Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Yesterday
 3. Docio

  Kawały o Wędkarzach i nie tylko.

  Spotyka się dwoje młodych ludzi. On - Fajną masz bluzkę. Ona - A pod nią nic nie mam - odpowiada zalotnie. On - Nie przesadzaj, może jeszcze urosną.
 4. Baburka

  Karpie

  Oczywiście...dlatego też wyraziłem swoje osobiste zdanie ale każdy może mieć inne
 5. Docio

  Karpie

  Uch, nie strasz mnie.
 6. zwykły michał

  Karpie

  Nie widać
 7. Docio

  Karpie

  Zima i lód lub brak lodu to pojęcia mocno niewymierne. Rzec by można, że jedno drugiego nie wyklucza. A oto dowód. Zdjęcia wykonane tego samego dnia nad Wisłą w trzech miejscach oddalonych od siebie o 100 i 200 metrów.
 8. zwykły michał

  Karpie

  Przyjemność to bardzo osobiste pojęcie. Nie próbowałem łowienia spod lodu bo nie było takiej opcji kiedy mieszkałem w Polsce a teraz nawet lodu nie ma Na ryby jeżdżę przez cały rok, aby nie padało i mogę jechać.
 9. Baburka

  Karpie

  Tak, można i obecnie próbować go złowić. Jest tylko jedno ale...Jeśli wędkowanie ma być przyjemnością ze względu na styczność z naturą, na dodatek pozwalającą złowić coś co w wodzie pływa, to jednak wskazana jest poprawa pogody...Nie biorę tu pod uwagę odchyłek masochistycznych, chociaż 30-40 lat wstecz sam takie miewałem
 10. Last week
 11. Witam cena obniżona na 500 PLN. Pozdrawiam
 12. Ice coffee

  Hanger czy Swinger?

  Moim zdaniem swinger bo odporniejszy ba podmuchy wiatru a w większości modeli mozesz sobie ciezar regulować. Ja mam tiki taka mhf i jestem zadowolony
 13. zwykły michał

  Śmierć "Wędkarskiego Świata"

  To ja może odpowiem w formie obrazkowej
 14. Kamień

  Śmierć "Wędkarskiego Świata"

  Zrozumiałem, pozdrawiam.
 15. Docio

  Śmierć "Wędkarskiego Świata"

  Mógłby, szczególnie uwzgledniając wędkarzy internautów, ale nie chcę dostać bana za wyrażenia ani nikogo obrazić w dodatku niesłusznie.
 16. zwykły michał

  Wielkość strimera a klasa wędki

  Widziałem niedawno wędkarza z muchówką, nie łowił ale spacerował po brzegu.
 17. Wartburg

  Wielkość strimera a klasa wędki

  Mam zabytkową muchołapke wieć chyba największe tu dostepne "kompetencje" więc napisałem
 18. Kamień

  Śmierć "Wędkarskiego Świata"

  Mógłby ktoś przybliżyć jakie nastawienie miał JK do wędkarzy?
 19. Docio

  Śmierć "Wędkarskiego Świata"

  Chyba nawet się cieszę, że nie doczekałem tego "wydarzenia". Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić współpracy z tym osobnikiem.
 20. Docio

  Spinning w rzece

  Początek sezonu, czyli maj, jak zakładam. W maju zdecydowana większość naszych gatunków jest już po tarle, pozostaje ukleja, która tarło ma w czerwcu i lin - tarło na przełomie lipca i sierpnia. W tym roku leszcz już powinien być po tarle w maju mimo jakiejś zimy, która trochę postraszyła. Jeśli nie to będzie je miał na przełomie kwietnia i maja lub w pierwszym tygodniu maja. Spinning, czyli drapieżniki. Te większe będą żerować na rybach potarłowych, na ich letnich żerowiskach. Te mniejsze drapiezniki będą zdecydowanie w płytkiej strefie przybrzeżnej nad roślinnością zanurzoną. Żerują na wylegu i ikrze. Wszystko wróci do normalności w drugiej połowie maja, czyli standardów książkowych. Nad zatopioną gałęzią woda zachowuje się w zależności od wielkości tej gałęzi. Może być tak, że w ogóle nie widać różnicy, może wystawać jakiś koniec gałęzi, a może być od razu widoczne mnóstwo zawirowań bez widocznego powodu. Miejsca z powalonymi konarami i drzewami najlepiej obserwować podcas jesiennej niżówki we wrześniu. Przy okazji można zaobserwować rozmyte główki regulacyjne, których podczas normalnego poziomu rzeki w ogóle nie widać. Nie spodziewałem się, że garść najzwyczajniej podstawowych uwag wywoła aż taki entuzjazm. Tak sobie jeszcze pomyślałem, że zawsze lepiej się ogląda niż jedynie czyta a w związku z tym mogę zaproponować swoje dwa dość stare teksty. Stare ale na aktualności nie straciły i długo nie stracą. PIERWSZY chyba dość aktualny do pory roku i sytuacji w wodzie oraz DRUGI, bardziej ogólny.
 21. Cześć. Wraz z początkiem sezonu planuję zacząć spinningować w rzece. Stąd moje pytanie: Na co zwracać uwagę łowiąc w rzece, gdzie szukać ryb. Drugie pytanie to: Jak zachowuje się woda w rzece w okolicy np. zatopionej gałęzi? Z góry dzięki. Dodam jeszcze że interesują mnie szczupaki, ewentualnie klenie, jazie, może jakiś boleń.
 22. Wartburg

  Legitymacja członkowska

  Często nad wodą spotykam wesołą rodzinke żona ma swoją karte i najchętniej łapie na blache, mąż feder/drgająca czasem pała na suma i dwóch łobuziakow w wieku 6 i 7 lat też z włąsnymi papierami a co
 23. wędkarstwo z pasją

  Zestaw pod feeder

  Moim zdaniem wybrałeś bardzo dobrze. Robinson Stinger to bardzo udana i bardzo chwalona seria. Mam dwa kije z tej serii i jestem zadowolony. Kołowrotki też wybrałeś odpowiednie. Skłaniałbym się ku Robinson Method Master ze względu na hamulec Quick Drag, choć Okuma też ma dobre młynki feederowe
 24. wind

  Śmierć "Wędkarskiego Świata"

  Taka ciekawostka, pan Jacek Kolendowicz został naczelnym WW. Oto dowód na to, że jak bida zajrzy do tyłka to można 20-letnie przekonania odwiesić na kołek. Facet dla mnie odstręczający swoim zachowaniem wobec mających inne spojrzenie na świat okazał się na dodatek człowiekiem bez kręgosłupa. Jak dla mnie żenada roku.
 25. Okej, czekam na więcej konkretnych propozycji
 26. Dwa dni temu był podobny temat nie pierwszy raz z resztą. Jeżeli spodziewasz się częstych przyłowów większych karoi i amurów weź mocniejszy kij. Coś do 90g bym proponował. Moim zdaniem wszystko pasuje do siebie. Kołowrotek mógłby mieć mniejsze przełożenie ale poradzi sobie.
 27. Witam, chciałbym zacząć swoją przygodę z feederem więc przyszedł czas na zakup pierwszego zestawu. Budżet jaki mam do dyspozycji to 300 zł na wędkę oraz kołowrotek. Łowie głównie na wodach stojących, ryby jakie bede łapał to leszcz lin karaś płoć ale chciałbym aby zestaw również wytrzymał karpia czy tez amura. Po rozejrzeniu się nieco po sklepach znalazłem np. wędkę od robinsona model stinger 3,30 15-60g do tego kołowrotek okuma carbonite xp feeder 40 lub robinson method master qd 405. Czy takie połączenie ma jakiś sens? Proszę o pomoc, propozycje zestawów od was. Pozdrawiam serdecznie
 28. zwykły michał

  Znalezione w sieci

  Co było później
 1. Load more activity
×