Jump to content

Docio

Forumowicz
 • Content count

  2644
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1421

6 Followers

About Docio

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 10/04/1963

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ssg.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbyszek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

6787 profile views
 1. Docio

  Stojaki na wędki regulowane.

  Ciężkie, nieporęczne, trudne do przenoszenia a właściwie tylko do przewożenia. Jak trafi się na twardy grunt to żadne ustawienie nie pomoże i będzie przechylać się na stronę, gdzie będzie drugie wędzisko. Trójnóg w takim rozwiązaniu (ciężar podpórki) byłby dobrą opcją.
 2. Nawiedzony prorok!? Wyobraź sobie, że nie ma wszechświata, więc rozpatrywanie co ma sens a co nie jest bezsensem. Jak dotrze do Ciebie, że niektóre rzeczy należy zaakceptować takimi jakie są, niezależnie czy się w nie wierzy lub rozumie, czy nie, to będzie Twój pierwszy krok w kierunku tolerancji, której tu przedstawiłeś generalne zaprzeczenie. Niestety jestem świadomy, że to przekracza Twoją możliwość pojmowania i jest to charakterystyczne dla każdego spamera jako niższej formy życia, zakompleksionej do tego stopnia, że potrzeba zaistnienia jest jedynym celem w swoim bycie, bo o życiu rozumnym mowy być nie może.
 3. Docio

  Spinnerbait - problem

  Najprościej to wziąć szczypce i zawinąć końce wokół druta. Bardziej eleganckie to kawałek izolacji z przewodu i klej, choćby kropelka. Omotki mogą być z kordonka a na to jakiś klej krystaliczny albo lakier. Rozwiązań jest wiele ale najgorzej jak się czeka na gotową odpowiedź, bo nie chce się pomyśleć przez chwilę.
 4. Docio

  Spinnerbait - problem

  Nie spodziewałem się, że nasi spinningiści nie zareagują. No to wpisałem nazwę z pudełka w google, co zajęło mi 5 sekund i wynik jest powalający i rozwiązujący problem.
 5. A na jakie gatunki się nastawiasz? I od razu uprzedzam, suma z leszczem nie pogodzisz.
 6. Docio

  Gruntowe 2019

  Cztery kuku na włosie - bardzo złe założenie. Haczyk nie może być w poprzek, gdyż gdy ryba zasysa przynętę to hak "staje" jej w poprzek, na zewnątrz pyska. Pellet. Po co ćwiczyć "koronkarstwo" w powiększaniu otworu. O wiele wygodniej przeciąć pellet na pół a otwór będzie krótszy i łatwiej nałożyć. Poza tym jest zasada, czym nęcisz na to łów. Widziałem, że pęknięty pellet wywaliłeś do wody, czyli nie poszedł do zanęty a to dwa różne zapachy. Połamania.
 7. Jakoś nie kojarzę wędkarzy sprzedających dobry sprzęt. Raczej odkładają go do szafy, bo a nóż znów coś najdzie i będzie się chciało. Sprzęt nowy oprócz gwarancji ma niepodważalną zaletę - jest nowy i nikt nim nie rzucał. Sprzęt używany ma niepodważalną wadę - nie ma gwarancji i nie wiadomo co się z nim działo, bo w słowa sprzedających używane rzeczy jakoś nie wierzę w pełni. Wiem natomiast, że skoro łowisz na bat i Ci się podoba oraz chciałbyś zarzucić dalej, to posłuchaj rady Jotesa a na pewno Ci się spodoba. Widzę też, ze duży nacisk kładziesz na ekonomię. Cóż, każdy łowi tym na co go stać, ważne aby się dobrze bawił. Wersja bardzo budżetowa wersja 4 metry Wersja nieco lepsza obojętnie która Kołowrotek bardzo budżetowy jak na match dla obu wersji. Z wersji bardzo budżetowej możesz być tak zadowolony jak pisał Jotes, czyli - zniechęcić się do tej techniki. Z wersją nieco lepszą może się udać ale zagrożenie "efektem Jotesa" jest jak najbardziej realne. Sory Jotes ale jakoś tak samo się ułożyło z tym "efektem Jotesa" i moim zdaniem mogłoby to być kanonem zadowolenia, czyli jako zniechęcenie.
 8. Jak czytam "odległość", to od razu myślę match. Wędzisko wręcz idealne do połowu na większe odległości o ile jest przy nim kołowrotek z płytką szpulą (też match) i żyłka nie grubsza niż 0,18. Po chwili jednak do głowy przychodzi też bolonka i zwykły teleskop, które ze wspomnianym kołowrotkiem również dają radę, choć ten ostatni potrafi być kapryśny. Zwykły teleskop ma pewne wady a mianowicie jest inaczej konstruowany niż wędzisko match i bolonka. Te specjalistyczne do połowu odległościowego mają konstrukcję taką, że po rzucie drgania szczytówki są błyskawicznie tłumione przez co żyłka ma małe opory do pokonania. W zwykłym teleskopie drgania te są na tyle duże, że odległość rzutu może być niezadowalająca i trzeba szukać właściwego wędziska. Match i bolonka najlepiej jak są węglowe a to już tanie nie jest i koszt jest od 200 w górę. Zwykły teleskop najlepiej jakby też był węglowy ale cena wcale się nie będzie wiele różnić ale konstrukcja już tak. Jakimś wyjściem byłoby poszukanie kompozytu z cw 5-30 g, który mógłby zapewnić odpowiednią sztywność i tłumienie wspomnianych drgań przy rzucie a to już koszt mniejszy o połowę. Jednak bez kołowrotka o płytkiej szpuli posłanie zestawu na odległość 4-5 długości wędziska to naprawdę wysoka umiejętność składania zestawu i samej techniki rzutu, w sam raz do nauki.
 9. Tak właśnie zrobiono i dwa lata po sądach trzeba było udowadniać, że białe jest białe. Wszystko przez to, że to nie działanie administracyjne lecz prawne. Umowy dzierżawne to akty prawne dotyczące dwu stron, z których jedna znika a cesja jest niemożliwa. Nie wiem jak w efekcie sprawa się zakończyła i jakich argumentów użyto ale część wód została stracona bezpowrotnie przez "pośpiech i nieomylność" RZGW, które nigdy nie ponosiło jakiejkolwiek odpowiedzialności. Obecna spółka "Wody polskie" to nic innego jak RZGW ze zmienioną nazwą pobierająca wyższe opłaty, a w dodatku ucięła wiele ważnych informacji, które były dostępne na stronach poprzedniczki.
 10. Każdy ma prawo do swojego życia. Rozmowy merytoryczne jeszcze u mnie nie wzbudziły jakiegokolwiek odruchu pieniactwa, bo można się dowiedzieć czegoś co akurat w "mojej" książce nie było opisane. Jednak nie naciskam. A skomasowanie Okręgów nie jest proste choćby ze względów prawnych wynikających z umów dzierżawnych. Nawet jak najbardziej legalne wchłonięcie O.włocławskiego spowodowało zerwanie umów, sprawy sądowe, pokątną dzierżawę bez przetargu osobie prywatnej, czyli w efekcie utratę części wody.
 11. Docio

  Co nowego kupiliście?

  Full metal, lubię takie.
 12. Niech strzela jeśli ma do tego prawo, nie odbieram mu tego. Tylko jakim prawem na mojej ziemi? A to "zupełnie inne zorganizowanie", masz coś konkretnego na myśli? Może wpadłeś na coś, na co ja nie wpadłem i dlatego nie widzę opcji wyjścia.
 13. PZŁ jest większym, bo żaden wędkarz nie ma prawa wyprosić cię z własnej ziemi a myśliwi jak najbardziej. Wejdą ci na działkę leśną i wyproszą a jak zaczniesz się stawiać to skończysz w sądzie z wyrokiem. Tak, wyrokiem a nie grzywną.
 14. Tak całkiem nieprzydatny nie jest. Daje prawników w rzeczywistych trudnych sprawach, utrzymuje reprezentacyjną kadrę sportową i jest wydawcą WW niezależnie czy jest zysk, czy nie, a bywało różnie. Z drugiej strony bez ZG status stowarzyszenia nie miałby podstaw istnienia. Jeśli ktoś uważa, że prywatny przedsiębiorca lepiej by się opiekował wodami to przypomnę tylko co się stało na Warmii i Mazurach. Mnóstwo wód jest wyczyszczonych do dna włącznie z mułem i nikt nie poniósł za to odpowiedzialności. Mnóstwo wód jest przetrzebionych w stopniu przerażającym a ryby odławiane głównie do przetwórni na mączkę a nie jako towar na rynek. Dziki kapitalizm, prywatyzacja i przymus odłowów ujęty w obowiązkach dzierżawcy przy przetargach, to zbrodnia na wodach nie przez dzierżawców, rybaków lub wędkarzy lecz przez rządy, które od 1991 roku nie są w stanie się nachapać łapówek i innych profitów. Niestety, ryba psuje się od głowy a nie od ogona.
×