Jump to content

mikolaj37

Forumowicz
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12

About mikolaj37

 • Rank
  Użytkownik
 • Birthday 12/06/1970

Informacje o profilu

 • Imię
  Jarosław
 • Lokalizacja
  Ostrołęka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mikolaj37

  Mysz

  Na żywego kota? Człowieku gdzie ty masz sumienie? Nawet jakby było legalne, a nie jest, to trzeba by było nie mieć serca.
 2. mikolaj37

  bolonki trabucco

  Kiedyś szukałem 7 m bata i przemierzyłem kilkanaście wędzisk. Jedyny który miał deklarowane 7m był Mistrall Amundson, reszta była krótsza o 10-20cm.Rekordzista Konger nie pamiętam modelu miał 662cm.Taka krótsza wędka lepiej leży w ręku i wygląda po rozłożeniu na lżejszą, sztywniejszą,ogólnie sprawia lepsze wrażenie. Taki chiński chłyt makikingowy.
 3. mikolaj37

  Mysz

  No tym tokiem rozumowania to na kota też można łowić.
 4. mikolaj37

  Mysz

  No na pewno jak żywa mysz to nielegalne. Znęcanie. A jak martwa to chyba wolno.
 5. mikolaj37

  zbiórka na prezent dla mojego brata Kamila

  A na co On łowi? Może ktoś ma jakiś niepotrzebny sprzęt którego nie używa.
 6. mikolaj37

  Czy w stawie są ryby?

  Mogą być. Trzeba poobserwować wodę,powinny być jakieś spławy, oczkowania. Poobserwuj wodę o innej porze roku,powinno coś się dziać.
 7. mikolaj37

  Druga wędka

  Jeśli pasuje Ci ta metoda to kup drugi zestaw podobny, a jeśli kupisz inną wędkę wtedy musisz łowić raz na tą raz na inną.A może kup jakiś bat. To idealna metoda dla początkujących.
 8. mikolaj37

  Wybór silnika elektrycznego

  Miałem Minn Kota i Osapiana i uważam że to chyba najlepsze silniki. Reszty nie znam ale myślę że obarczone większym ryzykiem. Kup tylko duży akumulator jak chcesz więcej popływać bo przy tej mocy silnika się przyda. Lepiej jakby był z maximizerem. Pozdrawiam.
 9. mikolaj37

  Zywiec

  To tak jakbyś chciał przepis jak zmielić bułkę i upiec nową. Może to i możliwe tylko po co? Żywiec ew trupek ew filet i dalej to już nie rozumiem.
 10. Myślę że wędka tgpowy spod np Tandem Baits lub Shimano Bx które mam są sporo mocniejsze od surfcastingowych wędek i jednak lepsze. Ja łowię też sporadycznie na surfcasting. Może nie mam wędek z jakiejś górnej ale te które mam nie wzbudzają aż takiego zaufania. Na surfa mam wędki do 200 i 250g c.w. a spod 5.5 lb i spodem rzucam 300g ołowiu i 25 cm krąpia w rzeczny nurt i nawet nie jęknie. Tamtymi wędkami chyba bym się bał takie ciężary rzucać.
 11. A może żerują na okoniach bo smaczniejsze. W zeszłym roku pod koniec listopada gdy nic mi i koledze nie brało zaczęliśmy łowić wzdłuż trzcin na 4-cm gumki i szczupaki zaczęły brać aż miło, ale z reguły wolą większe przynęty. Jedno mogę Ci powiedzieć z całą stanowczością. Jeśli łowisz w określony sposób a ryba wiesz że jest i żeruje to nie powielaj tego sposobu przez kolejne dni licząc że w końcu coś weźmie tylko zmień o 180 stopni to co robisz. Nawet jeśli czasem wydaje Ci się to niedorzeczne np guma 5 cm a poważne ryby.
 12. Nie powinienem tak mówić, ale z reguły egzamin to ściema i nie można go nie zdać co nie znaczy że nie zachęcam do zapoznania się z regulaminemWypada i nawet trzeba mieć wiedzę na ten temat by świadomie stać się etycznym wędkarzem
 13. Gratuluje cierpliwości. Ja szczupaki łowię wyłącznie jesienią. Reszta roku zostaje na suma, leszcza i sandacza. Łowię na dużym kilkusethektarowym jeziorze i nie przypominam sobie nawet 5 lat wstecz abym po całym dniu nie złowił ani jedne sztuki. 3-4 to już słabawo. Nie dał bym rady tak łowić. To sum mi chyba częściej bierze. Nie wiem co Ci poradzić. Może jeśli łowisz np w jednym tym samym miejscu bo nie masz łódki to można spróbować zanęcić drobnicę jakimiś otrębami i może da go się ściągnąć. A może szczupaki żerują na bardzo dużych rybach bo małych nie ma i trzeba zwiększyć orzynętę, lub na malutkich i wtedy odwrotnie. Powodzenia.
 14. Czyli musisz poeksperymentować z przynętą, techniką prowadzenia, grubością plecionki. A tak z ciekawości możesz podać na co łowisz? Plecionka, przynęta i gramatura?
 15. Nie sądzę. Jeśli łowisz we właściwym miejscu to myślę że kluczem oprócz oczywiście żerowania ryb jest dobór przynęty. Rozmiar, waga, a przede wszystkim sposób prowadzenia. Czasami główka o g cięższa powoduje dziwną zmianę.
×