Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbrojenia ciąg dalszy.

Pomijając drobne zakupy typu wobki itp zaopatrzyłem się w kolejne wędki spiningowe:

 

1 - Mikado Inazuma Flash Zander 229cm cw 22g

 

post-1419-0-54738600-1441198255.jpg

 

2 - Konger Stallion Prime Rocket 2,13  4-18g

 

post-1419-0-80752000-1441198329.jpg

 

3 - Shimano Catana CX 210UL

 

post-1419-0-58782700-1441198612.jpg

 

Uparcie będę dążył do pobicia swojej życiówki w okoniu.

A że na przemian w łowisku występują sandacze więc muszę być gotowy na przyłowy.

Jak nie jigiem go to drop shotem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doposażyłem moją Panią i siebie w tegoroczną nowość JAXON-a:

036%20001%20WJ-ARS24025.jpg

Arcadia Spinning 10-40g/300cm. Dziś testowaliśmy w kanałach portowych w Dźwirzynie i Mrzeżynie. Ładnie się ładuje pod przynętami 16-30g, doskonale przekazuje pracę przynęty. Niestety bezrybie (machaliśmy bezowocnie 4 godziny, a znajomy od 5-tej do 13-tej złowił 2 okonki 16-18cm) nie pozwoliło na stwierdzenie jak zachowa się podczas holu. Może jutro będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, nie miałem nigdy spina z serii Arcadia w ręce, ale odnoszę wrażenie że przy tak krótkim dolniku, oraz konstrukcji kompozytowej z przewagą włókna szklanego, musi być on fatalnie wyważony, czyli "leci na łeb", co na dłuższą metę bardzo męczy rękę. Ale może się mylę. Jakie są Twoje praktyczne odczucia w tej kwestii?

PS. Asekuracyjnie dodam, że nie jestem zatwardziałym wrogiem wędzisk Jaxona, bo sam mam kilka wędek z różnych serii.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem wczoraj kołowrotka 412g, wędka była wyważona przy położeniu na palcu tuż przed zaczepem do przynęty więc jest trochę lecąca "na pysk". Wygląda na to, że kołowrotek o masie ciut ponad 500g wyważyłby ją idealnie.

Mimo krótkiego dolnika wędkę idealnie zarzuca się dwuręcznie i świetnie leży przy zwijaniu przynęty.

Mimo 4-godzinnego "machania", nie czuliśmy szczególnego zmęczenia i dyskomfortu. Ale wiadomo to są odczucia wyjątkowo subiektywne.

Uważam, że do spinningowania z brzegu morskiego, a w takim celu były kupowane, spełnia się bardzo dobrze.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pij na zdrowie Jarku Mamrocie! :D

 

Mnie się wciąż więcej zbroi niż łowi.

Dotarła kolejna kijaszka pod okonia polecona przez znakomitego kolegę wspólnych wypraw: tym razem niezbyt uwielbiany Jaxon

Nie mniej jednak kijek Grand Virtuoso Sensitive Spin 2.10 / 1-8g przypadł mi do gustu.

Zobaczymy czy sprawdzi się na wodzie?

 

post-1419-0-52465000-1442771671.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj, Andrzeju, Ty kupiłeś JAXON-a???

No to "zmiana warty", bo ja zaopatrzyłem się w KONGER-a Carbomaxx Master Spin UL do 14g, 300cm.

wedka-carbomaxx-master-spin-ul-konger.jp

Wędka ciut przyciężka (komozyt) 285g, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, powinna zdać egzamin do "opadu" z brzegu, pomostu. Na "sucho" pomachałem,  akcja wygląda na bardzo ciekawą, no i sprawia wrażenie niezniszczalnej. Kupiłem w promocji za 50 PLN, więc za te pieniądze warto było. Egzamin przejdzie w najbliższy weekend.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem sobie zestaw do kręcenia much, książkę, kombinezon ocieplający i spray. Wszystko byłoby ok gdyby jakiś matoł kurier z super firmy K-EX nie zostawił gdzieś mojej przesyłki (oczywiście przedpłata na konto). Wchodząc na ich stronę K-EX wpisując numer przesyłki okazuje się, że jest dostarczona już ponad dzień:) Sklep Salar mogę w 100% polecić. Co do firmy kurierskiej to unikajcie tej wspaniałej firmy K-EX nawet nie chce wiedzieć od czego jest ich nazwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowany. Akcja bardzo przyzwoita, półparaboliczna. Końcówka doskonale sygnalizuje brania, ale trzeba do tego przywyknąć. Dotychczas miałem kije nieco sztywniejsze, więc kłopoty z zacięciem... :(

Dobrze rzuca się przynętami w granicach 5-10g. Lżejszymi, trochę gorzej, nawet zaliczyłem dwie "brody" (smużak 1,5g), a cięższych nie próbowałem. Bardzo wyraziście wyczuwalna praca przynęty i łatwe do rozróżnienia miękkie zaczepy, od brania.

Niestety rybki nie bardzo chciały współpracować. Dwa mizerne okonki ledwie ponad wymiar, nie ma się czym chwalić, dwa nie zacięte sandacze i dwa odgryzione ogonki twisterów (ciachnięte jak skalpelem), ale nie ma się czym przejmować, inni wędkarze też nie zaliczyli sukcesów, ani spinningiści ani "moczykije". Najobfitszy połów, to trzy niewielkie płocie po 5-ciu godzinach.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem sobie zestaw do kręcenia much, książkę, kombinezon ocieplający i spray. Wszystko byłoby ok gdyby jakiś matoł kurier z super firmy K-EX nie zostawił gdzieś mojej przesyłki (oczywiście przedpłata na konto). Wchodząc na ich stronę K-EX wpisując numer przesyłki okazuje się, że jest dostarczona już ponad dzień :) Sklep Salar mogę w 100% polecić. Co do firmy kurierskiej to unikajcie tej wspaniałej firmy K-EX nawet nie chce wiedzieć od czego jest ich nazwa:)

Panie i Panowie,

 

po ciężkich bojach odnalazła się moja paczka :) Po interwencji kierownika, kurier przyjechał na miejsce doręczenia i powiedział "mnie pod tym adresem nie było i nie wiem gdzie zostawiłem paczkę" oczywiście paczka wydana i brak podpisu na liście wydanych przesyłek :) Po paru minutach kurier przyjechał z moją przesyłką, na przesyłce nie było danych (brak listu przewozowego z danymi itp., itd.) i nie chciał powiedzieć gdzie była. Najlepsze było to, że kazał się podpisać, że odebrałem przesyłkę i wszystko z nią jest ok ale jak wcześniej ją "komuś" wydawał to nikt nie musiał się podpisać :) Kierownik powiedział, że z tym Panem rozwiązują umowę nie wiem może sobie dorabiał przed zakończeniem umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pływające woblerki SALMO Sting:

thumbs_sting-bmb.jpg

thumbs_sting-hp.jpg

( Zaczerpnięte z http://www.salmo.com.pl/sting/ )

6cm, 3,5g ciekawe jak zareagują na nie sandaczyki z moich jeziorek.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...