Skocz do zawartości

O tym Klubie

Chcesz sprzedać, kupić lub oddać sprzęt wędkarski? Zrób to na naszej giełdzie. Wpisy z interesującymi przedmiotami udostępniamy w naszych mediach społecznościowych. 
  1. Co nowego w tym klubie
  2. Cena w dół: 300,00 zł. Pozostałe warunki bez zmian.
  3. Witam sprzedam kombinezon Komplet Dam XTHERM WINTER r. M odcienie zieleni kombinezon ani razu nie był nad wodą założony w domu tylko do przymierzenia , niestety na mnie za duży cena sklepowa 449.99 proszę o oferty , najlepiej odbiór osobisty
  4. Po konsultacji z Twórcą, potwierdziło się, że zalecana, maksymalna moc linki to 3LB.
  5. Autorytatywnie to duże słowo i przerasta moje możliwości. Zawsze mogę poszukać informacji w internecie. Takie oznaczenia stosują tubylcy ale tłumaczę sobie na polski Niewiele mówi mi, że kij jest dedykowany do żyłek głównych 7lb-10lb i przyponów 3lb-5lb. Kiedy piszą, że na szpule wchodzi 200y żyłki 5lb to wymiękam do granic możliwości. * - wartości wpisałem z pamięci i mogą być oderwane od rzeczywistości. Jeżeli ktoś ma taką potrzebę to sprawdzę i podam szczegółowe dane razem z modelem kija lub kołowrotka.
  6. Janusz, no niekoniecznie. U nas lb-ugięcie zostało znaturalizowane aby dopasować cw, w dodatku nie jest to odzwierciedleniem dosłownym lecz bardzo mocno umownym. Tam, gdzie takich oznaczeń używają, kompletują sprzęt właśnie na podstawie lb. Oznaczenie kija, linki, pojemności szpuli na młynku jest w lb. Michał mógłby się autorytatywnie na ten temat wypowiedzieć. Jeśli kij był robiony na zamówienie według zadanych parametrów, to w sumie nie wiadomo jakiego blanku użyto, o czym pisał Alex. Dane techniczne blanku zostały tajemnicą rękodzielnika. Z drugiej strony osobiście zawsze wybierałem blanki sztywne pomimo standardowego cw. Wyciągnięcie dużej płoci, będąc na łodzi bez podbieraka, nie było najmniejszym problemem, mimo cw 5-25 g a płoć miała ok 0,5 kg. Z trzeciej pamiętam jak jeden z kumpli chwalił się w redakcji nowym kijkiem trociowym specjalnie nabytym na nasze pomorskie rzeki. Pamiętam dokładnie cw 10-30 g lb 1,5. Padały różne dywagacje, sam posiadacz nie wiedział jak to wytłumaczyć. Sprawa wyjaśniła się nieco ponad pół roku później, gdy opowiadał jak zaciął fajną trotkę a jak podbierał to się szarpnęła, podbierak wypadł mu z ręki do rzeki gdy łapał wędzisko drugą ręką i w sumie wyjął ją na klatę co go osobiście mocno zaskoczyło, że wędzisko dało radę. A co do określania mocy kija to już magia. Zarówno mechanika jak i fizyka pojęcie ugięcia odzwierciedla sztywność elementu a nie jego wytrzymałość. Sam wielokrotnie pisałeś, że lb to obciążenie jakie należy podpiąć do szczytówki aby dolnik do szczytówki przyjął kąt 90°. To teraz pytanie, czy wędzisko 2 lb złamie się pod obciążeniem 3 lb? Czy może jedynie straci właściwości, które są decydujące przy rzucie?
  7. Czyli kij do 4 g można testować jak karpiówkę ciężarem 3 lb żeby ugiął sie pod kontem prostym do powierzchni? Bo tak opisuje się moc kija. JKarp
  8. Ale, ale. Oz jest jasny 1 - 4,5 g. Lb też nie pozostawia wątpliwości bo ugięcie oznaczane jest zarówno jako lb, jak i lbs. CW dynamicznego wyrzutu nie ma nic wspólnego ze statycznym obciążeniem. Dla mnie lb bardziej mówi jaką wagę mogę wyjąć "na klatę", czyli bez podbieraka.
  9. Pierwszy raz spotykam się z takim opisem cw. Dobrze rozumiem, że 1-4g? 3lb to było 1335g, sporo
  10. Sorry, ja się na tym nie znam, skorygowałem parametry, według tych założeń kijek był budowany.
  11. Olek chyba z tym LB to przedobrzyłeś? JKarp
  12. Mam w nadmiarze kijek castingowy zbudowany przez @Mekamila. Nie potrafę określić materiałów, bo Kamil zrobił mi go według moich wymagań i pozostawiłem to Jego wiedzy i doświadczenia. Parametry: - 6 ft - jednoczęściowe; - c. w. 1/30-1/7 oz; - rękojeść EVA; - akcja Fast; - ugięcie Medium; - przelotki w spirali; - tubular bez wklejki. Kijek jeden raz nad wodą, stan bez zarzutu. Cena 350,00 zł bez kosztów wysyłki. Najlepiej odbiór własny, bo kijek długi i koszty przesyłki wysokie. Kontakt najlepiej na PRIV.
  13. Zawsze lubiłem łowienie jak najlżejszymi przynętami. Jeszcze gdy używałem tradycyjnego spinningu zszedłem do łowienia muszkami 0,1-0,2g. To dopiero było widowiskowe jak karaski i płocie zbierały sztuczną widelnicę albo jętkę z powierzchni, choć nigdy nie bawiło mnie typowe muszkarstwo. Zdaję sobie sprawę, że w cascie jest to nieosiągalne, ale cały czas frapuje mnie XUL.
  14. Fajnie, że Ci się chce szukać i łowić na sprzęt baitcastingowy, który rzuci agrafką. Ja już sobie darowałem.
  15. Miałem okazję wykonania kilka rzutów z wędką teoretycznie 0,5-4g, faktycznie obsługuje przynęty <1g. Mam taki kijek od Kamila i sparowany z Alphasem nie daje takich możliwości, minimum to 2g. Poza tym jest lżejszy od Alphasa ok. 40g. Wiem, że o używkę będzie trudno, a nówka to minimum 1.5tys.
  16. Zapewne będzie ciężko z kupnem, to raczej jeszcze mało popularne konstrukcje. A tak z ciekawości, miałeś okazję porzucać? Co Cię w nim urzekło? Do jakich przynęt/ryb chciałbyś go zastosować?
  17. Mr.Heater model: MH9BX PRZENOŚNY PODGRZEWACZ: Przenośny grzejnik na propan przeznaczony do ogrzewania awaryjnego np. kiedy w domy zabraknie światła i elektroniczny kocioł gazowy CO też przestanie działać, namiotów, kamperów, miejsc pracy, werand, tarasów, garaży, tylnych klap, stodół, szop, łowisk pod lodem, żaluzji myśliwskich i nie tylko PRZESTRZEŃ CIEPLNA: Idealna do ogrzewania zamkniętych przestrzeni o powierzchni do 21 m2. GAZ PROPAN: Do stosowania z propanem; Oryginalnie działa z 1-funtowej butli propanu ale można też podłączyć do butli turystycznej lub typowej 11kg butli za pomocą opcjonalnego węża. CECHY: Zawiera zapalnik piezoelektryczny, wyłącznik bezpieczeństwa przed przypadkowym przewróceniem, regulator obrotowy i składany uchwyt, a także ustawienia wysokiej i niskiej temperatury SPECYFIKACJA: 4000BTU ( (1,172kW),) lub 9000 BTU (2,637kW) na godzinę; Czas pracy (maks. ustawienia dla małej oryginalnej butli 1 funtowej): 3 godziny; Czas pracy (min ustawienia dla małej oryginalnej butli 1 funtowej): 6 godzin; Rodzaj technologii grzewczej: promiennikowa; Rodzaj zasilania: propan; Zużycie paliwa/szybkość spalania (gal/h): 4000 BTU = 0,044 gal/h, przy 9000 BTU = 0,099 gal/h; Wymiary (dł. x szer. x wys.): 36 x 23 x 38 cm Waga: ~5Kg Po wcześniejszym umówieniu do odebrania w Łodzi lub Warszawie. cena 830pln
  18. Jest na FB co najmniej kilka grup rękodzielników wędkarskich, prędzej zejdzie niz tutaj,
  19. Witam wszystkich. Mam do odsprzedania drewno lipowe , które kupiłem kilka lat temu z myślą o robieniu woblerów. Brak czasu i wiedzy, poskutkowało tym , że nie zrobiłem żadnego woblera i już pewnie nie zrobie. Drewno jest suche i gotowe do obróbki. Drewno w większości jest pocięte w deski o wym. ok 22m x 100mm x 1000mm. Mogę wyciąć listewki na dowolny wymiar, bo posiadam odpowiednie maszyny. Mam również brusy, z których mogę wyciąć inny, dowolny rozmiar listwy. Cena jest do uzgodnienia. Zgodzę się również na wymianę drewna za zrobione woblery (szczupak, sandacz, okoń). Zainteresowani mogą pisać na maila luko20@o2.pl Pozdrawiam Łukasz
  20. Pokrowiec Mikado 3 komorowy 150cm usztywniany UWD-06-150-3-GY Profesjonalny, niezwykle wytrzymały usztywniany pokrowiec wędkarski z 3 pojemnymi komorami na komplety wędek i kołowrotków. Wyposażony w nowoczesny system nóżek, umożliwiających wygodne korzystanie z pokrowca w pozycji stojącej. Specyfikacja pokrowca Mikado: 3 pojemne komory główne 2 duże kieszenie boczne na akcesoria Regulowany pasek do noszenia na ramieniu Mocne zamki suwaka Rozkładane nogi pokrowca Wymiary: 150cm Pojemność: min. 3 wędki z kołowrotkami Użyty raz - niestety dla mnie jest za duży pod kątem transportowym. Moje auto domaga się 30 krótszego. Wygląd jak nowy. Kupiony 20 czerwca. Wędka kupiona 27 czerwca br. Od 1 lipca czeka na nowego właściciela. https://www.fotosik.pl/u/Mrok78/album/2568821
  21. Witam kupię 3 część do wędki stinger feeder 360 30-60g poniewaz połamała mi się szczytówka i nie mogę wyjąć części ktoś pozostała w miejscu gdzie się je wymienia
  22. Mam takie samo wrażenie ale każdy musiał gdzieś zacząć. Alibaba jest stroną hurtową i trzeba mieć konto żeby sprawdzić jaki jest rzeczywisty koszt zamówienia z doliczonym transportem i podatkiem VAT. W niektórych przypadkach koszt transportu może kilkukrotnie przekraczać wartość towaru Założenie konta wymaga działalności gospodarczej.
  23. Mam dziwne wrażenie, że autor ma nikłe lub żadne pojęcie o handlu, że o posiadaniu firmy nie wspomnę. Już minimalna praktyka skierowałaby go na wstępne rozeznanie rynku i wiedziałby to o czym jest tu pisane. W końcu marże są silnie zależne od wszelkich haraczy zabieranych przez państwo. Z tego co pamiętam sprzedażą dla firm zajmuje się portal Alibaba, który jest sporo tańszy od Aliexpress.
  24.  

×
×
  • Dodaj nową pozycję...