Jump to content

Alexspin

Forumowicz
 • Content count

  2615
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1863

5 Followers

About Alexspin

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 01/26/1949

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.lkdpp.pl/
 • GG
  12310149

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  nie prowadzę statystyki, wędkuję dla relaksu

Informacje o profilu

 • Imię
  Aleksander Jan
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Piotrków, Sieradz
 • Zainteresowania
  sex, wędkarstwo, żeglarstwo

Recent Profile Visitors

11701 profile views
 1. Alexspin

  Jaka metoda?

  Też kiedyś łowiłem stacjonarnie, ale siedzenie i gapienie się w spławik, lub oczekiwanie na jęk sygnalizatora dawno przestało mnie bawić. Wolę ruch, przemieszczanie się wzdłuż łowiska, aktywny wypoczynek. Ale każdy "ma swoich znajomych"...
 2. Alexspin

  Jaka metoda?

  Spinning
 3. Masz zamiar łowić sumy, czy submarine?. Pod ryby jakie chcesz łowić, używane są wędki o CW nawet 3-18, asekuracyjnie w zupełności wystarczy 7-30g, a już nadmiarem szczęścia będzie 10-40g. Wędzisk Berkleya nie znam, ale biorąc pod uwagę jakość żyłek i plecionek tej firmy, nie szedłbym w tym kierunku. Rozejrzyj się za wędziskiem wśród ofert DRAGONA, SHIMANO, KONGERA, MIKADO, a ostatnio również JAXON wydał chwaloną serię Grey Stream. Na Twoim miejscu kupiłbym coś w zakresie 5-25g, to najbardziej uniwersalny przedział CW. Połowisz tym niemal wszystkie gatunki drapieżników począwszy od okonia po bolenia, a biorąc pod uwagę, że dystrybutorzy (producenci) zazwyczaj nieco przekłamują zakres to takim wędziskiem obsłużysz bez problemów przynęty od 3 do 28g, a więc bardzo szeroki wachlarz przynęt.
 4. W pełni się zgadzam, ale (zawsze musi być) zależy na jakie ryby. Moim zdaniem zaliczyłbym go do XLightów, szczupaka, sandacza przyzwoitych rozmiarów, raczej może być trudno wyciągnąć. 2000 będzie w sam raz i do tego plecionka maximum deklarowane 0,08mm (de facto, praktycznie około 0,12mm). Mogę Ci polecić Sunline Siglon 0,6 10 LB 4,5 kg powinna pozwolić na bezstresowe wyholowanie przyzwoitego okonia, a nawet szczupaka około 70cm. Przekroczenie górnej granicy CW o 2g nie powinno skutkować problemami, ale o 5g nie ryzykowałbym.
 5. plecionka Sunline Siglon 1,2 20 LB 9,2 kg przypony Dragon Surfstrand minimum 30cm.
 6. Wszystko zależy w jakim łowisku będzie używany i na jakie ryby. Na szczupaki i duże sandacze w sam raz, choć - mimo, że preferuję lekkie łowienie i cienkie plecionki - do tego zestawu zastosowałbym plecionkę deklarowaną jako 0,14mm (de facto, praktycznie będzie to około 0,18mm). Na okonie i kleniojzie mało przydatny, chyba, że w łowisku występują same rekordowe egzemplarze. Zgadzam się w pełni, że za te pieniądze warto kupić!
 7. Alexspin

  zezwolenia i porozumienia

  Zwróć się z tym problemem do macierzystego koła PZW, a tutaj masz mapę porozumień. Jeśli jeszcze nie dokonałeś żadnych opłat na bieżący rok, od razu zapisz się do koła w okręgu, który obejmuje łowiska z kręgu Twoich zainteresowań.
 8. Bardzo słuszna decyzja. Wobec tego polecam zestaw Black Rocka + Tatulę + 4-splotowy Sunline Siglon PE #1 16 LB 7,7 kg 0,171mm. Na tym zestawie nie zawiedziesz się, a będzie idealny na początek przygody z castingiem, gwarantuję, że zakochasz się w tej odmianie spinningu. Połamania...
 9. Szymon, napisz na co się ostatecznie zdecydowałeś?
 10. Odra to nie strumyk, ani rzeczka, z tego co się orientuję to ryby w niej też zacne. Jednak 7-30g będzie adekwatne do warunków łowiska. Osobiście preferuję lekki sprzęt i lekkie łowienie, ale w tym przypadku nie miałbym wątpliwości. Szymon ma rację, Black Rocki są niedoszacowane, ale w obie strony, więc bez wątpliwości ten kijek obsłuży przynęty już od 5g i do 35g, więc wybór jest jasny. @Userr1, połamania...
 11. Cześć. Gdy jest głodny
 12. Alexspin

  Najlepszy przyjaciel człowieka

  SUPERTY... Szybciutko, prosimy fotkę
 13. Alexspin

  Najlepszy przyjaciel człowieka

  Dobrze, że wysondowałem, bo też już mieliśmy z Moniką taki pomysł. Przepraszam. Jeśli masz pewność i dowody, zgłoś do prokuratury. Będzie miała menda nauczkę.
 14. Alexspin

  Najlepszy przyjaciel człowieka

  Co byś zrobił, gdybyś dostał w prezencie? Przecież nie wyrzuciłbyś, ani nie oddał do schroniska...
×