Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. wind

  Gruntowe 2019

  Wczoraj wybrałem się nad Martwą Wisłę w "wiadome" miejsce . Zacząłem od spławikówki i nawet udało mi się wyciągnąć piękny okaz ryby, którą póki co nie można się chwalić . Za to coraz bardziej przekonuję się, że zakup bolonki to był strzał w 10 !!! Nad wodą byłem już o świcie ze względu na zapowiadane upały. O 5.00 zacząłem wędkowanie ,wkrótce wiatr wymusił zmianę techniki na feder. Rybki brały od czasu do czasu ale wraz z upływem czasu były coraz większe. Pierwszy był nieduży leszczyk, później nieco większy, ostatni był jeszcze większy, ale musicie mi uwierzyć na słowo. Ponieważ dość długo trwało usunięcie haka nie chciałem już go męczyć sesją foto. A miał dobrze ponad 40cm i dał sporo radochy. Na miejscówkę jeszcze wrócę, i to wkrótce.
 3. Today
 4. Jotes

  Podwieszany sygnalizator brań

  Fizyka klasa 5 S.P.
 5. Docio

  Co nowego kupiliście?

  Najważniejsze, że pasi, bo o radochę tu chodzi.
 6. zwykły michał

  Podwieszany sygnalizator brań

  Nastały czasy pisma obrazkowego i filmów instruktażowych w internecie. Można znaleźć wszystko od rozłożenia wędki do wymiany uszczelki pod głowicą.
 7. zwykły michał

  Co nowego kupiliście?

  Ważne że spełnia swoją rolę. Żywcom jest bez różnicy
 8. Wartburg

  Podwieszany sygnalizator brań

  W dzisiejszych czasach coś co ma więcej tekstu niż etykietka od piwa to już cegła
 9. stawny

  Co nowego kupiliście?

  Docio wszystko spoko, na łódkę pod spławik idealna ruska jest. Bat miałem i mam 3 m, i jest mi mało poręczny przy przejściach łodzią między zbiornikami. Dałem 15 zł. Jest lekka, mniej waży niż kij od szczotki! Zdziwiłem się tym odziwo.
 10. Docio

  Co nowego kupiliście?

  Ehhh, trzeba było spytać. W porównaniu z niemal nic nie ważącym i o wiele wygodniejszym bacikiem 3 m ten kij to niemal jak od szczotki. Nie wiem ile zapłaciłeś ale masz link poglądowy.
 11. stawny

  Co nowego kupiliście?

  Cześć, może nie wzbudzę zachwytu wędkarskiej braci tym kijkiem, ale potrzebowałem krótkiej wędki na spławik pod łódkę RUMPOL 270 z bazaru. Takim kijem uklejki na żywczyka zdobędę.
 12. Docio

  Podwieszany sygnalizator brań

  No co ty Wartburg. To literatura nad wyraz lekka i przyjemna. Książki Paladino, na wskroś techniczne, to dopiero cegły.
 13. Wartburg

  Podwieszany sygnalizator brań

  Do tego by uczyć się na cudzych błędach też trzeba dorosnąć. Proponuje dwie ponadczasowe cegły: Andrzejczyk Wędkarstwo jeziorowe oraz Strzelecki Wędkarz i rzeka /wzg wędkarstwo rzeczne -zależnie od wydania/
 14. Yesterday
 15. zwykły michał

  Pytanie

  Mam niewielkie pojęcie o spinningu ale agrafke to bym założył dla samej wygody. Nie łowie drapieżników ale dużo czytam i nie kojarzę artykułów o łowieniu bez przyponu, zwłaszcza szczupaków Myślę że wszystko stało się jasne
 16. Docio

  Pytanie

  Normalny marketing, czyli rąbanie klienta na żywca tak aby nie wiedział, że jest żywcem. Jeśli te gumki do 12 cm obetnie szczupak to gdzie przyjdziesz po nowe?
 17. Docio

  Podwieszany sygnalizator brań

  Dopóki nie podniesiesz wędziska. Bombka spadnie na kabłąk gdyż nie jest magiczna i podlega prawu ciążenia.
 18. Jotes

  Pytanie

  Michał, do niektórych przynęt nawet obowiązkowo agrafka, bo przywiązanie bezpośrednio tłumi i zaburza ich pracę. Do bezpośredniego zakładania przynęt na żyłkę służy specjalny węzeł. A przypon jest konieczny nawet do woblerka 2-3 cm, bo szczupaki kochają je ucinać.
 19. zwykły michał

  Pytanie

  Podzielam zdanie Jotesa i Docia. Pomysł jest co najmniej idiotyczny i na pewno nie jest oparty na praktyce. Poza tym ryby które obserwują przynętę na tyle uważnie żeby zauważyć przypon nie istnieją Interesująca jest teoria odnośnie długości przynęt do których nie warto używać przyponu. Gdyby nawet tak było dla własnej wygody warto zawiązać krętlik z agrafką żeby łatwiej wymieniać przynęta i żeby nie skręcała żyłki.
 20. Jotes

  Podwieszany sygnalizator brań

  Czemu w takim razie zadajesz pytania, jeśli nie przyjmujesz do wiadomości udzielonych ci odpowiedzi?
 21. zwykły michał

  Podwieszany sygnalizator brań

  Zrób tak jak pisze Jotes bo jedyny wygodny sposób montażu. Możesz założyć pomiędzy kołowrotkiem a pierwszą przelotką ale szybko zmienisz zdanie Kulka jest zrobiona ze styropianu i nie ma czego rozbierać. Bombki z linki Jotesa mają otwory na świetliki i można dociążyć śrutem i zakleić taśmą.
 22. Mocarny

  Podwieszany sygnalizator brań

  ale te oczko jest duże, więc żyłka będzie swobodnie przez nie przelatywać.. nie ma mowy o zbliżaniu się do kołowrotka. Chyba, że kompletnie inaczej wyobrażam sobie montaż i zastosowanie tego ustrojstwa
 23. Docio

  Pytanie

  Myślenie abstrakcyjne (wariantowe), to przywilej niewielu gatunków na tej planecie z o wiele lepiej rozwiniętym mózgiem niż ryby, głównie kotowate i słonie. Z wyższych przejawiają tę cechę szympansy i orangutany. Wbrew pozorom, które można odnieść z poprzedniego zdania u ludzi zaczyna się objawiać przy IQ >100. Poniżej to tylko myślenie warunkowe, które dokładnie opisał Pawłow i jego pies.
 24. Docio

  Podwieszany sygnalizator brań

  Sprawdź delikatnie, czy jest rozbieralna to wtedy będziesz mógł ją dociążyć 3-5 g a to się często przydaje.
 25. karzel16

  Jezioro Łaśmiady

  Witam Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja na tym jeziorze? Ostatnio rok temu byłem na Łaśmiadach. Za ostatnim razem można tam było połapać fajne Okonie, Leszcze, Płocie. Jak sytuacja się miewa w tym roku?
 26. Jotes

  Podwieszany sygnalizator brań

  Nie! Tą bombkę powinieneś zawiesić pomiędzy pierwszą, a drugą przelotką od kołowrotka, by po braniu ryby nie motać się ze ściąganiem jej z żyłki, by nie wkręcić jej na kołowrotek. Tą możesz podwiesić zaraz za kołowrotkiem, bo ona po zacięciu spada z żyłki. ;)
 27. Jotes

  Pytanie

  Podobno to Kopernik nie żyje... Więcej opinii znajdziesz bez trudu w necie - na tym forum też. Szczupak nie tylko plecionkę i żyłkę bez trudu tnie zębiskami, ale też fluorocarbon! A żeby było śmieszniej, to ma do dyspozycji 700 zębów, więc trudno byłoby mu nie trafić i nie przegryźć. Ty sobie odpowiedz samemu, czy to humanitarne zachowanie wędkarza, by bezdusznie nie stosować przyponu i z premedytacją zostawiać w pysku ryby wbity hak, gdy przegryzie linkę? Czy może i wędkarz powinien okazać minimum serca i wyobraźni obiektom swoich połowów? Nie musisz stosować, ale chociaż przeczytaj zasady C&R i Dekalog Wędkarza, to pouczająca lektura...
 28. Witam, Chciałam prosić o pomoc przy wyborze sygnalizatorów dla chłopaka na prezent. Mam kilka zestawów do wyboru i nie wiem który byłby najlepszy. ZESTAW SYGNALIZATORÓW Z CENTRALKĄ 4+1 ANTYKRADZIEŻ NOWOCZESNY ZESTAW SYGNALIZATORÓW Z CENTRALKĄ 4+1 Centralka + 4 syg. Monster Fishing MF-219- 4+1 OBSERWUJ ZESTAW SYGNALIZATORÓW ANACONDA R-1 NEW 2017! 4+1 Lub może jakieś inne w podobnej cenie a lepsze od tych?
 1. Load more activity
×