Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Dopiero zauważyłem że nawet nie podają marki sprzętu a ja ich wysoko oceniłem
 3. zwykły michał

  Błystka doczepiana do główki jigowej

  Błystka będzie poniżej chyba że moja wyobraźnia nie działa
 4. Dzień dobry. To mój pierwszy post na tym forum. Mam zestaw przynęt z główkami jigowymi w skład którego wchodzą doczepiane błystki. Jak sądzicie czy takie ich przypięcie jak na zdjęciu jest prawidłowe? Jest w necie trochę zdjęć główek z błystka i zwykle błystka jest poniżej przynęty i haka.
 5. Baburka

  Metoda odległościowa match- kącik porad

  Ja Wam koledzy, mogę jedynie pozazdrościć, że możecie łowić. I momentami zazdroszczę, kurde! Mimo to pozdrawiam
 6. Omijaj gotówce Na pierwszy rzut oka zestaw numer jeden jeszcze jakoś wygląda ale pozostałe to zbieranina z magazynu. Połowa z tego w ogóle Ci się nie przyda. JKarp poleca sprzęt tego typu i warto zerknąć na jego posty.
 7. Poszukaj o poczytaj na forum opinie kolegów na temat wszelkich gotowych zestawów.
 8. Witam Wszystkich, Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego zestawu. Chciałem zakupić tani zestaw na karpie/Amury, znalazłem w internecie pełno "Gotowych" zestawów do zakupienia i przychodzę z zapytaniem czy takie coś się wogóle opłaca kupić i to wytrzyma. Dziękuje wszystkim za pomoc. Miałem w planach łowić takim sprzętem na grunt. Przykładowe zestawy, które znalazłem; LINK | Pierwszy zestaw LINK | Drugi zestaw LINK | Trzeci zestaw Pozdrawiam.
 9. Last week
 10. Do tego Straż Miejska, Gminna, Leśna, Straż Graniczna, że o tak oczywistych oczywistościach nie wspomnę jak PSR i SSR.
 11. Jakie karcenie? Kto i w którym miejscu napisał do Ciebie jakieś złe słowo? Jedynie zostało wytłumaczone to, czego jako początkujący masz prawo jeszcze nie wiedzieć. Nieznajomość prawa też szkodzi. Połów bez Karty Wędkarskiej oraz zgody gospodarującego to kradzież zwana kłusownictwo. Jakiekolwiek doradztwo to pomoc w zadeklarowanym wcześniej przestępstwie i to też jest karalne. A na koniec, odczep się od PZW. PZW nie jest właścicielem wód ani jakimkolwiek wyznacznikiem własności. To zwykły, jak setki innych, dzierżawca wody od państwa. Jeśli chcesz poznać nieco prawa to zapoznaj się z ustawą o rybactwie śródlądowym, rozporządzeniu do niej dołączonym o chowie, hodowli, itd, bardzo długi tytuł, ustawa prawa wodne, ustawa o lasach i ustawa o ochronie przyrody. Ta wiedza może Ci się przydać na egzaminie.
 12. Jaro86

  Jezioro Romanek (Romany)

  @Docio Dzięki za błyskawiczną i konkretną pomoc!
 13. zwykły michał

  Rekomendacje sprzętowe

  Wątpię żeby trafił w potrzeby na podstawie wywiadu. Za dużo niewiadomych.
 14. Przykład pierwszy to obowiązkiem właściciela jest sprawdzić zanim sprzeda pozwolenie. Jeżeli tak nie robi to łamie prawo. Chyba że coś się zmieniło. Przykład drugi to Policja. Zawsze znajdzie się jakiś życzliwy. Nie chcesz to nie wierz i wstydź się przed synem kiedy będzie trzeba. Nasza pomoc polega na tym żeby uświadomić Ci co potrzebujesz żeby łowić zgodnie z prawem. Sama wędka to za mało.
 15. A ja widzę że ktoś napompował się jak ryba fugu. I liczy na łut szczęścia że go kontrola nie skontroluje. Skład polecanego przeze mnie zestawu spławikowego napiszę później.
 16. Widzę że pomocy w moim temacie doboru nic, a tylko karcenie na starcie, no ale chyba taki urok naszego narodu. Zacytowałbym Piłsudskiego w tym momencie. Gwoli ścisłości. Kto przyjedzie i mnie spisze na łowisku komercyjnym, gdzie przyjeżdżam i płacę za miejsce? Przykład drugi - kto przyjedzie i mnie spisze na terenie pokopalnianym (a raczej szkody pokopalniane) zalanym, dzikim, nie należącym pod żadne koło? Wody Polskie tez chyba nie wiedzą o istnieniu tego zbiornika. Szkoda, liczyłem na entuzjastyczną pomoc. Wstyd mi przed synem. BTW. Wyrabianie karty jest jak najbardziej w najbliższych planach.
 17. Niestety nie. W Polsce nie ma wód, na których można bezkarnie łowić bez Karty Wędkarskiej. To dokument, który zezwala na legalny połów po wykupieniu licencji od gospodarującego na danym akwenie lub obwodzie rybackim. W Polsce nie ma bezpańskich, dzikich lub niczyich wód. Jeśli nie ma gospodarującego to opłaty za połów wnosi się do odpowiedniego Zarządu Wód Polskich. To, że do tej pory się wam udawało, to jedynie czysty przypadek. Jak najdzie was kontrola, to będzie, i koszt, i wstyd przed synem, że o trafieniu na indeks skazanych nie wspomnę jeśli strażnicy skierują sprawę do sądu.
 18. Docio

  Jezioro Romanek (Romany)

  Może spróbuj tu: Nadzór Wodny w Szczytnie opis ul. Sobieszczańskiego 24 12-100 Szczytno tel.: 89 624 30 92 e-mail: nw-szczytno@wody.gov.pl
 19. Docio

  Rekomendacje sprzętowe

  Albo ograniczył się wyłącznie do karpiówki, albo posiada trzy wędziska: karpiówkę, żywcówkę i jakiś feeder. Teraz koniecznie musisz się kolego zdecydować, które wędzisko z kołowrotkiem chcesz kupić wujkowi jako zamiennik, bo na wszystkie z kołowrotkami, takie ze średniej półki, czyli nie "urywające dupy", potrzeba 1500-2000 pln. Akcesoria do wszystkich to kolejne minimum 500 pln.
 20. Ale ktoś przecież może nie mieć przez cale życie karty wędkarskiej i łowić komercyjnie Budżet 350 pln.
 21. Zacznij od karty wędkarskiej bo jest niezbędna żeby łowić zgodnie z prawem. Dokument jest ważny przez całe życie i nie musisz należeć do PZW. Akcja wędki nie ma nic wspólnego z czuciem brań przy łowieniu na spławik. Spławik sygnalizuje branie i możesz łowić nawet drutem zbrojeniowym Żeby coś doradzić musisz zdradzić budżet. Chłopaki z reguły nie chcą doradzać kiedy ktoś nie ma karty.
 22. Cześć Wszystkim! Mam na imię Olaf, lat 35. Nigdy wcześniej nie łowiłem ryb ze względu na brak takich zainteresowań wśród ówczesnych rówieśników. Wujka również nie miałem żadnego, co mógłby mnie nauczyć ;( Przyszedł czas, że mój 6-letni syn zaczął się tym bardzo interesować. Najpierw filmy na YT, potem kilka wypadów nad staw - czysto w roli obserwatora, zobaczyć jak inni łowią. Co zrobi ojciec w takim przypadku? Zaprzepaści pierwsze poważne hobby syna? NIE! Zakupiliśmy więc wędkę budżetową w sklepie ACTION (koszt około 30 zł), w Decathlonie zakupiliśmy spławik 3g, przypony rozmiar 10 i 6, ciężarki, żyłki. Cała nasza wiedza od 2 miesięcy to YT i książki. Nie mam jeszcze karty wędkarskiej dlatego zazwyczaj łowimy na dzikim zalewie który nie należy pod PZW. Raz pojechaliśmy pod namiot na komercyjne - niestety okonie nie brały na kukurydzę, a tylko to mieliśmy ;D - nasz błąd, ale na błędach człowiek się uczy. Generalnie złapaliśmy niezłego bakcyla! - Młody wstaje o 5 i pyta się czy dzisiaj jedziemy na ryby ;) Odpowiedź NIE = płacz. Ja też już powoli pewne aspekty porannych ucieczek nad łowisko muszę uzgadniać z żoną ;) I teraz moje pytanie/prośba: Prosiłbym Was uprzejmie o doradzenie jakiejś wędki i kołowrotka na łowienie spławikiem. Wydaje mi się że nasza wędka (2,2m) jest zbyt sztywna i nie czuć delikatniejszych brań. Kołowrotek w zestawie też jest jakiś dziwny, bo regulacja hamulca to jak wróżenie z kuli. Dzięki za każdą odpowiedź. Olaf.
 23. Dzień dobry. Szukam informacji na temat tego, kto zarządza jeziorem Romanek (znane także jako Romany) pod Szczytnem. Czy ktoś orientuje się, kto wydaje pozwolenia na połów na tym akwenie? Pozdrawiam Jarek
 24. zwykły michał

  Rekomendacje sprzętowe

  Z tego co piszesz używa różnych wędek i akcesoriów. Nie można doradzić nie wiedząc jakie ma potrzeby. Kup bon podarunkowy a sam coś wybierze.
 25. Gabriel Wyderkiewicz

  Rekomendacje sprzętowe

  Jedyne co się dowiedziałem to: splawikowo - gruntowa, metoda tradycyjna ?A łowi: karpie, sandacze, szczupaki, leszcze.Niestety tylko to udało mi się ustalić.
 1. Load more activity
×