Jump to content

Docio

Forumowicz
 • Content count

  3288
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2204

About Docio

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 10/04/1963

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ssg.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbyszek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

7808 profile views
 1. Docio

  Spławikowe 2020

  Stawiam na groch, gdyż wspominał o nim.
 2. Docio

  Feder w rozsądnej cenie ??

  Cisza, bo pewnie są zdezorientowani jak ja, a właściwe osoby omijają wątek. W tytule piszesz feder a linkujesz sprzęt karpiowy. To pomyłka, czy...
 3. Docio

  Spławik żywiec pytanie

  No i sam sobie odpowiedziałeś. Nie znam przypadku aby trzeba było wpisywać przynętę do rejestru. Jednak zawsze dobrze jest dokładnie przeczytać zasady połowu, czy jest taki zapis, czyli czy jest obowiązek wpisywania do rejestru ryb używanych na przynętę.
 4. Docio

  Problem z żyłka .

  Z zamieszczonego zdjęcia wnioskuję, że wędzisko jest krótkie, 3,30 lub 3,60 m. Powinieneś przestawić się na wędziska długości 4,5-5,0 m. Żyłka do feedera to zapewne 0,24 mm. Powinieneś przestawić się na 0,14-0,18 mm. Przypon 0,10-0,12 mm z dobrej żyłki. Robić jak napisał Michał a reszta sama się ułoży.
 5. Docio

  Wybór wędzisk

  Bez chwili wahania. Gorzej z tą...mokrą...zdecydowanie bliżej.
 6. Docio

  Wybór wędzisk

  No to podobna natura, bo ja bardzo chętnie zamieniłbym widok za oknem na coś bardziej pustego ale również z wielką wodą.
 7. Docio

  Wybór wędzisk

  Hmmmm, co Wy wiecie o szczęściu.
 8. Docio

  Wybór wędzisk

  Krzysztof, zgodnie z porzekadłem każdy dobry uczynek zostanie ukarany. Człowiek nie wie jak chce łowić, czym chce łowić, co chce łowić i najprawdopodobniej nie ma karty. Szkoda czasu, każda odpowiedź w efekcie da kolejnych pięć pytań z podstaw. Nie ten dział, nie ta bajka.
 9. Docio

  Podkarmianie ryb

  Drobna, grubsza, bez różnicy. Nie chodzi o ziarnistość lecz o spoistość, więc źle Ci się wydaje. Do przepływanki, czyli połowu w nurcie stosuje się różne zanęty o różnej ziarnistości lecz zawsze mocno sklejone i dociążone. Sklejenie wydłuża rozmycie zanęty przez nurt a dociążenie nie pozwala jej mu zabrać. Nurt też nie pozwala opaść kulom zanętowym idealnie na dno w miejscu ich wrzucenia. W zależności od jego siły i głębokości łowiska kule wrzuca się nawet kilka metrów powyżej stanowiska. Pierwszy krok przed nęceniem to pokłonić się wodzie aby spojrzeć jak nurt się układa. Następnie ocena jego siły i w tym celu warto zarzucić zestaw ze spławikiem aby stwierdzić, czy bardziej ciągnie powierzchniowo, czy przy dnie. Jednak skoro ludzie Ci mówią wystarczająco mądrze aby podważyć i zanegować moje porady, to na tym zakończę. Wystarczy jak ich będziesz słuchał.
 10. Docio

  Podkarmianie ryb

  Zapytałem gdyż pamiętam Twój poprzedni problem i niestety nie myliłem się. Przy główkach nie ma zatok, są za to strefy: napływowa i zapływowa. W obu przypadkach jest obecny uciąg. W strefie napływowej jakiekolwiek nęcenie traci sens, gdyż odległość połowu musiałaby być dość duża. W strefie zapływowej, gdzie obecny jest nurt wsteczny, nęcenie ma sens ale jedynie doraźne. Gdy będziesz rzucał zanętę w sposób klasyczny, w pobliże spławika, to faktycznie będziesz nęcił komuś kilkanaście metrów obok. Tłumaczenie wszystkiego zajęłoby mała książkę albo obszerniejszą broszurę. Aby zrozumieć podstawy proponuję poczytać o nęcęniu dla przepływanki.
 11. Docio

  Podkarmianie ryb

  Rzeka to pojęcie bardzo ogólne. Jak scharakteryzujesz miejsce, w którym chcesz nęcić.
 12. Docio

  Co to za odmiana ryby

  ściąga.pl RULEZ!!! Panowie z takim podejściem jesteśmy zakwalifikowani przez czytających do pokolenia starszego niż ich starzy, czyli tylko odrobinę młodszych od węgla. Dla nielicznych mentorzy, dla większości zrzędy a czytanie jest nudne, bo trzeba ręcznie przekładać strony. Z czytaniem jest jeszcze jeden problem. Wujka Google lub innego, trzeba zapytać w miarę poprawnie i na temat w jakimkolwiek języku a dopiero wtedy może coś konkretnego wyświetli. Potem trzeba czytać i czytać a to przecież strasznie nudne. Ma to swój cel gdyż jak powszechnie wiadomo pierwsze 8 lat nauki zawiera zdecydowanie mniej godzin historii, fizyki i chemii łącznie niż religii. Komuś zdecydowanie zależy aby społeczeństwo było coraz mniej wykształcone, gdyż wtedy nie trzeba nic tłumaczyć za to spokojnie można zwalić na siłę wyższą.
 13. Docio

  Karpie w Odrze?

  Tego nie wiem, niestety. Wiem o kanałach gdzie łowili znajomi. Mogę dodać, że łowili w pobliżu jakichś starych śluz.
 14. Docio

  Proszę o pomoc w identyfikacji

  Dokładnie. Narybkiem letnim zarybia się we wrześniu aby przeżywalność była większa. "Mama" i "tata" tego okazu ze zdjęcia musi być w wodzie.
 15. Docio

  Karpie w Odrze?

  Kanały powodziowo-regulacyjne. Bywają sztuki 10+.
×