Skocz do zawartości

Rzeka Ełk - Warmińsko-Mazurskie


Gość Karpiu/wedkarz18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karpiu/wedkarz18

Głębokość od 1m do 3,5m w najgłębszym miejscu.

Rzeka Ełk jest prawobrzeżnym dopływem Biebrzy, ciekiem IV rzędu. Długość całkowita rzeki wynosi dokładnie 113,6 km, w tym 86,0 km w granicach województwa warmińsko-mazurskiego. Powierzchnia zlewni wynosi 1524,5 km2.

Za główne koryto dolnego odcinka rzeki uznano Kanał Rudzki, utworzony i uregulowany na przełomie XIX – XX wieku, omijający dużą część starego koryta rzeki i uchodzący do Biebrzy na ok. 50 kilometrze jej biegu. Starym odcinkiem ujściowym koryta Ełku płynie obecnie rzeka Jegrznia. Dołączona grafikaDolny odcinek rzeki przebiega przez obszary bagien, znajdujące się w Kotlinie Biebrzańskiej. Główne dopływy rzeki Ełk to: Mazurka, Połomska Młynówka, Gawlik, Karmelówka, Różanica, Kanał Kuwasy i Binduga. Kanał Rudzki stanowi tzw. Kompleks Kuwaski, służył on do przerzutów wody, stanowi przedłużenie rzeki Ełk, o długości 12,3 km. Kanał Rudzki łączy rzekę Ełk z Biebrzą płynącą już poza granicami gminy.

Ryby jakie złowiłem to :

Szczupak,Okoń,Boleń,Brzana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karpiu/wedkarz18

Moim ulubionym miejscem jest tama(odtwarta).

Tyle że niski poziom wody jest. ;)

Byłem dziś na tamie, żadnych efektów nic nie bierze ale początki lata tam dopiero się roi od zębatych.

W tamtym roku łapałem takie nawet do 90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...