Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Witam, właśnie zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem i chciałbym prosić o porady dotyczące sprzętu. Zamierzam kupić zestaw do Spinningu oraz zestaw spławikowy. Budżet jaki na to przeznaczyłem to na początek 300 zł na zestaw Spinningowy (jakby trzeba było dołożyć parę zł do tego zestawu to jest taka opcja) + 300 zł na zestaw spławikowy. Będę łowił głównie z łódki na wodach jeziora Dąbskiego i zalewu Szczecińskiego. Jeżeli chodzi o spinning to sandacz/szczupak i ewentualnie okoń ale wiem, że okoń już niekoniecznie jeżeli zestaw będzie na szczupaka i sandacza. Spławik to wiadomo biała ryba. Bardzo proszę was o pomoc.
 3. Wczoraj
 4. hege

  Dzień Wędkarza

  Mi też kojarzy się 19.03 no ale skoro mówisz, że Święto, to ja się zgadzam i jadę trochę porzucać..:) Najlepszego Wszystkim!
 5. hej, widziałam ostatnio na koszulkę z napisem "zmuszany do pracy stworzony do wędkowania" myślicie, że to dobry pomysł na prezent dla kumpla, który lubi wędkować?
 6. Docio

  Dzień Wędkarza

  I wzajemnie, a dodatkowo jeszcze większego szczęścia z córki.
 7. wind

  Dzień Wędkarza

  mówią na mieście , że od ubiegłego roku nasze święto czyli Dzień Wędkarza obchodzimy dziś razem z Dniem Ojca. Osobiście jakoś bardziej w głowi mi siedzi pamiętny "dziewiętnasty zero trzeci", ale oczywiście życzę Wam samych udanych zasiadek i monotonii sukcesu w uprawianiu naszego hobby.
 8. Wartburg

  Wisła i Bug czyli polonezem po krzakach

  Równonoc 2018 Jak zwykle w klymacie retro
 9. mvjkel_2689

  Zestaw gruntowy z koszyczkiem

  Witam. Mam pewien problem chciałbym wiedzieć jak założyć rurkę antysplontaniową. Czy strona z kolankiem ma być od strony szczytówki czy od strony haczyka. Chciałbym też wiedzieć co oznacza mieć zestaw na sztywno?
 10. Hej, jestem początkującym wędkarzem. Obecnie łowię na jakimś kiju z targu, kompletnie nie spełnia on moich oczekiwań, to samo tyczy się kołowrotka. Potrzebuję złożyć sprzęt wędkarski (kołowrotek + kij) łącznie za około 300 zł. W stawie pływają małe karpie, sumy, karasie, okonie i ukleja, maksymalnie 5kg. Jaki byłby najlepszy kołowrotek+kij do 300 zł (łącznie)? Bardzo liczę na waszą pomoc :)
 11. FasoN

  Bat na spławik.

  Mam zamiar łowić na stawach i jeziorach liny, leszcze, płotki i okonie i itd, ogólnie takie go 2-3kg max na spławik .Co do technik to nie wiem dokładnie o co pytacie. Nie wiem co jeszcze mam napisać żebyście doradzili jaki długiego kija i z jakim cw najlepiej kupić.
 12. No to dobrze rozpoznałem, byłem tam raz, trzy lata temu. Przed dwoma laty przeniosłem się z wędkowaniem w okręg piotrkowski, sieradzki i częstochowski.
 13. Ostatni tydzień
 14. Bywałeś na Piaskach Szczygliczka?:)
 15. Gratulacje, przynajmniej coś łowisz, bo ja ostatnio nic... PS Ten widoczek coś mi przypomina...
 16. Docio

  Bat na spławik.

  Michał dopóki nie będzie wiadomo jakie kolega ryby chce łowić, jak duże, na jakich wodach, jakimi metodami i technikami, to jedno odesłanie może nie wystarczyć. A skoro to pierwsze wędzisko, używane potoczne słownictwo mało zorientowanych osób, kompletny brak wiedzy, to zapewne nie ma karty wędkarskiej. O licencje na połów nawet się nie dopytuję, może łowić na prywatnych lub komercjach, ale karta to podstawa.
 17. zwykły michał

  Bat na spławik.

  Zamów coś do 20 lub 25g. Jeżeli zamierzasz łowić na zestawy do 10g w zupełności wystarczy. Sztywna wędka będzie mało przydatna do zestawów poniżej 5g a takich pewnie będzie większość
 18. FasoN

  Bat na spławik.

  Chodzi mi o kij z przelotkami. Wędka właśnie doszła i jest sztywna jak skurczybyk. Faktycznie się średnio nadaje. Więc jutro ją chyba odeśle i zamówię wędke z wyrzutem do 30g :>
 19. zwykły michał

  Bat na spławik.

  Bat to wędka bez przelotek. Na pewno taką wędkę kupiłeś? Wymiana szczytówki niewiele pomoże ale odesłanie wędki i zakup innej może być strzałem w dziesiątkę. Z pewnością ktoś doradzi odpowiedni model jeśli podasz jakie ryby chcesz łowić bo to gdzie już wiemy. Chyba że masz więcej szczegółów.
 20. No w końcu!!!!!mogę się pochwalić:):):)Pierwsze zdobycze:)2x szczupaczek raz sandacz no i okoń:):):)Jest mega Power na dalsze wyprawy:)
 21. Docio

  Kanał karwiański

  No i powiedzieli prawdę Szanowny kolego Adek. Ja nie dzwoniłem, bo to bez sensu. Od dawna każdy może gospodarować na każdej wodzie, choćby Okręg PZW Kraków na wspomnianym kanale.
 22. FasoN

  Bat na spławik.

  Ups to lekka wtopa bo zamówiłem wczoraj takiego kija ;/ Może jakoś pokombinuję i szczytówkę zmienię w tym teleskopie. Powinno trochę pomóc.
 23. zwykły michał

  Bat na spławik.

  Bat z takim cw? Mam wrażenie że dopisałeś zero na końcu. Będziesz potrzebował wędki z cw do 15, może 20g. Oczywiście może być wymieniona kiedy odejmiesz jedno zero. Wędka o zbyt dużym cw nie będzie ładowała się odpowiednio, rzuty będą krótkie i niecelne. W przypadku bata o takiej długości nie będzie to miało znaczenia. Kolejna sprawa to zasięg takiego bata, będzie niewielki. Zestaw będzie krótszy niż wędka i będziesz mógł łowić jakieś 4 może 5 m od stanowiska.
 24. FasoN

  Bat na spławik.

  Witam jestem kompletnie zielony w tym temacie i chciałbym zapytać czy bat teleskopowy o długości 3.6m z wyrzutem 50-100g nada się na spławiki od 3 do 8g? Łowie nad jeziorami i stawami lekko zarośniętymi jeśli ma to jakieś znaczenie ;d
 25. zwykły michał

  Jak zrobić wędkę na spławik - pomocy!

  Gdzie będziesz używał tej wędki? Woda stojącą czy płynąca? Jakie ryby chcesz łowić?
 26. Adek

  Kanał karwiański

  Szanowny kolego Docio dzwoniłem do PZW Gdańsk i dostałem odpowiedź że to nie ich woda więc temu pan
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×