Skocz do zawartości

Mikado Temptation match


qazwsx91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to była standardowa spławikówka lub gruntówka, to zdecydowanie doradzałbym dłuższą, gdyż łatwiej kontrolować holowaną rybę. Wind pisze o krzaczorach i gałęziach drzew, i to prawda, że te 30cm mniej może być zbawienne. Sam tego doświadczam na kilku łowiskach, na których nikt z dłuższym wędziskiem nie powojuje, a konkretnie nic dłuższego niż 330cm nie pozwoli zarzucić zestawu. Ale to skrajny przypadek. 

Autor jednak pisze, że zdecydowanie łowi w warunkach komfortowych a Woldi jednak doradza krótszą, a to daje mi sygnał, że czegoś nie wiem. Woldi podzielisz się tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swój wcześniejszy wybór długości 390 poparłem tym, że nie łapię na dużych dystansach( do 30m od brzegu)

Dodatkowo wydaje mi się, że podczas holi troszke większej ryby krótsza wędka będzie lepiej się spisywała ze względu na to, iż jest bądź co bądź sztywniejsza. Wędki nie będę używał do połowów małej ryby( mam do tego 2 baty- 5 i 7 metrowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Moim zdaniem wystarczający byłby cw. 5-20 g. Taka wędka, wytrzyma naprawdę wiele. Dobrze " ładuje " się już przy kilkugramowym zestawie, w przeciwieństwie do 30 tki.Bo to jest wędka do cięższych zestawów od 10 g, w górę. Lekkimi zestawami, trzeba by było zarzucać z rozbiegu. Ale jeżeli chcesz mieć wędkę uniwersalną, od przysłowiowej uklei, po karpia to 30 -tka może być. Podobnie jak Docio, polecał bym Ci wędkę dłuższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór, ważne żeby Ci sie dobrze nią łowiło. Coś konkretnego można powiedzieć o wędce, gdy się ją weźmie do ręki. Ale dopiero łowisko ujawnia " plusy dodatnie i plusy ujemne " danego sprzętu. Przy oglądzie zwróć uwagę, czy przelotki są idealnie w jednej linii, bo nawet uznanym firmom zdarzają się odchyłki. I czy ramki przelotek nie są pogięte( targi Szczególną uwagę zwróć na jakość złączy. Wędka nie ma prawa stukać na złączach. Ważny jest także pewny uchwyt kołowrotkia. Aby po dokręceniu, stopka kołowrotka była pewnie zablokowana, bez luzów. Na koniec oceń jakość wykończenia wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor jednak pisze, że zdecydowanie łowi w warunkach komfortowych a Woldi jednak doradza krótszą, a to daje mi sygnał, że czegoś nie wiem. Woldi podzielisz się tym?

 

zdecydowanie doradzałbym dłuższą, gdyż łatwiej kontrolować holowaną rybę.

Mam na ten temat zupełnie odmienne zdanie i uważam, że wędką 3,9m lepiej skontroluję hol i podebranie ryby niż 4,2m, do tego jest bardziej uniwersalna, poręczniejsza i praktycznie w każdych warunkach się sprawdzi. Jeśli o mnie chodzi to bez dwóch zdań wybrałbym krótszą :)

 

Wędka będzie użytkowana jak zwykła spławikowka;)

Tym bardziej wybrałbym 3,9m :)

Edytowane przez woldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docio, dużo też robi kwestia upodobań i przyzwyczajenia. Od małego wolałem krótsze i miękkie kije. Moje pierwsze dwa teleskopy Abu, które dostałem od ojca miały 4 i 5m i zawsze łowiłem tym 4m. Na pstrąga też przez długie lata używałem kija 1,8m mimo, że łowisko tego nie wymagało itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łapię jak już wcześniej wspominałem również na baty, więc jestem w jakimś stopniu przyzwyczajony do dłuższych wędzisk:) Jednak lubię też jak wędka jest lekka i sztywna, a to z kolei jest bardziej przemawia ku krótszej wersji opisywanego kija:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że już zdecydowałeś się na krótszą wędkę. Bo z dwóch, z tej samej serii, z tego samego włókna, tej samej firmy, lżejsza i sztywniejsza będzie ta krótsza. Wybierz tak, abyś był zadowolony. Opinie innych ( także moje ) traktuj jako czysto teoretyczne rozważania. Ponieważ trudno oceniać coś, czego się nie widziało na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje odczucia są póki co mieszane. Z jednej strony jestem od kilku już lat zwolennikiem batów, a więc lubię łapać na dłuższe wędki, z drugiej jednak strony krótsza jest jak sam mówisz Ozet sztywniejsza, lżejsza. Mam nadzieję, że moja niepewność co do wyboru zostanie rozwiana po obejrzeniu obu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łapię jak już wcześniej wspominałem również na baty, więc jestem w jakimś stopniu przyzwyczajony do dłuższych wędzisk

To oczywiste, bo łowiąc batem czy tyczką długość ich może być decydująca o wyniku, ale odległościówka to trochę inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, bo łowiąc batem czy tyczką długość ich może być decydująca o wyniku, ale odległościówka to trochę inna bajka ;)

Zgadza się, zwłaszcza jak będzie traktowana jak zwykła spławikówka. ;) A zwykła spławikówka ma o wiele bliżej do bata niż do wędziska i techniki match.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...