Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Prsprsprs

  Jak łowić na Islandii

  Przeprowadziłem się chwilowo na Islandię i wziąłem ze sobą wędkę. Póki co udało mi się złowić sporo czarniaków prosto z ławicy która przypłynęła pod brzeg. Mam małe doświadczenie w łowieniu oceanicznym, wiec może ktoś z Was mógłby mi doradzić na jakie ryby mogę jeszcze liczyć przy brzegu i na jaką przynętę je łowić? Niestety nie posiadam łódki
 3. Today
 4. ryukon1975

  Plecionka Balzer test

  Dragon na bogato jedzie. Pół wędkarskiej Europy kupił? Może dobrze by to świadczyło o naszej gospodarce ale niestety mocna to ona nie jest. Nie wiem jak jest z firmami DAM czy Balcer na pewno ich właścicielem nie jest Dragon. Właścicielem Cormorana jest od dawna Daiwa i nie jest to żadna tajemnica. Czy Cormoran zszedł przez to niżej? Trudno mi oceniać bo nie znam ich aktualnego sprzętu. Jednak patrząc po relacji cen pomiędzy sprzętem Daiwy a Cormorana to Daiwa używa tej marki by mieć swój udział w sprzęcie z niższej półki więc trudno dużo oczekiwać. http://www.daiwa.info.pl/kontakt http://www.daiwa.info.pl/daiwa-doswiadczenia/historia
 5. Yesterday
 6. Docio

  Plecionka Balzer test

  Czytałem oficjalną wersję i tam ani słowa o tym przejęciu. Jest jakaś dokładniejsza? Mnie nie udało się trafić na inną a WŚ wręcz przedruk zalinkowanego tekstu.
 7. Jotes

  Spiningowe 2019

  Samiec jest mało wygrzbiecony i wrzecionowatego, wydłużonego kształtu. Samica mocno wygrzbiecona, szeroka. Samica okonia. Gdyby łowca nie przygniótł brzucha, byłoby jeszcze wyraźniej widać jej szerokość.
 8. Jotes

  Plecionka Balzer test

  Grzebnij w historii Dragona, tam jest wszystko i jeszcze więcej.
 9. Docio

  Plecionka Balzer test

  Czy aby na pewno? Nie pamiętam już która firma wykupiła te trzy firmy ale mam wielkie wątpliwości, czy w ogóle była to jakakolwiek nasza firma. Wiem, że w 1995 r DAM został przejęty przez Holendrów i nie było wesoło. Kolejna zmiana w 2001 r doprowadziła firmę na skraj bankructwa a w końcu pracownicy i klienci wykupili firmę i uratowali ją. Może jednym z tych klientów był Dragon gdyż W. Kremkus miał swój udział w naszym biznesie zanęt, które właśnie były sprzedawane w Niemczech pod marką DAM. Ja nie pamiętam ale firma jako właściciela przedstawia zupełnie inny podmiot i choć nie ujmuje Dragon niczego, gdyż ma kilka ciekawych kart w swojej historii, to mimo wszystko mam wątpliwości.
 10. Darek1986

  Spiningowe 2019

  Bestia, Okoń złapany W Holandii, W Polsce takich nie widywałem a tutaj można powiedzieć że to taka norma, wczoraj taki wpadł
 11. zwykły michał

  Spiningowe 2019

  Gratulacje. Tak sobie tylko porównałem 46 cm do przedramienia
 12. Jotes

  Spiningowe 2019

  Jak na samca, to kawał byka! W wodnym świecie to samice rosną większe, więc ten jest imponujący. Ja złowiłem swojego największego okonia 45 cm, ale samiczkę pięknie wygarbioną 1,54 kg. Piękny okoń - gratuluję!
 13. Darek1986

  Spiningowe 2019

  To i ja się pochwalę swoim okoniem:) 46 cm, 1325g
 14. Darek1986

  Plecionka Balzer test

  To na jakie plecionki skierować swój wzrok? Nie chcę kolejny raz wyrzucić kasy w błoto.
 15. Jotes

  Plecionka Balzer test

  To nie wykluczone, ale to już nie jest ta firma co kiedyś. Tak jak Cormoran i DAM, tak i Balzer zszedł na psy po przejęciu przez Dragona.
 16. Wartburg

  Co nowego kupiliście?

  Podczas ostatniej wycieczki do NRD po części do wartburga napatoczył mi się patyczek, wziołęm co było począć
 17. Darek1986

  Plecionka Balzer test

  Balzer jest dość popularną firmą w Niemczech, dlatego byłem przekonany że kupuję dobry i sprawdzony produkt, a tu proszę taka przykra niespodzianka, za 150 metrów zapłaciłem 22 euro więc cena też nie była jakoś specjalnie niska
 18. zwykły michał

  Plecionka Balzer test

  Normalna na pewno nie jest. Towar niezgodny z opisem ale masz niewielkie szanse żeby cokolwiek udowodnić i dostać zwrot pieniędzy. Warto poszukać opinii przed zakupem.
 19. Witam kolegów wędkarzy:) Jak w tytule jestem po teście plecionki Balzer 0,14 podana wytrzymałość 10,7 kg. Do testu zachęciła mnie utrata ładnego sandacza;), I co się okazało( test powtarzany kilkukrotnie), plecionka podczas próby wagowej wytrzymała tylko 2,5 kg! Byłem przekonany że robię coś źle dlatego dla porównania w ten sam sposób sprawdziłem żyłkę 0,16 podana wytrzymałość 3 kg i żyłka wytrzymała 2,1 kg, plecionka kupiona w sklepie wędkarskim. Czy taka duża różnica jest normalna? Bo jestem w szoku
 20. Last week
 21. zwykły michał

  Space Baits

  Dwie sztuki to imponujący wynik Puszka kukurydzy i kilka robaków z ogródka przynosi więcej ryb Próbujesz na siłę reklamować nowy produkt, wątpię żeby specjalnie różnił się od innych. Kolejny jakich wiele.
 22. Lustrzeń

  Space Baits

  Pierwsza zasiadka i 2 rybki na kącie towarek się sprawdza .
 23. Nie ma się co przejmować i robić...jak wskazał wieszcz. Róbmy swoje.
 24. Zgadza się że znalezienie czegoś świeżego lub przynajmniej rzadko poruszanego świadczy naprawdę dobrze o autorze. Jednak prawda jest taka że takie tematy nie budzą jakiegoś ogromnego zainteresowania. Może dlatego że większość jako nazwijmy ich "amatorzy" niewiele z tego zrozumieją. Zaś znów rozmowy ta grupa na wszelkich stronach czy portalach zaczyna na sprzęcie i kończy na sprzęcie. Wychodzi na to że dla wielu wędkarstwo to sprzęt. Najzabawniejszy jest zaś fakt że jak się napisze na temat sprzętu to oskarżają z góry autora o reklamę i kłamstwa. Nie widząc tego że to głównie oni tą reklamę napędzają i dali się jej zawładnąć w całości. Błędne koło. .
 25. Doskonale rozumiem. Autoplagiat to nad wyraz popularny motyw u wszystkich autorów piszących do wędkarskiej prasy. To też był główny powód przez który ja przestałem pisać do WW, gdyż po ponad 50 tekstach najzwyczajniej "wystrzelałem" się z mojej wędkarskiej wiedzy. Znalezienie czegoś naprawdę świeżego to sukces dla autora i radość dla czytelników jednak tworzenie jakichś wydumanych teorii jak np method feeder to nie grunt, jest dla mnie totalną pomyłką. To już o wiele bardziej pożyteczny byłby tekst: dlaczego sprężyna na wody stojące a na rzekę koszyk, kiedy i jaki. W tym temacie panuje nie tyle chaos co kompletne zakłamanie wynikające z totalnego braku wiedzy piszących.
 26. Nie wiem czy do końca mnie zrozumiałeś. Mam na myśli tylko to zaznaczone na zielono zdanie. Jeśli ktoś gdzieś pisze np. ja dla Dragona bo mam jakieś zobowiązania to trudno mi pisać kolejne teksty tu na stronę. Brakło by czasu na życie. Teksty pisane są w miarę po naszemu więc myślę że większość by przeżyła. Przykład niżej. http://www.firmadragon.pl/czytelnia/testerzy-relacjonuj/3316-megabaits-tactix-h-feeder-3-6-m-c-w-100-g
 27. Tu mnie zaskoczyłeś. Jak dla mnie to niezbędne minimum w powstrzymaniu grafomańskich zapędów. Czytelnik ma prawo do zdrowia a nie krwawiących oczu podczas czytania.
 28. 2. Nie ma ograniczeń co do objętości tekstu oraz dodatkowych elementów np. zdjęć itp., o ile ich treść jest zgodna z zasadami zawartymi w Regulaminie Forum oraz Galerii. Publikowany materiał nie może to być wcześniej publikowany na innych stronach. Autor podpisuje się imieniem i nazwiskiem oraz nickiem z forum, artykuł na portalu będzie podpisany tylko nickiem. Imię i nazwisko pozostają do wiadomości administracji. Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na jego formę, czytelność oraz zgodność z zasadami polskiej pisowni i interpunkcji. O ostatecznym kształcie publikowanego artykułu decyduje administracja poprzez przeprowadzenie edycji nadesłanego materiału. O wszelkich zmianach autor zostanie powiadomiony i ma prawo wycofać materiał z publikacji. Trochę duże wymagania by wrzucić coś na portal. Sam patrzyłem na zasady. Niestety brakuje czasu by pisać na kilka portali jednocześnie różne teksty. Jednak ja jestem uparty. Idzie zima więc może kiedyś jak mnie zasypie.
 29. zwykły michał

  Space Baits

  Zgłodniałem
 1. Load more activity
×