Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu sprzętu na szczupaka - zestaw spiningowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam prośbę do starych wyjadaczy :P szukam fajnego zestawu na szczupaka , jestem raczej amatorem. Chce się zmieścić max 150 zł kijek + młynek i proszę was o konkretne przykłady mogą być linki do allegro. Ja osobiście znalezłem zestaw :

- wędka JAXON CANTARA SPINNING 2,70 m / 40 g ,
- kołowrotek spinningowy JAXON ARSEN XTA 200 .

 

Zestaw spiningowy Cantara 2,70 + Jaxon Arsen XTA 200

 

cena za zestaw 149 zł i zauważyłem ze facet tych zestawów sprzedaje bardzo dużo . Pozdrawiam i czekam na konkrety :)

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za ta kwotę dużego wyboru nie ma. Ta oferta z allegro wydaje się być ok. Do sezonu szczupakowego jeszcze dwa miechy. Może dozbieraj jeszcze parę złotych kosztem drobnych wyrzeczeń i będziesz miał jakiś fajniejszy komplet. Za 200-250 zł można by już coś wybrać ciekawego. Jak coś to mogę poszukać czegoś w tej kwocie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i może :) Ja fanem Jaxona nie jestem. Jeden złamany spinning i rozwalone krzesełko na pierwszym posiedzeniu i im podziekowalem. Są też ludzie którzy chwała ich sprzęt. Musisz sobie sam wyrobić opinie. Możesz kupić ten zestaw bo cena jest nie duża. Tylko ten spinning moze byc pałowaty bo ciężar wyrzutu aż do 40 gr, na okonie się nie nada. Co do trochę większego przedziału cenowego mogę zaproponować :

NnWersja bardziej miękka, kluchowata. Wędka Shimano Catana 240M lub 240ML (ja wziął bym ML do 21 gr, będziesz miał na szczupłego i okonia)

Cos sztywniejszego. Konger World Champion IRI poszukaj coś o podobnym ciężarze wyrzutowym i długości 2,40-2,70.

Mistrall Aqua Spinn 240

Kołowrotki:

Shimano Nexave 3000

Spro Passion ( dużo dobrych opinii)

Do tego żyła 22-24

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór żyłka czy plecionka należy zacząć od sprawdzenia przelotek w wędzisku. W zwykłych przelotkach już po dwóch setkach rzutów zaczną się robić rowki wypiłowane przez plecionkę a co skutkuje strzępieniem się jej, haczeniem na szpuli i w ogóle kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra plecionka to wydatek ok 80-100 zł za 150m a myślę że tyle by Ci się przydało plus trochę żyłki na podkład.  Skoro napisałeś że jesteś raczej amatorem to nie wiem czy jest sens kupować plecionkę za cenę połowy zestawu. Lepiej kup sobie porządną żyłkę 0,24mm, pomoże ci ona swoimi parametrami przy holu ryb. Potworów raczej ciągał nie będziesz więc z taką grubością będziesz miał zapas wytrzymałości. Lepsza dobra żyłka niż słaba plecionka (strzępi się, plącze i szybko traci kolor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy chce wydawać większą kwotę na sprzęt. Ja uważam że warto dozbierać te 100 zł i kupić coś czym przyjemniej będzie się nam łowiło. Ja swojego Jaxona który pękł przy próbie wyszarpnięcia przynęty z szuwarów dostałem od narzeczonej :) Skusił ją opis aukcji i cena jak za tak zachwalany przez sprzedającego sprzęt :) Myślę że część zakupionych zestawów mogła pójść jako prezent :) POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Jaxona który pękł przy próbie wyszarpnięcia przynęty z szuwarów

Zaczepy wyciąga się ciągnąc za linkę a nie szarpie wędziskiem. Może też warto zainwestować w odhaczacz? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Nie szarpalem przecież z całej siły. Miałem chociaż okazję zobaczyć jakiej grubości miał ścianki blanku ;) Odczepiacz nie da rady jak szuwary są na drugim brzegu jakiś metr w górze :) Za linkę ciągnę jak wiem że zostaje tylko rwanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...