Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Lokalizacja powinna prowadzić nad Wisłę w okolice Magnuszew - Kozienice
 3. Yesterday
 4. Wartburg

  Spławikowe 2019

  Na końcu tęczy miał być podobno garnek ze złotem, złotego leszcza nie dowieźli ale zaliczyłem "kurs doszkalający" z różnicowania krąpia, rozpióra, certy i sapy trochę to malizną trąci ale coś się działo Przy okazji wspominek dawnej ekipy z nad Wisły: wielokrotnie spotkałem się z określeniem wszystkich czterech "drobnych" ryb jako "klepaki" gdyż nie rosną większe jak deska kuchenna do klepania kotletów
 5. Jelec 52

  Jakie ryby do stawu?

  Takie które Ci najbardziej smakują bo chyba tylko w tym celu chcesz zarybić ten zbiornik.
 6. Jelec 52

  Co Panowie wolą łowić?

  Dla mnie nie ważne, lubię łowić wszystkie, ale sam nie żeruję.
 7. Last week
 8. Na głębokość powyżej 3 m musisz kupić slidery (przelotowe). Od wagglerów można je odróżnić oznaczeniami: np waggler ma oznaczenia 10+3 g, a slider odwrotnie 3+10 g. To oznacza, że spławik posiada dociążenie wstępne 10 g, a 3 g musisz zacisnąć na żyłce w postaci śrucin. Drugi przykład na odwrót: 3 g dociążenia wstępnego i 10 g musisz założyć na żyłkę i tak właśnie mają slidery, a ich będziesz potrzebował.
 9. Tak to u mnie wygląda i próbuje swoich sił w różnych miejscach z brzegu , więc ciężko mi precyzyjnie okreslic głębokość. Myślę, że są to widelki między 5 a 9 metrów
 10. Jaką masz głębokość w miejscu, w które chcesz zarzucać zestaw? Do dopełnienia zestawu konieczne są jeszcze wagglery lub slidery, śruciny i marker odpowiedni. Markerów szukaj takich, ale koniecznie tej firmy! Ten marker kosztuje ok 5 zł, a oryginalny wędkarski od 40 do 60 zł i więcej. Ja ten mam już sprawdzony od kilku sezonów więc ręczę za niego. Ps. A kijek jest spoko!
 11. Właśnie tak zrobię. Nie odpowiedziałeś czy w takim wypadku najlepszy będzie kij który podlinkowales, ale rozumiem, że zdania nie zmieniłeś to i nie widziałeś potrzeby się powtarzać. Dziękuję bardzo za podpowiedź. Pozdrawiam!
 12. Wybierz Zebco, wejdzie ci na niego 304 m żyłki 0,16 mm, ale!... Kup 150 m najtańszej żyłki 0,16 mm przezroczystej i wkręć na szpulę. Potem kup sobie [url=https://spinn.pl/super-camou-match-0-16-150.html]żyłkę 0,16 mm Dragona[/url] i dowiń do pełna. Ja tak robię, gdy szpula wymaga podkładu. Ta przezroczysta wyznacza granicę, gdy z czasem będziesz musiał wymienić zużytą już żyłkę główną, a będziesz musiał - łatwo rozpoznać dokąd odwinąć i nie musisz wtedy wyrzucać całości. A jak już stwierdzisz, że metoda ci się podoba - a tak będzie - to dokupisz sobie w przyszłym sezonie kołowrotek z płytką szpulą, typu match. Proste?
 13. To jest świetna myśl! Proste a jednak nie pomyślałem o tym.. w takim razie myślisz, że ten kij BROWNING BLACK MAGIC MATCH COMPETITON FLOAT 420, który podlinkowales będzie odpowiedni i już zadowalający? I myślisz podpiąć pod niego Spidera XT 20FD, bo taki mam aktualnie przy zestawie na grunt, czy raczej ten od spinningu zebco topic chaser 520 fd? I jaka mógłbyś polecić cienką żyłkę match?
 14. Co zatem stoi na przeszkodzie, byś kupił ten upragniony kijek póki masz kasę? Kołowrotek przecież już masz, przełożysz go do odległościówki, nawiniesz cienką żyłkę match i już możesz łowić. A dopiero w następnej kolejności kupisz sobie konkretny kołowrotek typu match. Ja też w dokładnie taki sposób zaczynałem z metodą odległościową. Kupiłem odległościówkę 4,20 m i założyłem do niej kołowrotek spinningowy Byron Hit 300. Jak tylko spróbowałem, to już wiedziałem, że będę już tylko tą metodą łowił na spławik - wciągnęło mnie za łeb z rękami.
 15. Dzień dobry mam problem z naprawą powyższego kołowrotka. Nie mam pojęcia jak umieścić w nim część potrzebną do poprawnego działania wolnego biegu może pomożecie?
 16. Rafał

  Sztum

  Witam czy ktoś może powiedzieć jakie warunki panują na jeziorach w Sztumie (j. Sztumskie, Barlewickie i Parleta) głownie chodzi mi o drapieżniki ponieważ planuje wypad paro dniowy ze spinningiem w te rejony w połowie września
 17. Rafał

  Rzeka Fiszewka

  w Lipcu pojechałem z kolega na fiszewke tuz przy Elblągu na spinning i zero brań (biczowaliśmy wodę przez pare godzin)
 18. Docio

  Gruntowe 2019

  Cztery kuku na włosie - bardzo złe założenie. Haczyk nie może być w poprzek, gdyż gdy ryba zasysa przynętę to hak "staje" jej w poprzek, na zewnątrz pyska. Pellet. Po co ćwiczyć "koronkarstwo" w powiększaniu otworu. O wiele wygodniej przeciąć pellet na pół a otwór będzie krótszy i łatwiej nałożyć. Poza tym jest zasada, czym nęcisz na to łów. Widziałem, że pęknięty pellet wywaliłeś do wody, czyli nie poszedł do zanęty a to dwa różne zapachy. Połamania.
 19. Wszystko się zgadza, młody na dorobku, dzieci wychowuje i zgadza się również, że już raz kupiłem na łapu capu totalnie po kosztach. Sprawa wygląda tak, że jak to młody człowiek (30stka puka do mych drzwi) jestem w gorącej wodzie kąpany i jeżeli przyjdzie mi do głowy pomysł, że chcę łowić na spławik, ale dalej niż batem, to chcę już! Bo za miesiąc inny pomysł mi przyjdzie, albo w między czasie rozejdzie się uskubane 200 czy 300 złotych.. muszę się poważnie zastanowić co z tym fantem zrobić, bo z jednej strony chciałbym mieć w końcu "porządniejszą" wędkę, ale z drugiej strony obawiam się, że to będzie nietrafione i będę żałował, że nie kupiłem czegoś tańszego, skoro dopiero próbuje wszystkiego po trochu. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły czy sugestie, to chętnie przeczytam, mimo wszystko dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
 20. Mocarny

  Gruntowe 2019

  Cisza w temacie, więc myślę że nie macie mi za złe wrzucania tu swoich wypraw, a i zawsze coś ciekawego podpowiecie
 21. Damianoeg

  Co Panowie wolą łowić?

  Szczupak Ale Sandacz tez spoko.
 22. Spoko Zbychu! Ja też wybrałem budżetowe wersje, bo na kije po 1600-2000 zł, to szkoda byłoby mi kasy. Ja dla siebie wybierałem kije do 250 zł, ale postawiłem na ciut lepsze kołowrotki od 550 - 800 zł, bo to już inny komfort połowu. Ja mam trzy zestawy odległościowe. Skompletowane krok po kroku, po malutku, a nie na łapu capu. Konsekwentnie do celu! Koledze natomiast doradziłem najlepsze z możliwych rozwiązań: Bo na łapu capu się nie da. A najgorzej jest kupić byle co, bo najłatwiej się zrazić i takie wędkowanie szybciutko bokiem wyjdzie. Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że młody, na dorobku, być może dzieci wychowuje, więc każdy grosz się liczy. Też jestem mężem i ojcem, więc całkowicie rozumiem. Ps: A kolega miał już problemy z nietrafionymi zakupami i potem nas pytał, do czego może je wykorzystać. Pośpiech jest złym doradcą!...
 23. Jakoś nie kojarzę wędkarzy sprzedających dobry sprzęt. Raczej odkładają go do szafy, bo a nóż znów coś najdzie i będzie się chciało. Sprzęt nowy oprócz gwarancji ma niepodważalną zaletę - jest nowy i nikt nim nie rzucał. Sprzęt używany ma niepodważalną wadę - nie ma gwarancji i nie wiadomo co się z nim działo, bo w słowa sprzedających używane rzeczy jakoś nie wierzę w pełni. Wiem natomiast, że skoro łowisz na bat i Ci się podoba oraz chciałbyś zarzucić dalej, to posłuchaj rady Jotesa a na pewno Ci się spodoba. Widzę też, ze duży nacisk kładziesz na ekonomię. Cóż, każdy łowi tym na co go stać, ważne aby się dobrze bawił. Wersja bardzo budżetowa wersja 4 metry Wersja nieco lepsza obojętnie która Kołowrotek bardzo budżetowy jak na match dla obu wersji. Z wersji bardzo budżetowej możesz być tak zadowolony jak pisał Jotes, czyli - zniechęcić się do tej techniki. Z wersją nieco lepszą może się udać ale zagrożenie "efektem Jotesa" jest jak najbardziej realne. Sory Jotes ale jakoś tak samo się ułożyło z tym "efektem Jotesa" i moim zdaniem mogłoby to być kanonem zadowolenia, czyli jako zniechęcenie.
 24. Może rozejrze się wśród używanych, bo jedyne co mnie martwi, to że wydam 500zl i stwierdze, że jednak wolę inna metodę..
 25. Tutaj tani, ale dobry kołowrotek do tej metody. A tutaj dobry kijek i niedrogi.
 26. Miało być bez modeli, ale w takiej sytuacji może jesteś w stanie Ty, albo ktoś inny podpowiedzieć coś, co nie będzie byle gownem, ale będzie z dolnej półki cenowej? Żebym wiedział w ogóle po uzbieraniu jakiej kwoty zacząć się rozglądać.
 27. Tutaj dowiesz się wszystkiego. Tą metodą można łowić i 8-10 m od brzegu, ale też 30 m i więcej. Co do słabych oczu, to mogę coś o tym napisać, bo akurat mam z tym problemy, a jednak widzę spławik 30 m od brzegu i trafiam z zacięciem. Tylko, że ty jesteś młodym facetem, a ja mam już sporo lat więcej. I z tą różnicą, że ja nie robię ogniem, łowię i będę łowił na spławik, a ty z góry panikujesz. I jeszcze jedno: Jeśli cię w tej chwili nie stać na zestaw, to odłóż pieniądze, dozbieraj i kup taki zestaw trochę później, a zaręczam ci, że to jest najfajniejsze łowienie ryb. Pomęcz się jeszcze "chwilę" batem, a potem dokonaj wyboru. Jeśli kupisz byle g... to jedynie może cię zrazić do najfajniejszej metody połowu. Pamiętaj - chytry dwa razy płaci!
 28. Jak czytam "odległość", to od razu myślę match. Wędzisko wręcz idealne do połowu na większe odległości o ile jest przy nim kołowrotek z płytką szpulą (też match) i żyłka nie grubsza niż 0,18. Po chwili jednak do głowy przychodzi też bolonka i zwykły teleskop, które ze wspomnianym kołowrotkiem również dają radę, choć ten ostatni potrafi być kapryśny. Zwykły teleskop ma pewne wady a mianowicie jest inaczej konstruowany niż wędzisko match i bolonka. Te specjalistyczne do połowu odległościowego mają konstrukcję taką, że po rzucie drgania szczytówki są błyskawicznie tłumione przez co żyłka ma małe opory do pokonania. W zwykłym teleskopie drgania te są na tyle duże, że odległość rzutu może być niezadowalająca i trzeba szukać właściwego wędziska. Match i bolonka najlepiej jak są węglowe a to już tanie nie jest i koszt jest od 200 w górę. Zwykły teleskop najlepiej jakby też był węglowy ale cena wcale się nie będzie wiele różnić ale konstrukcja już tak. Jakimś wyjściem byłoby poszukanie kompozytu z cw 5-30 g, który mógłby zapewnić odpowiednią sztywność i tłumienie wspomnianych drgań przy rzucie a to już koszt mniejszy o połowę. Jednak bez kołowrotka o płytkiej szpuli posłanie zestawu na odległość 4-5 długości wędziska to naprawdę wysoka umiejętność składania zestawu i samej techniki rzutu, w sam raz do nauki.
 1. Load more activity
×