokojniejszą wode "od góry" przed krzaczek
  10. Takie jest wędkarstwo nie każdy może odkryć wszystko. Jednak już Wyganowski w swoim dziele "Wędkarstwo" pisał że brzana "Żeruje z dna zarówno w dzień, jak i w nocy." Szkoda tylko że kilka zdań niżej pisał dalej, "W czasie przyboru lub gdy płynie mętna woda, jak również w dni chłodniejsze, brzany biorą słabo wcale nie biorą." Większość swoich brzan złowiłem na mocno przybiórkowej wodzie o kolorze kawy z mlekiem. Wtedy gdy nad rzeką już nie było wędkarzy. Jak na zdjęciu niżej gdzie z wierzby na drugim brzegu widać już tylko koronę.
  11. To nic istotnego, raczej szczegół. Dania to Skandynawia, tak jak Szwecja i Norwegia.
  12. Z mojego i Twojego wpisu można wywnioskować że sporo zależy od rzeki ilości plam na słońcu i aktualnego układu planet Tak czy siak zawsze bęcie ciekawie...
  13. Dzięki, edytowałem wpis.
  14. Brzana to rzeczny uniwersał. Bierze kiedy tylko ma ochotę. Z pewnością nie ma w ciągu doby takiej godziny w której nie złowiłem brzany. Najważniejsze jest dobranie przynęty do panujących warunków. Dobry za dnia groch czy kukurydza są w nocy złe ale mięsne przynęty czyli ruszająca się rosówka lub "woniejący" zdrowo ser są w nocy bardzo dobre. Podobnie z metodami. W dzień może być spinning ale w nocy lepszy ciężki feeder czy gruntówka. Dużo można na ten temat pisać.
  15. Mam odmienne obserwacje, zwykle lapałem od świtu do zmierzchu nawet i w południe
  16. Wpis od @ryukon1975 Barwy rzeki, jak złowić bolenia.
  17. Wpis od @ryukon1975 Szybki nurt i twarde dno czyli jak złowić brzanę na spinning.
  18. Czytaj całość na AtlasRyb.pl - Brzana
  19. Czytaj całość na AtlasRyb.pl - Jelec
  20. Czytaj całość na AtlasRyb.pl Amur biały
  21. Czytaj całość AtlasRyb.pl Kiełb
  22. Czytaj całość AtlasRyb.pl Boleń
  23. Czytaj całość AtlasRyb.pl - Jaź
  24.  

×
×
  • Dodaj nową pozycję...