Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Docio

  Jak powinna być wyważona wędka?

  No żesz, Ozet dwa do dwóch nie umiesz dodać? Na gotowca czekasz? No to masz i czytaj tutaj. Potwierdzenie notarialne potrzebne?
 3. ryukon1975

  Jaki spinning wybrać?

  Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Chcesz pogodzić w jednym zestawie ryby od kilograma do kilkudziesięciu kilogramów. Ja bym najpierw wybrał co jest moim głównym celem. W moim przypadku byłyby to zapewne ryby większe dlatego wybrałbym mocny kij i odpowiednio mocny do niego kołowrotek.Sprzęt który proponujesz jest może i dobry ale na ryby do 5-7 kg. Jednak na większe ryby szukałbym kija o większym cw i większego oraz mocniejszego kołowrotka.
 4. Ozet

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Jeżeli dla Ciebie kołowrotek Ultegra 2000 to Daiwa, to faktycznie czas zakończyć dyskusję. Temat do którego prowadzi link, od początku do końca "kręci się" wokół kołowrotków Shimano. Pisałem wyraźnie że zalinkowany temat przeczytałem, więc Twoje próby epatowania skrótem JDM, którego znaczenie poznałeś kilka/kilkanaście godzin temu, nie robią na mnie żadnego wrażenia.
 5. Jotes

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Co wam powiem, to wam powiem, ale wam powiem. Gdziekolwiek ten kijek z tematu został wyprodukowany, to i tak Daiwa Japonia (firma matka) ponosi odpowiedzialność za wypuszczenie bubla - koszmarnego bubla. Ale konsekwencje niestety spadły na naszego kolegę Grześka, bo właśnie Daiwa Japonia sygnowała własnym podpisem/logo ten kosztowny problem, z jakim Grzesiek pozostał. Na marginesie dodam, że swego czasu w Japonii ostała się jedna jedyna firma produkująca sprzęt stereo. Nie oddali (być może nawet do dzisiaj?) produkcji do żadnego innego kraju. A jak wynika z mojej rozmowy z moim znajomym elektronikiem, ich sprzęt jest nadzwyczaj awaryjny, najwięcej ich sprzętu trafia do jego warsztatu.
 6. Docio

  Pierwszy feeder

  Kup karpiówkę.
 7. Docio

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Zaraz będę musiał tłumaczyć zasady pisowni albo coś jeszcze innego. Kluczem jest JDM. W tekście jest opisana Daiwa JDM z Malezji a reszta w tekstach o Shimano. Google nie gryzie a naprowadziło mnie forum wedkuje.pl na którym porównywano produkcję Shimano z Japonii i Malezji. Reszta po "śladzie" a zacznij od Wiki i skrótu JDM. Faktem też jest, że dość daleko temat odbiegł od meritum. Masz swoją historię firmy, ja mam swoją pamięć i dowody rynkowe. Zakończmy bo zaraz się okaże, że śrubki pokrywy produkowane są w Chinach.
 8. Ozet

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Miałem już nie zabierać głosu w tym temacie, niestety... "nie chcem ale muszem". To że kołowrotki Shimano są produkowane między innymi w Malezji, wiadomo od dawna. Sam mam Shimano Nexave 4000, z napisem na stopce: Malaysia. (Tak na marginesie, kołowrotek ten po dwóch latach od zakupu, "klęknął" nieodwołalnie i bezpowrotnie. Tak więc mam, ale jakbym go nie miał.) Wracając do meritum. Docio, zachodzę w głowę jak doszedłeś do tej karkołomnej konkluzji że: (Dodam, że zalinkowany przez Ciebie temat przeczytałem.)
 9. Łuqasz

  Pierwszy feeder

  Głównie łowię na stawach, jeziorach Tak kołowrotek do feedera Ryby to głównie karpie
 10. Docio

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Nigdy nie sugerowałem, że w Malezji jest filia, bo tego po prostu nie wiem. Wiem natomiast, że jest tam część produkcji a kto to robi, to też dla mnie tajemnica. Jedną z ewentualnych możliwości jest produkcja przez inny koncern dla Daiwa, co, w chyba najdroższej części Azji, jest uzasadnione. Poziom technologiczny oraz zaplecze wykształconych pracowników w Malezji jest bardzo wysoki, więc i tanio nie jest. Można poszukać zdjęć w necie, na których, na stopce jest wyraźny napis "made in Malaysia", co było głównym argumentem w odróżnieniu kraju produkcji. Już wiem. Zdjęć co prawda nie znalazłem ale mam potwierdzenie tu. W linkowanym poście pojawił się tajemniczy skrót JDM. Otóż jest to oznaczenie wyrobów wyłącznie na rynek japoński. Daiwa jest produkowana w Malezji właśnie z takim oznaczeniem przez...Shimano.
 11. qazwsx91

  pomoc w zakupie bolonki

  najwidoczniej tak jest. widocznie wędki budżetowe nie są restrykcyjne sprawdzane i czasem pojawiają się podobne problemy. szczęście w nieszczęściu że trafiło to na mnie bo jednak skuszę się na coś w stylu robinson mx2, mistrall aqua, ewentualnie coś z wyższych modeli mikado
 12. Ozet

  pomoc w zakupie bolonki

  Tak orientacyjnie, niższa przelotka ruchoma powinna blokować się w około połowie długości szczytówki, natomiast ruchoma górna, w około 1/5 długości szczytówki. Widocznie założyli przelotki ruchome od 4-ki, albo 5-tki.
 13. Wiadomość: Łowisko zwirownia występuje każdy rodzaj drapieżnika: szczupaki od 1kg do sumow rekord mój 165cm . Potrzebuje spinningu na dalekie wyrzuty . Co polecacie 1.Ron Thompson Tyran Spin 3,11/15-40g. 2. Daiwa Crossfire Sea Trout 300/10-30g. 3. Kołowrotek . Daiwa Ninja 3000A . Do tego plecionka lub żyłka. Pozdrawiam
 14. qazwsx91

  pomoc w zakupie bolonki

  Na szczęście sprzedawca okazał się w porządku (w sumie ma bardzo fajny asortyment) i sam powiedział że będzie ja reklamowal u producenta...chyba że przelotki szczytowe w bolonce powinny się rozkładać jak na załączonym zdjęciu...
 15. Ozet

  pomoc w zakupie bolonki

  No nie, tak być nie może. Reklamuj natychmiast. Skontaktuj się ze sprzedawcą i naświetl mu problem, żeby w następnej wędce nie było tego samego "numeru".
 16. Ozet

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Docio, jeżeli znalazłeś siedziby firm w w/w krajach, ale nigdzie nie ma wzmianki o filii w Malezji, którą z taką estymą wymieniasz jednym tchem obok Daiwy japońskiej, matki wszystkich Daiw, to chyba moje wątpliwości co do istnienia takiego tworu są uzasadnione? Przedstawicielstwa handlowe w Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, czy ewentualne na Litwie lub Łotwie, trudno nawet przy wyjątkowo dobrej woli nazywać filiami Daiwy. Mój wpis dotyczył tylko i wyłącznie wątpliwości istnienia malezyjskiej filii produkcyjnej. Co nie wyklucza że istnieje tam przedstawicielstwo handlowe, zajmujące się dystrybucją produktów Daiwy. Nie odnosiłem się do asortymentu produktów z poszczególnych filii, ani ich jakości. Domyślam się więc że Twój wywód poza początkiem, służy poszerzeniu naszej ogólnej wiedzy nt. produktów pod szyldem Daiwy, i za to Ci chwała.
 17. zwykły michał

  Pierwszy feeder

  Masz chyba jakiś plan gdzie będziesz lowił mimo tego że to pierwszy feeder? Rzeka, jezioro, ryby jakie tam pływają? Kołowrotek do feedera czy innej wędki? Wyrzuć to z siebie i będzie Ci łatwiej
 18. Witam Chciałbym kupić jakiegoś feedera i do tego kołowrotek karpiowy ale nie wiem co wybrać. Podkreślam jest to mój pierwszy feeder budżet: Wędka - 120 Kołowrotek - 130
 19. Ostatni tydzień
 20. Docio

  Jak powinna być wyważona wędka?

  No właśnie, dziwnym jest czytanie części bez zaangażowania. Skoro już znalazłeś stronę to wybierz na niej link "Daiwa globalnie". Tam znajdziesz siedziby firm m.in. Wietnam, Korea, Kajmany, Hongkong a w historii firmy ani słowa o nich. Jeszcze 2-3 lata temu nasze sklepy oferowały kołowrotki oryginalne Daiwa z Japonii w cenie od 1200pln i z Malezji od 800pln. Dwa lata temu pojawił się na Allegro kołowrotek Daiwa Boxer za 100pln i nie była to podróba lecz wyrób sygnowany jako Daiwa Rumunia. Nie pamiętam też czy wygrzebałem info o kolejnej filii na Litwie czy Łotwie. A do tego pamiętam rozmowę z Jotesem o filii w Szkocji, w której jak najbardziej mogą być robione blanki ale kołowrotki już tylko składane, gdyż siedziba nie ma zaplecza na przerób stopów do form wtryskowych. I tu dochodzimy do sedna. Części robione ie wiadomo gdzie, składane w jakiejś filii i sygnowane jako produkcja nie zapewnia w najmniejszym stopniu jakości. To forma oszczędzania kosztów na rynku europejskim pełnym badziewia, czego Daiwa jest w pełni świadoma, a sama nawet nie dopuszcza myśli o tym aby sprowadzać części kołowrotków z Chin i sygnować je jako made in Japan. W mentalności azjatyckiej przyłapana na takim procederze straciłaby twarz i honor a to już poważny przyczynek do końca firmy, bo klientów na pewno by straciła. Takie działanie nie dotyczy jedynie Daiwa. Chyba wszystkie największe firmy japońskie mają taki proces postępowania, a jakość produkcji zakładów macierzystych, gdzie istnieje rygorystyczna kontrola procesów produkcji i wyrobów końcowych przekłada się na cenę końcową. No i na koniec mentalność tamtej społeczności. Dobór pracowników to nie łapanka na ulicy. Każdy pracownik jest związany emocjonalnie z firmą i za punkt honoru stawia sobie aby nie robić bubli.
 21. Grzegorz

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Ja osobiscie lubię tak długi dolnik bo czasto opieram go o brzuch jak już boli ręka ciągnąc piękną duża rybę z wisły. do lowienia na miekkie przynety używam innej wedki o innych paramertach do tego przystosowanych i wtedy mam krótki dolnik
 22. Jotes

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Na pocieszenie mogę ci powiedzieć, że nie jesteś jedyną osobą, która dokonała nietrafionego zakupu. Oczywiście zawsze szkoda i przykro jest, gdy takich doświadczeń doznajemy na własnej skórze. Ale zapewniam cię, że takie wpadki pamięta się bardzo długo i wtedy stajemy się ostrożniejsi.
 23. Jotes

  Jak powinna być wyważona wędka?

  To typowa rękojeść na rynek amerykański, bo oni lubują się w tak długich rękojeściach.
 24. qazwsx91

  pomoc w zakupie bolonki

  niestety okazało się po rozłożeniu że przesuwne przelotki szczytowe są zbyt ściśle. i pierwsza blokuje się po 3 lub 4 cm. od. szczytowki a druga po. około 20 cm i będę musiał oddać kij...
 25. Panie deroktorze może to miało być do działu rękodzieło?
 26. ryukon1975

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Dolnik jest stanowczo za długi. Trzymając kij w tym miejscu co na zdjęciu ręka będzie boleć po godzinie łowienia. I nie od zarzucania ale od wyciągania jej w przeróżnych wygibasach żeby zakończenie tegoż dolnika nie wchodziło w konflikt z wędkarzem. Pół biedy na jakimś czystym terenie ale jeszcze dojdą jakieś krzewy czy gałęzie drzew które trzeba będzie ominąć wędziskiem i przynętą podczas zarzutu to klęska. Jeśli przy tak długim dolniku nie da się tego kija wyważyć to nie wiem co ktoś chciał osiągnąć dopuszczając to jakby nie patrzeć drogie dziwo do produkcji. Dodam jeszcze że przy tych dodanych trzydziestu pięciu gramach dociążenia cała idea niesamowicie lekkiej wędki poległa jeszcze przed wyjściem nad wodę.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×