Skocz do zawartości

Wybór zestawu dla początkującego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ jestem ponieważ jest to mój pierwszy post na forum chciałem sie z wszystkimi przywitać. Właśnie chciałbym rozpocząć przygodę z wędkarstwem i poszukuję pierwszego zestawu wędkarskiego.

Moją przygodę chciałbym rozpocząć na początku czerwca – planuję wyjazd nad jezioro Dąbrowa Wielka na tydzień. Z Informacji jakie znalazłem w necie w jeziorze tym można złowić płoć, karpia, leszcza, okonia, szczupaka oraz węgorza. Oczywiście z racji tego, iż będzie to mój pierwszy poważny wyjazd na ryby nie nastawiam się na duże drapieżniki.

W związku z tym chciałbym skompletować podstawowy sprzęt i potrzebuję Waszej porady dotyczącej sprzętu od jakiego mogę zacząć.


Zastanawiałem się nad takim zestawem:

zestaw kołowrotek Jaxon + wędzisko Mikado

lub

Jaxon Cantara + Jaxon Sting ST 100

Co sądzicie o tych zestawach?

 

Dodatkowo chciałbym wybrać coś na lekki grunt.

Ponieważ będą to moje pierwsze wędki nie chciałbym kupować drogiego sprzętu. Chciałbym kupić coś, czym przez pierwszy sezon się pobawię a w kolejny zacznę bardziej świadomie kompletować sprzęt.

Z góry dzięki za Wasze komentarze/propozycje.

pozdrawiam

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek możesz kupić te zestawy. Pierwszy, będziesz miał do metod spławikowych, drugi na lekki grunt lub żywcówkę. A nawet taki 3 metrowy travel, może posłużyć jako spining. Zamienił bym kołowrotki w tych zestawach, gdyż ten pierwszy jest nieco większy więc lepiej nada się do gruntówki czy spiningu. I wcale nie jest powiedziane że na tak tanie zestawy, będziesz łowił małe ryby. Za jakiś czas, w miarę potrzeb i możliwości finansowych, kupisz sobie lepszy sprzęt. Pozdrawiam i połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.
Właśnie to tak wygląda - chciałbym zainwestować w nienajgorszy sprzęt (ale nie koniecznie topowy). Ponieważ mam jeszcze trochę czasu na tym etapie chciałbym wybrać 2 wędziska i 2 kołowrotki (jeden na lekki grunt, drugi na spławik). Resztą akcesoriów zajmę się później.
Czytałem dużo na temat wędzisk, ale nigdzie nie znalazłem informacji jakie wędzisko jest idealne do danej metody.
W związku z tym mógłbym poprosić o informację, co w zaproponowanych przeze mnie zestawach jest ok, a co jest złego?
Będę również bardzo wdzięczny za informację, jakie w miarę niedrogie zestawy polecacie do takiego zastosowania.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co rozumiesz przez 'niedrogie' a napewno coś wybierzemy :)

Za wędzisko z kołowrotkiem chciałbym zapłacić nie więcej niż 150 zł. Jeżeli oczywiście jest to za mało budżet może zostać zwiększony.

Edytowane przez lukaszgru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej wędce na początek:
 
Planuję łowić na jeziorach i innych wodach stojących.
Jeżeli kijek jest odpowiedni, jaki kołowrotek do niego dobrać?
Będę wdzięczny za Wasze opinie.
pozdrawiam
Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...