Jump to content

Alexspin

Zespół AS
 • Content count

  2768
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2046

6 Followers

About Alexspin

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 01/26/1949

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.lkdpp.pl/
 • GG
  12310149

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  nie prowadzę statystyki, wędkuję dla relaksu

Informacje o profilu

 • Imię
  Aleksander Jan
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Piotrków, Sieradz
 • Zainteresowania
  sex, wędkarstwo, żeglarstwo

Recent Profile Visitors

12250 profile views
 • wind

 1. Alexspin

  Żyłka fluo

  Pawle, co zamierzasz łowić i jaką metodą?
 2. Alexspin

  Opinia o sklepie Raven Fishing?

  Opinie o sklepach wędkarskich RAVEN Ps Wyszukanie zajęło mi niespełna 3 minuty...
 3. Kilka lat temu też próbowałem połowów z brzegu morza. Używałem wówczas wędziska JAXON Arcadia. (określenie go w opisie jako okoniówki, to licentia poetica, nie ma też wklejki, nie wiem skąd sprzedający to wyimaginował). Mimo długości 2,7m zapewniało wystarczające odległości rzutów. Wędzisko wręcz niezniszczalne, ale stosunkowo ciężkie, ważyło aż 318g, więc wyważenie stanowiło dość poważny problem nawet z morskim kołowrotkiem JAXON Poseidon 600 (412g). Prawie kilogramowy ciężar niewyważonego zestawu "dawał w kość". Nie znam wymienionych przez Ciebie wędzisk, ale biorąc pod uwagę kontakt z producentem i serwis (to zawsze trzeba brać pod uwagę), osobiście wybrałbym JAXON Genesis. Wędzisko znacznie lżejsze od Arcadii, więc wyważenie będzie znacznie łatwiej osiągalne. Kontakt z JAXONEM jest doskonały, firma bardzo przyjazna klientom, mają bardzo dobry i fachowy serwis. Genesis na pewno nie będzie tak niezniszczalny jak była Arcadia, ale to wynika z zastosowanych materiałów. Arcadia była kompozytowa ze znacznym udziałem włókna szklanego, a Genesis, jeśli się nie mylę, jest wyłącznie z węglowego, więc wymaga nieco delikatniejszego podejścia.
 4. Alexspin

  Co to za ryba.

  Damian, przy obecnej (od kilkunastu lat) gospodarce wodno-rybnej to marzenie ściętej głowy... To se ne vrati…
 5. Alexspin

  Ścieki w wiśle

  Śnięte ryby Mało prawdopodobne, żeby wyciek z kolektora "Czajki" mógł spowodować taki armagedon. Byłbym skłonny założyć się, że ktoś wykorzystał sytuację i zrzucił toksyczne ścieki.
 6. @m4ko, kołowrotek za 70.- zł to "plastic fantastic", nie dałbym go nawet wrogowi, a co dopiero na prezent dla kogoś komu chce się sprawić przyjemność. Opanuj się i przemyśl...
 7. Pamiętaj, że przy łowieniu szczupaków konieczne jest stosowanie przyponów. Najlepsze moim zdaniem są Surfstrand nie krótsze niż 30cm - szczupak ma wielką paszczę i krótsze mogą nie zdać egzaminu.
 8. Wiesz. Ja jestem chętny niestety nie pełnoletni i jak już to coś na święta bo o wszystko muszę się pytać rodziców

   

 9. Mogę Ci zaproponować zestaw mieszczący się w Twoim budżecie, w pełni sprawny, żadnych uszkodzeń. Dwa razy nad wodą, nie przypasował mojej Pani: KONGER Troker 228cm/15-40g JAXON Armand 300M MIKADO Fine Braid 0,14 (nawinięta na szpulę główną, na zapasowej żyłka DRAGON Guide Select) 200.- zł + koszty przesyłki (muszę się dowiedzieć). Wysyłka możliwa dopiero w piątek, bo jestem na służbowym wyjeździe. Jeśli Cię interesuje, napisz na priv. Ps W gratisie skompletuję Ci pudełeczko przynęt na początek.
 10. Jeśli ta suma 200 zł na cały zestaw, to skompletowanie go w tej cenie jest mało realne, chyba, że nabędziesz sprzęt bazarowy, ale wówczas szybko się zniechęcisz. Połączenie tych dwóch gatunków jednym zestawem jest niemal niemożliwe, chyba, że mają to być megaokoniska i miniszczupaczki. Nie ma takiej! Jeśli jeszcze Cię nie zniechęciłem, to POCZYTAJ. W tym dziale jest wszystko o co pytasz.
 11. Alexspin

  Salmo slider 7

  Możesz go stosować zarówno w klasycznym spinningu, jak i w odmianie castingowej. Typowe łowienie na Slidera polega na klasycznym jerkowaniu. Stojąc wysoko w łodzi lub brzegu wykonujemy cyklicznie po sobie następujące szarpnięcia, z przerwami. Szarpnięcia te powinny być energiczne i krótkie. Pierwsze rzuty najlepiej jest wykonać na płytkiej, przejrzystej wodzie, aby dopasować optymalną częstotliwość i siłę szarpnięć. Po każdym szarpnięciu, w przerwie, Slider powinien energicznie skręcać na zmianę w prawo i w lewo pod kątem zbliżonym do prostego w stosunku do kierunku prowadzenia. Niezwykle ważne jest unikanie luzów linki, jakie mogą powstawać po każdym szarpnięciu. Bardzo trudno jest w takim przypadku zaciąć atakującą rybę.
 12. Gratuluję połowu, to jest to, co też najczęściej udaje mi się złowić... Polecam wędziska OKUMA Black Rock, lub ich wersje z dystrybucji Dragona - DRAGON Black Rock II. Mocne, energetyczne kijki. Ulubiona wędka Mojej Pani 198cm/3-18g mimo niewielkiej długości rzuca przynęty na odległości porównywalne z kijkami 240cm i nie boi się sandaczy i szczupaków w niewstydliwych rozmiarach.
 13. Alexspin

  Przynęty na szczupłego.

  Większość moich szczupaków złowiłem na Algę, ale uważam, że nie ma reguły. Tak jak napisał Krzysztof - wszystko zależy od łowiska, warunków atmosferycznych, apetytu szczupaków itd itp...
 14. Alexspin

  Ścieki w wiśle

  No i proszę, jak problem ścieków przerodził się w dyskusję o uzbrojeniu naszej "armi"...
 15. Alexspin

  Ścieki w wiśle

  No to moje ma jeszcze 5 do pełnoletniości...
×