Jump to content

HaDe

Forumowicz
 • Content count

  88
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

99

About HaDe

 • Rank
  Uczestnik

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Hubert

Recent Profile Visitors

150 profile views
 1. HaDe

  Sum czy Szczupak

 2. HaDe

  Spinningowe 2021

  Po ostatnim bezrybiu dziś kilka brań udało się zaliczyć.
 3. O ja ślepy To ponawiam pytanie, jakie ryby chcesz łowić i na jakie przynęty? PS Hubert, żaden pan Ps 2. Z taką kwotą, to warto zbudować wędzisko w pracowni. I gotówki jeszcze zostanie.
 4. Znajdź mi wędzisko do 400 zł nie robione w Chinach. BTW, czas wyleczyć się z mitu, że co chińskie to szmelc. Jakie ryby chcesz łowić i jakich przynęt używasz? Tu https://allegro.pl/listing?string=wędka fenwick masz amerykańskie m.in. z dolnej półki, a tu https://superwedkarz.pl/3_major-craft z japońskiej. Jak celujesz wyżej, to zbieraj gotówkę.
 5. Upolowane - jak to moja sąsiadka mówi - w Lidrze.
 6. Trzeba trochę chcieć. Polecam kanał (nie mam z nim nic wspólnego) https://www.youtube.com/c/WędkarskieDylematy/videos Każdy kolejny film pokazuje jak można się rozwijać i ile czerpać radości z samego rzucania. Z czasem można skutecznie łowić przynętami rzędu < 2g.
 7. To znak od losu A jakie wędzisko kupiłeś?
 8. HaDe

  Wobler

  Ile byś zapłacił za taki wobler? Projekt, materiały w ilości niehurtowej, robocizna, pakowanie, wysyłka? Ludzie jęczą, że drogo jak lurebuilder chce za swój wyrób dwadziescia kilka złotych.
 9. Nie, nie pracuję w Lidlu. Ale w mojej metropolii to jeden z niewielu sklepów gdzie coś interesującego można znaleźć
 10. HaDe

  Cóż to za zwierz?

  Słoik trochę zniekształca. Ale być może to http://blog.madaneccy.net/2015/08/pywanie-z-larwa.html
 11. HaDe

  Silstar

  No nie do końca. Wystarczy zrobić mały eksperyment - podpiąć lekką przynętę i kręcić rolki. Okazuje się, że blank zaczyna pracować. Miałem /mam wędziska, które wydają się być pałkami na sucho, a jednak potrafią miotać nawet lekkie przynęty jak wściekłe. Są np. wędziska do łowienia vertykalnego, które mogą mieć niedorzeczny opis ( mam jedną 1.5 g - 24 g), do niej przypisana jest plecionka 0.6 PE (0.13 mm - zdziwi się jak jest cienka, ten kto wychowany jest na polskich 0.13 mm), albo fluoro 6 lb max (niecałe 3 kg!!!). Tej górnej wagi nie da się rzucić, ale opuścić i zaanimować jak najbardziej. Część producentów podając opis podaje optymalny ciężar wyrzutu (np. St Croix), ale w Polsce powie się o takim wędzisku, że jest niedoszacowane. Chińczycy lepiej opisują wędziska i linki niż polscy dystrybutorzy. Edit. Śmiem twierdzić, że polskie firmy dostosowują sią pod polskiego wędkarza. Warto poczytać o opisach linek : https://www.tripsavvy.com/fishing-line-pound-test-1310827 Choć kosmiczne, to bardzo logiczne. Może uda się inaczej spojrzeć na "przegrubione" amerykańskie plecionki.
 12. Cześć, będziesz łowił na spławik, czy spinningował? Wędkował w pojedynkę, czy w dwie osoby? Silnik jaki chcesz zamontować, to spalina, czy elektryk? Skup się na pontonach z twardą podłogą, nie zwracaj uwagi na wynalazki typu http://sklep.pontony.net.pl/pl/p/Podloga-rolowana-KM330/230 Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to tak jak ze wszystkim... z głową trzeba łowić. Kotwicą, hakiem można uszkodzić materiał, ale wbrew pozorom to trzeba się trochę postarać. Osobiście mam Kolibri KM 300. W pojedynkę jest ok, ale w dwie osoby robi się ciasno. No i cena na koniec. Obawiam się, że nowego, bezpiecznego i komfortowego sprzętu, za te pieniądze nie kupisz. Podkreślam bezpiecznego i komfortowego, bo wyładować się za burtę z pontonu bez twardej podłogi to żadna sztuka.
 13. HaDe

  Wędka uniwersalna spinning-spławik

  Jakie potrzeby takie opisy marketingowców. Chcą mieć ludzie spławikospinning? To będą mieli. To tak jak z plecionkami. Chcą mieć ludzie ultracienkie plecionki o kosmicznej wytrzymałości? Się zrobi (no może napisze na opakowaniu). I wszyscy będą zadowoleni.
 14. HaDe

  Spinningowe 2021

  Były dziś dwa sandacze i dwa szczupa(cz)ki + jakieś okonki, ale najwięcej radochy dała ta mikruska (bo na b. lekko i na casta) :
×