Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, cóż nam pozostało, będziem cierpliwie czekać. ;)

16 godzin temu, wind napisał:

oraz przyrząd do zakładania ...gumek ;) .

Wykorzystując ten czas oczekiwania, napiszę o genialnym w swej prostocie, łatwym do wykonania, przyrządzie do pęczkowania larw ochotki. Współcześnie może być wykorzystany także do tzw. gumkowania pelletu. W czasach gdy kupienie czegokolwiek sensownego "na ryby", było nie lada wyzwaniem, powstał właśnie ów przyrząd. Jak to mówią "potrzeba matką wynalazku", aby można było na całkiem spore haki, bo małych nie było, nałożyć larwy ochotki. Podpatrzyłem ten "wynalazek", u jednego z kolegów w latach 80-tych ub.w, kiedy to zdecydowanie wygrał zawody okręgowe, łowiąc na ochotkę w pęczkach. Wykonanie jest banalnie proste. Ot, wystarczy gruby plastikowy korpus od długopisu, pilnikiem usuwamy część korpusu (jak na foto), drobnym papierem ściernym wygładzamy krawędzie i wsio. Teraz jest to udogodnienie że można kupić gotowe pierścienie lateksowe, kiedyś trzeba było kupować wentyle rowerowe, (czerwone, pasowały do ochotki) i ciąć je na cieniutkie pierścienie. Pęczki ochotek można zakładać na większe haczyki, polując na grubsze egzemplarze białej ryby (i okonie).

tmp-cam-944599079.thumb.jpg.4eaf342d516ed5584e641adbf57ded1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wind napisał:

Równolegle zacząłem poszukiwania nowego, solidnego siedziska, które '"posłuży do końca życia" ;)

Do końca życia, to Ty z pięć takich koszy zdewastujesz. ;) "Letko" licząc 10 lat na każdy. Wygląda na bardzo solidny, ale koniecznie będziesz musiał dodać fotki znad wody. Wtedy będzie można mu się przyjrzeć w całej okazałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wind napisał:

 No właśnie "grosz" to słowo klucz, bo poza podestem reszta to właśnie groszowe sprawy ... za to ile radości :D

Ok, zreflektowałem się że pytanie było niestosowne. Jak to mówią "kto pracuje ten ma", a mnie nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wind napisał:

No właśnie "grosz" to słowo klucz, bo poza podestem reszta to właśnie groszowe sprawy ... za to ile radości

Moja żonka również często słyszy to słowo, jak jej mówię za ile kupuję akcesoria wędkarskie  - oby kiedyś po tej cenie tego nie sprzedała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2018 o 20:50, wind napisał:

Idąc za radą kolegi "wetknąłem nos ;) w OLX"

do użytku:

IMG_20180315_150237.jpg

Mam nadzieję, że kolega skorzysta z zaproszenia na forum i pokaże Wam swoje cudeńka.

Czekam jeszcze na dwie przesyłki, ta najgrubsza nadejdzie jutro :D . Aaaa, i jeszcze mam jedno zamówienie do odbioru ;) .

WIND kupił spławik do ŁOWIENIA?
Świat stanął na głowie chyba nie opłace karty w tym roku w ramach "ofiary pokutnej w intencji Ojca Dyrektora"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wartburg napisał:

WIND kupił spławik do ŁOWIENIA?
Świat stanął na głowie chyba nie opłace karty w tym roku w ramach "ofiary pokutnej w intencji Ojca Dyrektora"

I to jest bardzo słuszna koncepcja. Zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na inne rozrywki, dość luźno związane z wędkarstwem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wartburg napisał:

WIND kupił spławik do ŁOWIENIA?

Właściwie to planowałem zamówić jeden komplet ( 2 szt ) ale kolega przekonywał, że są naprawdę dobre. A że mam słabą silną wolę ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie wykorzystanie takiego spławika. Chyba, że źle widzę i to jest coś innego?

 

Aliexpress to całkiem ciekawa strona, zacząłem robić zakupy po kilku latach przerwy. Wcześniej irytował mnie czas oczekiwania ale chyba dorosłem do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2018 o 20:51, Ozet napisał:

koniecznie będziesz musiał dodać fotki znad wody. Wtedy będzie można mu się przyjrzeć w całej okazałości.

Mówisz - masz ;)

IMG_20180324_083031.jpg

Jest trochę szerszy niż poprzedni i czeka mnie zakup nowego balkonu lub przeróbka starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...