Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Docio napisał:

A to przypadkiem nie to, co reklamowało Mango tuż po tym składanym metalowym mini spinningu? Tak mi też wygląda zalinkowany filmik.

Nie widziałem tej reklamy. Po prostu przy segregowaniu zapasu przynęt wpadła mi w ręce ostatnia taka guma z moich zapasów i przypomniały mi się. Zacząłem ich szukać w necie i trafiły się na giełdzie JB. Przy okazji natrafiłem na ten filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja kolekcja się powiększyła a takie dziwadło ;)

IMG_20190226_205206.jpg

czyli spławik z zanętnikiem. Trzeba by go przetestować gdzieś na jakiejś płytkiej  komercji ... 

Drugi zakup bardziej praktyczny, niewielki statyw do robienia zdjęć telefonem. Ciekawostką jest pilot na bluetooth-a. Kupione za kilka zł na dalekowschodniej platformie handlowej ;) .

IMG_20190226_205224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.02.2019 o 21:09, wind napisał:

Moja kolekcja się powiększyła a takie dziwadło ;)

IMG_20190226_205206.jpg

czyli spławik z zanętnikiem. Trzeba by go przetestować gdzieś na jakiejś płytkiej  komercji ... 

 

To może być ciekawa inspiracja :)
Dodałem do planów produkcyjnych  na przyszłą zimę :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłęm spining Shakespeare wyprodukowany w Czechosłowacji, w pasmanterii :)
W tamtych czasach 1982 około połowy, takie zjawisko jak koncentrat pomidorowy w żelaznym nie dziwiło nikogo, tz dziwiło ze cokolwiek jest w sklepie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

W sobotę i niedzielę przetestowałem UL-casta w zestawieniu:

- wędzisko DAGGER Royal Spirit UL703 1-7g/1-4lb;

- multiplikator DAIWA Ttula CT 100HSL ze szpulą 5,6g;

- plecionka 3 godzinyVARIVAS Light Game PE 0,3/6,5lb (4 sploty), 2 godziny KAMATSU Techron Olive Green 0,03mm/2,85kg (4 sploty);

- łowisko Pilica (Teofilów-Inowłódz);

- niemal bezwietrznie, z lekkimi podmuchami bocznymi.

Przynęty począwszy od 7,2g MANNS ripper z czeburaszką, kończąc na 2,7g pływających, pękatych smużakach KAMATSU Bubble Beetle i SALMO Lill'Bug. Przynęty, w zależności od ciężaru leciały na odległości od 15 do 25 obrotów korbką (ok. 77cm/obrót), czyli od około 10 do 20m. O dziwo, bardzo dobre odległości, około 15m uzyskiwały pękate smużaki, natomiast kompletnie nie sprawdził się dość smukły KENART Vinner 3,3g, którym nie dało się rzucić dalej niż na 10 obrotów.

Niestety srodze zawiodłem się na plecionce VARIVAS. Po 3 godzinach plecionka zaczęła się rozwarstwiać, tworzyć brody nawet z przynętami 5-7g, aż wreszcie rwać się w nieprzewidywalnych miejscach (nawet w pobliżu multiplikatora). Od linki w cenie 139.-zł/100m należałoby się spodziewać znaaacznie więcej!!! :angry:

Na niedzielę nawinąłem Techrona używanego już wcześniej przez kilkanaście godzin na innym kołowrotku i bez problemów mogłem dokończyć ten mini teścik, a plecionka nie zaserwowała żadnych niespodzianek.

Nie udało mi się sprawdzić przynęt poniżej 2,7g, gdyż wygoniła mnie pogoda, ale z tego krótkiego czasu użytkowania, uważam, że można przyjąć, iż w/w zestaw jest w stanie obsłużyć w zadowalający sposób przynęty od 2,5g.

A to ta "superszpulka":

d39c87f76ba36c74med.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm! Kupiłem coś, co jest mi niezbędne, więc z zakupu jestem zadowolony, ale...No właśnie! Zakupu dokonałem w sklepie, w którym "moja klawiatura już nie zawita". Piszą, że "termin dostawy 3 do 5 dni roboczych", ale łżą jak psy. Zamówienie złożyłem w ub. poniedziałek rano, a towar dotarł do mnie dopiero dzisiaj o 18.40. Nigdy więcej Juli!

Na pocieszenie razem z dostawą GLS przyszła przesyłka zamówiona przedwczoraj: Pompa zenzowa, wąż i zawór zwrotny. Ale ten sklep mam już obcykany na wskroś, więc tej dostawy byłem pewien. I chwała im za słowność!

Edytowane przez hege
edycja linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano z Jula jest coś na rzeczy. Trzy lata temu chciałem kupić termos i wypatrzyłem akuratni u nich na stronie. W sklepie, i to dość dużym w Markach, niestety nie było ich a te co stały były sporo droższe. Podobnie było ze sztućcami, garnuszkami itp drobnym sprzętem. Składnica harcerska okazała się o wiele bardziej wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Docio napisał:

Trzy lata temu chciałem kupić termos

Ja swój bardzo dobry i niedrogi metalowy termos (1 l) kupiłem w Kauflandzie, bardzo dobrze trzyma ciepło. Z metalowym termosem trzeba uważać jak jasna cholera, żeby nie upadł. Już chyba cztery sztuki załatwiłem na amen, bo już nie trzymają ciepła. Upadły mi pełne herbaty i chyba ścianki muszą się stykać. Z obecnym postępuję jak z jajeczkiem.

A Jula dopiero od niedawna wprowadziła sprzedaż wysyłkową, bo jak kilka lat temu chciałem kupić fotel do łodzi, to prosiłem o przysługę Daniela i Anię. W mojej okolicy nie ma Juli. Ale teraz tą sprzedaż wysyłkową, to mają fatalną. Towar znalazłem na stronie sklepu w Wawie, ale moje zamówienie jechało do mnie ze Szwecji, bo tak mi powiedziano, jak zadzwoniłem do nich w poniedziałek po tygodniu oczekiwania na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, w razie czegoś, to my mamy w Łodzi JULĘ.

Taka praktyka niedotrzymywania terminów jest nagminna. Jeszcze nigdy nie spóźniły mi się zakupy z Wedkarski.com i z Fishing Mart. Z innymi bywa różnie, a najsmutniejsze doświadczenia mam z okonek.com sklep znajduje się w Łodzi i mogę zamawiać z odbiorem osobistym, na stronie mają bardzo szeroki asortyment, ale często oczekiwanie trwa nawet dwa tygodnie, a już kilkakrotnie zdarzyło mi się, że pozycja ze strony była w ogóle niedostępna o czym powiadamiano mnie e-mailem proponując zamiennik, lub rezygnację. Co ciekawe, przedmiot nie znikał ze strony sklepu. Obsługa bardzo miła, ale profesjonalizm tylko na =3.

Najgorszy sklep w którym przytrafiło mi się robić zakupy to top-fish kupowałem u nich dwukrotnie, oczekiwałem na dostawę ponad miesiąc, a przy drugim zamówieniu otrzymałem nie ten kołowrotek, który zamawiałem. Po awanturze przysłali mi właściwy, ale zablokowali moje konto... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alexspin napisał:

Po awanturze przysłali mi właściwy, ale zablokowali moje konto...

Pralnie, które nie piorą, serwisy, które nie serwisują, sklepy, które nie sprzedają - skądś znam tę melodię. Jak jeszcze bym wiedział, że zatrudniają niepełnosprawnych, to już wiadomo, że obrót mają w miesiącu bajeczny, choć klientów niewielu a i oni przeszkadzają w prowadzeniu swojej działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może nie wzbudzę zachwytu wędkarskiej braci tym kijkiem, ale potrzebowałem krótkiej wędki na spławik pod łódkę RUMPOL 270 z bazaru. Takim kijem uklejki na żywczyka zdobędę.

20190616_085318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docio wszystko spoko, na łódkę pod spławik idealna ruska jest. Bat miałem i mam 3 m, i jest mi mało poręczny przy przejściach łodzią między zbiornikami. Dałem 15 zł. Jest lekka, mniej waży niż kij od szczotki! Zdziwiłem się tym odziwo.

Edytowane przez stawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...