Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Alexspin napisał:

No cóż Michale, "jeden lubi ogórki, drugi dróżnika córki"...;)

Od ponad ćwierćwiecza wyłącznie spinninguję i nikt mnie nie namówi do jakiejkolwiek metody stacjonarnej, gdy siedzę bezczynnie gapiąc się w jeden punkt, po kilku minutach straszę ryby chrapaniem... :D:D:D

Znaczy...pełny relaks. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Alexspin napisał:

Miałem nadzieję, że weźmiesz CW 5-20g, taki środkowy wymiar, zarówno pod okonia, jak i szczupaka. Z tym CW 10-30 będzie Ci trudno obsłużyć przynęty okoniowe, ale cóż Twój wybór... ;)

Czekamy na rozwój wypadków, czyli informacje z nad wody i kolejne zakupy, tym razem już zestawów specjalistycznych - UL i H... :brawa::diabelek:

Jak się na dobre wkręce i trochę żonę przyzwyczaję do moich wypadów nad wodę to zainwestuje w coś właśnie małego pod okonki , coś do 10 g :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎17‎.‎11‎.‎2018 o 16:25, Alexspin napisał:

Tym razem zakup okoniowy dla mojej Pani:

- wędzisko STREAM ANGLER 703UL 7'/0,8-5g/2-5lb image.png.d5dd76a08f88e57906e6892fa7e02008.png

- kołowrotek DAIWA Fuego LT1000D image.png.8f860262ac7f07a25514636c0c37d2b2.png

- mam zamiar nawinąć na niego doradzoną mi żyłkę TRABUCCO 0,128/4LB image.png.e8238f6c9b7620203d95c0dc8eb2ef9c.png

Mam nadzieję, że zestaw sprawdzi się z ultra lekkimi przynętami na przedzimowe i wiosenne okonie oraz spinningowy białoryb. :)

Małżonkę namów do wspólnego uprawiania tego procederu. Kup dla Niej ultra lekki zestaw jak wyżej i zabierz nad wodę. Gdy złowi pierwszą krasnopiórkę, albo okonka, to połknie bakcyla jak moja Pani... :diabelek:

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cóż, sprawa się rypła! Po ostatnim wyjeździe połamałem w transporcie szczytówkę przy wklejce (0,8 mm), więc życie zmusiło mnie do zakupu sztywnego pokrowca do zabezpieczenia moich "perełek". Dwukomorowy, ale wchodzą do niego 4 wklejki, które dopiero teraz będą odpowiednio zabezpieczone. ;)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

byc może mnie wyśmiejecie lub poprostu zbrukacie, ale tak się zachłysnąłem spinningiem, ze zapragnąłem cięższego sprzętu a dodając to ze obejrzałem chyba już „wszystkie” filmy w internecie z łowienia castingowego zakupiłem taki o to zestaw... :

1. https://www.redpike.pl/product-pol-5477-Westin-Wedka-W3-Powercast-T-248cm-XH-20-80g-2sec.html

2. https://www.redpike.pl/product-pol-3177-Abu-Multiplikator-Revo-S-Left-Lp.html?gclid=EAIaIQobChMIjsq8oaW55AIVBtiyCh3FlQqMEAAYASAAEgLh5PD_BwE

3. Plecionka spiderwire 0,20mm

Z racji ze w moich okolicach są jeziora z dużym potencjałem , będę  nieugięty w polowaniach na fajne sztuki :)

teraz myśle tylko czy zaryzykować fc 1mm czy kupić stalowy przypon :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wybrałeś typ rękojeści (amerykański), na który będziesz narzekał.

3. Ta plecionka to porażka (łącznie z grubością). Słaba jakość, strzępi się strasznie.

Godzinę temu, Soldi69 napisał:

byc może mnie wyśmiejecie lub poprostu zbrukacie,

Twoja kasa, twój wybór - twój zakup. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jotes napisał:

1. Wybrałeś typ rękojeści (amerykański), na który będziesz narzekał.

3. Ta plecionka to porażka (łącznie z grubością). Słaba jakość, strzępi się strasznie.

Twoja kasa, twój wybór - twój zakup. ;)

Plecionke dostałem za pół ceny wiec nie jest mi zal zakupy :)

wedke fajnie się trzyma, niedługo będę testował :)

 

ps czekam na komentarz od Pana Alexspin bo to mój guru spinningowy na tym forum hehe:p

Nikomu oczywiscie nie umniejszając :)

Edytowane przez Soldi69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎05‎.‎09‎.‎2019 o 12:04, Jotes napisał:

1. Wybrałeś typ rękojeści (amerykański), na który będziesz narzekał.

3. Ta plecionka to porażka (łącznie z grubością). Słaba jakość, strzępi się strasznie.

Twoja kasa, twój wybór - twój zakup. ;)

Nic dodać, nic ująć.

W żadnym przypadku nie wybrałbym wędziska z takim uchwytem. Plecionka będzie Ci robiła gniazda nie tylko dla tego, że nie masz jeszcze wprawy, ale sama z siebie, bo jak napisał Jotes, bardzo szybko się postrzępi i będzie się kołtunić, do nauki castingu zupełnie się nie nadaje, a do wędkowania tym bardziej. Szybciutko zmień choćby na MIKADO Fine Braid (0, 18mm - trochę z nadmiarem mocy, ale na początek lepsza grubsza), cenowo nie zabije, ale przynajmniej będziesz mógł opanować tę odmianę castingu bez nadmiernego stresu. Później, jeśli będziesz odczuwał taką potrzebę, przejdziesz na lepszej jakości i w znacznie wyższej cenie.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Soldi69 napisał:

za plecionke zapłaciłem 40 zł wiec tragedii nie ma,

Masz problemy z liczeniem?

Plecionka polecana przez Alexa. A to oznacza, że za plecionkę zapłacisz w sumie 72 zł, zgodnie z przysłowiem "chytry dwa razy traci". Za stracone 40 zł miałbyś np 10 przynęt gumowych. A przecież Alex w żadnym temacie nie polecał nigdy plecionek Berkleya. Gdybyś zapytał, to ja mógłbym ci z czystym sumieniem polecić z tej firmy Whiplash 0,06 - 0,10 mm, bo ta akurat jest bardzo dobra i bardzo mocna. Na 0,06 mm nie bałbym się holu suma 30 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukałem informacji o niejakim panu Radosławie Biś z Kalisza. Mam podobny problem z zakupioną u niego łódką zanętową , której strikte już nie posiadam gdyż wysłałem ją rok temu do ów pana i do dnia dzisiejszego słuch po niej zaginął ??:faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎01‎.‎10‎.‎2019 o 00:12, Marekw napisał:

Witam kolegów po raz pierwszy goszczę na waszym forum wędkarskim i od razu wszystkich pozdrawiam z Leżajska.

Tutaj masz POWITALNIĘ:)

W dniu ‎01‎.‎10‎.‎2019 o 00:20, Marekw napisał:

Szukałem informacji o niejakim panu Radosławie Biś z Kalisza. Mam podobny problem z zakupioną u niego łódką zanętową , której strikte już nie posiadam gdyż wysłałem ją rok temu do ów pana i do dnia dzisiejszego słuch po niej zaginął ??:faja:

Tutaj masz odpowiednie tematy:diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...