Jump to content

HaDe

Forumowicz
 • Posts

  162
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HaDe

 1. Fajne w wędkarstwie Michale jest to, że każdy może naleźć coś dla siebie. Łowienie aktywne drapieżników jest dla mnie formą ćwiczeń fizycznych . Jak się wydreptam po piachach, chaszczach, etc. to wracam do domu szczęśliwy. A co do castingu... to tylko metoda..., ale same branie - kiedy linka nie jest załamana przez rolkę kabłąka - jest bardziej emocjonujące. Brzęczenie hamulca nie daje mi tyle frajdy, co doznania z przytrzymywania kciukiem kręcącej się szpuli. Czujesz każdy metr wysnuwającej się linki. Łowienie zestawem ze szpulą ruchomą zaczęło mnie bawić, bo stosunkowo mała liczba wędkarzy ją stosowała. I przeświadczenie, że na lekko się nie da.... tym bardziej mnie motywuje. A że czasem mogę być bardziej ułomny w stosunku do fanów stałoszpulowców... przeżyję! Ryby są tylko miłym dodatkiem
 2. Białoryb udaje mi się łowić dosyć często. Najczęściej trafia się w okresie wiosennym. Po karasiach złowionym na 4 cm wahadełko i wirówkę już chyba nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Karpiowi nie przeszkadzała stalka
 3. Dwa dni nie byłem, ale dziś udało mi się przepchnąć na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym wniosek o górne wymiary dla okonia, sandacza i szczupaka. Uwierzyłem w ludzi . Cieszę się, bo teoretyczna cebulandia głosowała "za"!
 4. Co oznacza "cebulandia"? W czym jesteś lepszy, że tak klasyfikujesz ludzi? Równie dobrze mogę napisać, że tylko cebulandia używa "robinsonady". Fajnie, nie?
 5. Kupno 4X 15 zł w 3 min. i 1 min. odebrania z paczkomatu + święty spokój - bezcenne. Więcej sztuk na moich wodach przez rok nie byłbym w stanie stracić. Ale trzymam kciuki za udane projekty!
 6. Zatem życzę idealnych kształtów, które dla ryb będą nieobojetne i będą brać bez opamiętania
 7. Mimo wszystko, ekonomicznie nieuzasadnione jest dla mnie robienie czegoś, co mogę kupić za nieduże pieniądze w 3 minuty łącznie z zapłatą. Ile czasu Tobie zajmuje zrobienie takiego podajnika? Osobiście sam robię główki do przynęt gumowych, bo sam decyduje jaki hak mam użyć, no i cenowo jestem dużo do przodu.
 8. https://allegro.pl/oferta/zestaw-koszyczkow-do-metody-15g-20g-25g-10931986612 Sprawdzałeś, czy klej, którego użyłeś jest przyjazny dla środowiska? Farba równieź?
 9. A bo Twoje podajniki (z całym szacunkiem) są kopią Na rynku są produkty bardziej estetyczne, sprawdzone i stosunkowo niedrogie? Bez urazy
 10. Tak z ciekawości się zapytam ile kosztował Cię lakier/farba i ile czasu zajęło Ci wykonanie podajników?
 11. Aż tak się nie zagłębiam bom humanista. Wszystko rozpatruje w kategoriach działa-nie działa. Ale 15 zł za 3 podajniki + forma przemawia za tym, że nie chciałoby mi się. Jeżeli chodzi o projekt, to już został wymyślony. Wersja banjo - nie nowość i pierwowzór Działają!
 12. To ja może z innej strony. Rozumiem, że wielka jest przyjemność w majsterkowaniu, ale czy warto wyważać otwarte drzwi? Ceny gotowych podajników nie drenują kieszeni. Zaletą gotowych jest to, że ma się odpowiednią foremki i dopasowany krętlik.
 13. Taka ciekawostka. Trafiały się mniejsze na okoniowe gumki, ale ten, to już drugi fajny z tej samej wody i na tą samą 10.5 cm gumę. 76 cm mięcha.
 14. https://www.fishingworld.com.au/how-to/what-is-pe-rating https://www.oceanbluefishing.com/magazine/pe-rating-fishing-line-diameter-chart/
 15. Ale nie pozwoli być może zaainimować chociażby jaskółki, odpowiednio poprowadzić poppera, itd. ... i jakbyś nie doczytał, to użyć cięższej przynęty niż te umowne 7 g Co ja mam zrobić jeżeli moje jedno z wędzisk okoniowych jest opisane 1-7 g, a drugie 1.5-24 g? Jedno i drugie skutecznie holuje jak i gubi ryby.
 16. W tym linku jest - jak dobrze widzę - pe 1.0. 0.17 mm. Dla dużej rzeszy wędkarzy wydaje się powrósłem. Tylko dla tych, co nie mieli tej linki rękach. Ja używam "0.23" i nie uważam, że jest za grubo. Z tymi mm to jest trochę problematycznie. Szkoda, że zniknęły z czeluści netu pomiary plecionek pod mikroskopem. Już od dłuższego czasu nie mogę znaleźć linka ze zdjęciami, które weryfikują pojęcie średnicy plecionek. Dla fanów podawania średnicy proponuję kupić Power Pro 0.19 i np. Sunine'a Siglona PE 1.2 (0.23 mm) I porównać grubość. Proponuję jeszcze zweryfikować wytrzymałość "na węźle" vs "liniową". Ciekawy artykuł https://www.fishingworld.com.au/how-to/what-is-pe-rating Polscy dystrybutorzy napiszą, co polski wędkarz chciałby przeczytać
 17. Dokładnie, niejednokrotnie przekonałem się, że wielkość przynęty "wg nas" niekoniecznie pokrywa się z "wg ryb". Dlatego ostrożnie podchodzę do zamykania się w ramach.
 18. Dlaczego akurat taki przedział? Pytam z ciekawości, bo zdarzało mi się łowić okonie z pełną premedytacją na przynęty 4 calowe na 4 g główkach. I to niekoniecznie duże ryby.
 19. Ha, ha... może dobrze, że na Przeczyce nie dojechałem. Miej jaja i 13-tą i 14-tą emeryturę oddaj potrzebującym.
 20. To może tak: okoń DAM Microflex 1-10 g, szczupak Dragon Black ROCK II 7- 30. Konstrukcje sprawdzone, trochę przekroczą budżet, ale jeszcze raz się powtórzę: chcesz wygodnie, czy "od biedy"?
 21. Cześć, warto pogrzebać w zasobach forum. I wiele, wiele innych. Jeżeli chcesz łowić komfortowo, to buduj dwa zestawy. Jeden okoniowy, drugi szczupakowy. A może warto skupić się najpierw na jednym gatunku?
×
×
 • Create New...