Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy spojrzałem na swoją półkę z zanętami ogarnęło mnie przerażenie ;). Weekend i to długi u drzwi, a to ... przeciąg. Zakupiłem więc parę dorbiazgów:

spławiki Lorpio Gold Star, Lorpio Super Whip, żyłeczkę Trabucco XPS Match Pro 0,148, drabinkę do przyponów ze sprężynkami oraz ...14kg zanęt i dodatków ;).

Lubię mieć duuużooo na półce ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz zanęt, żyłek musiałem dokupić jeszcze wyklejone na amelinium nowe oznaczenia na łódź

 

post-1419-0-30733800-1433932941.jpg

 

łącznik Stonfo do szczytówki bata

 

post-1419-0-29620000-1433933000.jpg

 

i wreszcie przyszły zamówione przez internet haczyki z przyponami Browninga (dzięki Jarek) :)

 

post-1419-0-50504500-1433933063.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dzięki Jarek)

 

Niezamaco! ;) Pochwal się jak się one sprawują w boju? Tylko musisz przy nich obrócić wiązanie, by żyłka wykładała się na łopatkę, a nie jak w niektórych pod łopatkę. 

 

A ja dzisiaj też odwiedziłem lokalny sklep i nabyłem glinę (wzór chemiczny "MO" :) ), penicylinę (pinka i białe :) ) oraz fluorocarbon do montażu zestawów ze sliderem. Jutro ostro walczę z "rypami". Narypę ich ze trzy. :)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0_0_productGfx_2540f0df4ff3279a887429bc2

pływający 10,5cm, 8g

0_0_productGfx_721ec24f9dba8e01fdba9fab4

pływający 5,5cm, 11g (w pięciu kolorach)

0_0_productGfx_6022fd91ea286829a94cb5764

pływający 9cm, 6g (w dwóch kolorach)

0_0_productGfx_5ceda457b66869549dfe50ada

popper 5cm, 6g (w dwóch kolorach)

0_0_productGfx_75a108ffa621c94dee90b1d0f

pływający 8cm, 10g

0_0_productGfx_ae493c58b844931e43c9d24a6

pływający 10cm, 10g

 

Podobają mi się, ciekawe czy rybki podzielą mój gust... ;)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tydzień temu mojej Pani dwukrotnie "zszedł" ładny sandacz, na oko 60-70 cm. Wyhaczył się z aglii nr 2. Spróbujemy powalczyć z nim czymś większym... ;)

Licho wie czy to Storm, firma mi nie znana, tak wygląda opakowanie:

0_0_productGfx_54113cfe69a8bb2db56495214

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wobler z rzutu, potrafi zejść na 5 m głębokości. U nas chodzą w trollingu, na 7-8 m. ;)

 

No jednak to nie jest Storm, ale coś stromopodobnego. Ja łowię m.in na Te woblery.

 

A mnie z kolei wczoraj "kopnął zaszczyt" i zmuszony byłem zakupić nowe wiosła do łodzi. Pech chciał, że zdążyłem o świcie wypłynąć ze spławiczkiem i zanim jeszcze zakotwiczyłem łódź, to już od razu złamałem jedno wiosło. Pies go ogryzł, bo i tak stare było, ale do portu musiałem "pedałować" jednym. :(

 

post-1521-0-27367500-1434284174.jpg

 

Te z Chojnic były słabe, teraz jadą do mnie z Olsztyna - może będą mocniejsze? We wtorek się dowiem, bo już dojadą.   :D

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsze wiosła są z drewna bukowego, teraz chyba już takich nie produkują. Mam takie pagaje, ale to nabytek sprzed ponad 10-ciu lat, musiałbym użyć ich jako łomu, żeby złamać. ;)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym o nie odpowiednio dbał, to posłużyłby mi jeszcze długo. A nie dbam, cały sezon aż do późnej jesieni, czasem nawet aż do połowy grudnia, mam je w dulkach. Narażone są więc na czynniki atmosferyczne. Wiosła potrzebne mi są tylko do wypłynięcia 100 m od portu, gdzie łowię na spławik i awaryjnie, gdyby przypadkiem silnik odmówił współpracy. A co mi tam, teraz znowu będą nowiutkie i ze świeżutkim lakierem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko musisz przy nich obrócić wiązanie, by żyłka wykładała się na łopatkę, a nie jak w niektórych pod łopatkę.

 

Staram się wiązać haczyki od strony kolanka, tak żeby węzeł pozostał po zaciśnięciu właśnie pod kolankiem a nie na zewnątrz haczyka.

Chyba dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tysz ciutkę zaszalałem i zdecydowałem się na spławik Trapera z ruchomym korpusem

 

post-1419-0-21795800-1434468064.jpg

 

a że płotki niewzruszenie cisną mi się na usta dla nich też coś specjalnego :)

Może bardziej mnie polubią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Spławiczek zgrabny i oby często pod wodą znikał.

 

Tu mam pewien problem.

Zakładać korpus przez żyłkę czy żyłkę pozostawić pod korpusem, na samych igielitach?

 

Spławika wynalazłem w pojemnikach z innymi spławikami w Lotni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...