Jump to content
szymonxx

Co nowego kupiliście?

Recommended Posts

Godzinę temu, Alexspin napisał:

No cóż Michale, "jeden lubi ogórki, drugi dróżnika córki"...;)

Od ponad ćwierćwiecza wyłącznie spinninguję i nikt mnie nie namówi do jakiejkolwiek metody stacjonarnej, gdy siedzę bezczynnie gapiąc się w jeden punkt, po kilku minutach straszę ryby chrapaniem... :D:D:D

Znaczy...pełny relaks. :D 

57 minut temu, Alexspin napisał:

Miałem nadzieję, że weźmiesz CW 5-20g, taki środkowy wymiar, zarówno pod okonia, jak i szczupaka. Z tym CW 10-30 będzie Ci trudno obsłużyć przynęty okoniowe, ale cóż Twój wybór... ;)

Czekamy na rozwój wypadków, czyli informacje z nad wody i kolejne zakupy, tym razem już zestawów specjalistycznych - UL i H... :brawa::diabelek:

Jak się na dobre wkręce i trochę żonę przyzwyczaję do moich wypadów nad wodę to zainwestuje w coś właśnie małego pod okonki , coś do 10 g :)

W dniu ‎17‎.‎11‎.‎2018 o 16:25, Alexspin napisał:

Tym razem zakup okoniowy dla mojej Pani:

- wędzisko STREAM ANGLER 703UL 7'/0,8-5g/2-5lb image.png.d5dd76a08f88e57906e6892fa7e02008.png

- kołowrotek DAIWA Fuego LT1000D image.png.8f860262ac7f07a25514636c0c37d2b2.png

- mam zamiar nawinąć na niego doradzoną mi żyłkę TRABUCCO 0,128/4LB image.png.e8238f6c9b7620203d95c0dc8eb2ef9c.png

Mam nadzieję, że zestaw sprawdzi się z ultra lekkimi przynętami na przedzimowe i wiosenne okonie oraz spinningowy białoryb. :)

Małżonkę namów do wspólnego uprawiania tego procederu. Kup dla Niej ultra lekki zestaw jak wyżej i zabierz nad wodę. Gdy złowi pierwszą krasnopiórkę, albo okonka, to połknie bakcyla jak moja Pani... :diabelek:

Edited by Alexspin

Sezon okoniowy zbliża się wielkimi krokami, więc zakupiłem kolejny kołowrotek Ryobi. Ten wyląduje na kijku Savage Gear i będzie już piątym Ryobi w moim posiadaniu. Mam całkowite zaufanie do tej konkretnej firmy. :Obraz:

40 minut temu, Docio napisał:

Full metal, lubię takie. :) 

No właśnie robię eksperyment, a wolałbym lżejszy max 160 g, bo kijek ma 88 g. Ale jak nie spróbuję, to się nie dowiem. ;)

Cóż, sprawa się rypła! Po ostatnim wyjeździe połamałem w transporcie szczytówkę przy wklejce (0,8 mm), więc życie zmusiło mnie do zakupu sztywnego pokrowca do zabezpieczenia moich "perełek". Dwukomorowy, ale wchodzą do niego 4 wklejki, które dopiero teraz będą odpowiednio zabezpieczone. ;)

Edited by Jotes

Panowie, 

byc może mnie wyśmiejecie lub poprostu zbrukacie, ale tak się zachłysnąłem spinningiem, ze zapragnąłem cięższego sprzętu a dodając to ze obejrzałem chyba już „wszystkie” filmy w internecie z łowienia castingowego zakupiłem taki o to zestaw... :

1. https://www.redpike.pl/product-pol-5477-Westin-Wedka-W3-Powercast-T-248cm-XH-20-80g-2sec.html

2. https://www.redpike.pl/product-pol-3177-Abu-Multiplikator-Revo-S-Left-Lp.html?gclid=EAIaIQobChMIjsq8oaW55AIVBtiyCh3FlQqMEAAYASAAEgLh5PD_BwE

3. Plecionka spiderwire 0,20mm

Z racji ze w moich okolicach są jeziora z dużym potencjałem , będę  nieugięty w polowaniach na fajne sztuki :)

teraz myśle tylko czy zaryzykować fc 1mm czy kupić stalowy przypon :)

Nie widzę powodu do śmiechu ani do oburzenia. Wręcz odwrotnie, teraz na forum mamy co najmniej dwóch castingowców. :) 

1. Wybrałeś typ rękojeści (amerykański), na który będziesz narzekał.

3. Ta plecionka to porażka (łącznie z grubością). Słaba jakość, strzępi się strasznie.

Godzinę temu, Soldi69 napisał:

byc może mnie wyśmiejecie lub poprostu zbrukacie,

Twoja kasa, twój wybór - twój zakup. ;)

38 minut temu, Jotes napisał:

3. Ta plecionka to porażka (łącznie z grubością). Słaba jakość, strzępi się strasznie.

Plecionke dostałem za pół ceny wiec nie jest mi zal zakupy :)

wedke fajnie się trzyma, niedługo będę testował :)

ps czekam na komentarz od Pana Alexspin bo to mój guru spinningowy na tym forum hehe:p

Nikomu oczywiscie nie umniejszając :)

Edited by Soldi69

W dniu ‎05‎.‎09‎.‎2019 o 12:04, Jotes napisał:

Nic dodać, nic ująć.

W żadnym przypadku nie wybrałbym wędziska z takim uchwytem. Plecionka będzie Ci robiła gniazda nie tylko dla tego, że nie masz jeszcze wprawy, ale sama z siebie, bo jak napisał Jotes, bardzo szybko się postrzępi i będzie się kołtunić, do nauki castingu zupełnie się nie nadaje, a do wędkowania tym bardziej. Szybciutko zmień choćby na MIKADO Fine Braid (0, 18mm - trochę z nadmiarem mocy, ale na początek lepsza grubsza), cenowo nie zabije, ale przynajmniej będziesz mógł opanować tę odmianę castingu bez nadmiernego stresu. Później, jeśli będziesz odczuwał taką potrzebę, przejdziesz na lepszej jakości i w znacznie wyższej cenie.

Edited by Alexspin

Dziękuje za komentarze :)

za plecionke zapłaciłem 40 zł wiec tragedii nie ma, jeśli faktycznie będzie problem, zrobię tak jak mówicie :)

8 minut temu, Soldi69 napisał:

za plecionke zapłaciłem 40 zł wiec tragedii nie ma,

Masz problemy z liczeniem?

Plecionka polecana przez Alexa. A to oznacza, że za plecionkę zapłacisz w sumie 72 zł, zgodnie z przysłowiem "chytry dwa razy traci". Za stracone 40 zł miałbyś np 10 przynęt gumowych. A przecież Alex w żadnym temacie nie polecał nigdy plecionek Berkleya. Gdybyś zapytał, to ja mógłbym ci z czystym sumieniem polecić z tej firmy Whiplash 0,06 - 0,10 mm, bo ta akurat jest bardzo dobra i bardzo mocna. Na 0,06 mm nie bałbym się holu suma 30 kg.

No nic strzeliłem gafę ;)

przewinę ja na spina najwyżej i kupię sobie taka jaka Panowie proponujecie ;)