Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ŁYSY0312

Andrzej, czy myślisz, że nie oglądałem, czy nie czytałem takich tematów na wszystkich forach?

Wiesz co? Następnym razem zrobię sobie przelotki, kupię korek, i uchwyt, po czym zgłoszę się do Ciebie :P

A następny projekt mam już w głowie :P  Jest taki japoński blank o niższym cw niż mój i o ciekawej charakterystyce ;)

A mówisz "żadna filozofia"?

Każdy, kto się zna i potrafi będzie tak twierdził.

Edytowane przez ŁYSY0312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Nie chciałbym zaśmiecać wątku więc przekieruję Cię Kuba do innego działa 

Nie śmiem twierdzić, że kiedykolwiek dorównam profesjonalistom z pracowni rodbuildingowej.

Dla siebie mogę coś sklecić, innym doradzam użycie własnej inwencji.

Jak już się wgryziesz w temat to dasz radę :)

 

Nie wiem, czy bym się podjął takiej pracy na zlecenie?

Próbuj SAM! Będziesz miał frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś swoje zamówienie z wedkarski.com, głównym "gościem dnia" jest kołowrotek Jaxon Pro Surf 700, nowy gruntomierz do bata, kotwice 2/0 i 4/0.

Po drodze do domu zajrzałem jeszcze do CW i dokupiłem parę kotwiczek 4,6 i 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A to się pochwalę może pierdoła,ale jednak kupiłem wiadro zanętowe do tego w zestawie była miska i pokrywa plus osobno sito do przecierania zanęty.

Kupiłem użyłem i dopiero piszę....

Ludziska powiem Wam byłem sceptycznie nastawiony,że aż taka różnica że to że tamto.....

Może,nie na pewno nie jestem jakimś tam full professional wędkarzem,zawodowcem czy wyczynowcem ale różnica jest OGROMNA

faktycznie zanęta po przetarciu to inna bajka,całkiem inaczej wygląda,a przede wszystkim pracuje.

może dla niektórych kolegów piszę rzecz oczywistą i nic nowego nie wnoszę,ale mój wielki błąd że nie kupiłem tego wcześniej....

Jeśli ktoś nie ma jeszcze lub się waha polecam z czystym sercem i pełną odpowiedzialnością!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sito i używam od jakiegoś czasu, i faktycznie, przetarta zanęta wygląda i działa całkiem inaczej. Do tego zacząłęm uzywać glin i ziemi, więc sito jest nieodzowne. Ale co do wiader ... kupię w Castoramie czy innym markecie budowlanym wiadro budowlane. Spełni zadanie a kosztuje 8 zł a nie 35-40zł, bo "wędkarskie" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadro budowlane ma swoje zalety.

Jest względnie miękkie choć nie zawsze to takie przydatne.

Wiaderko po farbie ma tą zaletę, że można użyć odpowiedniej pokrywki.

To na pewno przydaje się.

Prócz tego chyba łatwiej dopasować sito do wielkości wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, do mnie leci właśnie taki oto pakiecik :D

 

1 x Jaxon Śrut Wędkarski 120 gram 
1 x Konger Wędka Spirado Pole Długość 600
1 x Traper Atraktor Płoć Sekret (250g)
1 x Traper Atraktor Płoć (70g)
1 x Podpórka Wędkarska Teleskopowa
1 x Nasadka Wędkarska do Wędek Wyczynowych
1 x Balsax Spławik Foca Gramatura 1,5
1 x Balsax Spławik Zanna Gramatura 1,0
1 x Dragon Żyłka XT69 Competition - przyponowa 25 m Średnica 0,12
1 x Dragon Żyłka HM80 Competition Średnica 0,141
6 x Drabinka Wąska na Zestawy 
1 x Jaxon Ciężarki Stile 0,14g - 1,80g (90 gram)
1 x Balsax Spławik Zucca Gramatura 1,5
1 x Dragon Żyłka XT69 Competition - przyponowa 25 m Średnica 0,10
1 x Owner Haczyki HO-50284 Rozmiar 12

 

i do kompletu dotarł wygodny fotel wędkarski :D

Edytowane przez kamilos_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no to i ja się pochwalę ale niestety z małym ale. A mianowicie po macaniu kilku lub kilkunastu kijaszków zakupiłem drugiego Mikado Tournament Pole 7 m, nie będę wymieniał innych drobnostek zakupionych przy okazji lecz po podsumowaniu droższych od kijaszka :lol:. Co do ale to zapraszam na test sprzętu ;) warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie kupiłem zbyt wiele, ale za to dostałem do testów wobki izumi, i inne gadzety. A zdjęcia i relacje z ich testów znajdziecie na moim blogu na wedkuje.pl.

A to jeden z nich.

 

Zakupiłem skrobaczke do ryb z pojemnikiem na łuski... raptem 3 zł, i jakoś ten gadzet działa... Też go na blogu opisałem...

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś malutkie i ostatnie zakupy.

Radio tanzystorowe jako konkretna alternatywa dla słuchania radia ze smartfona. Zasilanie 2xAA jest tanie, proste i nie koliduje z potrzebnym telefonem na wszelkie sytuacje awaryjne lub chociażby towarzyskie. W terenie łatwiej wymienić baterie w radyjku niż w telefonie a cena relatywnie porównywalna. Nowa bateria do mojego smartfona to koszt ok 30zł a zapas baterii potrzebny mi również do innych urządzeń.

Edit: Po 8-miu godzinach radyjko nadal "rżnie" na najwyższych obrotach. Po tym czasie bateria w telefonie była na wyczerpaniu. Jak na moje potrzeby to odpowiedni i trafiony zakup.

 

Lampka led zasilana 3xAAA. Wygodny jest obrotowy haczyk oraz okrągły magnes w denku. Niewygodny dekiel na baterie, bo przykręcany dwoma śrubkami.

Edit: Po 8-miu godzinach świecenia z lampki oświetlającej cokolwiek zrobił się punkt informacyjny, że coś świeci. :) Teraz dopiero skojarzyłem, że w niej były firmowe baterie z kompletu i nie wiem ile wcześniej działały. Dla mnie to i tak wystarczająco jak na komplet, choć spodziewałem się nieco dłuższego czasu, tak przynajmniej 12 godzin.

 

Lampa led zasilana 3xAAA ale zakupiona w Tesco za 5,00zł. Dekiel przekręcany, blokowany trzema zaczepami, czyli bardzo łatwy w obsłudze. Mocowanie lampki na taśmę samoprzylepną przyklejoną do denka.

Edit: Po 8-miu godzinach świecenia nie zauważyłem zmiany natężenia światła. Niby tylko trzy diody ale w zupełności wystarczają do bagażnika.

 

O ile pierwsza lampka ma być pomocniczą na biwaku, o tyle druga zakupiona w celu doświetlenia bagażnika wieczorem i w nocy. To prostrze rozwiązanie niż zakup jakiejś dedykowanej oprawy i grzebanie w instalacji elektrycznej samochodu Obie lampki zostały włączone kilka minut po 13:00 w celu sprawdzenia jak długo będą pracować. Podobnie radyjko, uruchomiłem je dość głośno i podłączyłem słuchawki aby mi nie wyło cały czas. :)

 

Post będę edytował aby podać czas działania lampek i radyjka na bateriach nówkach.

 

I ostatni zakup. Pakiet worków BIO. 10 sztuk 60l za niecałe 4zł w Tesco. Wind wie o co chodzi :D a dla Was informacja, że są one zasadniczo trzy razy tańsze niż w sklepach internetowych. No przynajmniej tych, które odwiedziłem, więc nie wykluczone, że są gdzieś tańsze lub w cenie zbliżonej.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet worków BIO. 10 sztuk 60l za niecałe 4zł w Tesco. Wind wie o co chodzi :D a dla Was informacja, że są one zasadniczo trzy razy tańsze niż w sklepach internetowych.

Przepraszam, że wcześniej nie podpowiedziałem, choćby wczoraj ... :( .

Cóż, z doświadczenia zawodowego podpowiem ..., worki bio, czyli biodegradowalne, dostępne w handlu są biodegradowalne tylko z nazwy lub oznaczenie "bio" powodowane jest dodatkiem do tzw. orygnalnego surowca odrobiny regranulatu, czyli powtórnie przetworzonej folii. Większośc tańszych worków sanitarnych jest wyprodukowana w 100% z regranulatu. Wystarczy taką rolkę powąchać.

Produkt z folii w 100% biodegradowalnej, czyli takiej, która rozłoży się w kilka miesięcy w wielkości 60x80cm, czyli 60litrów kosztuje w zakupie u, np. Szweda, 0,65zł. I to netto.

Nie zakładam, że producent worków, które kupiłeś oszukał, ale pewnie ich biodegradowalność polaga na tym, ze są właśnie z regranulatu, ewentualnie rozłożą się w ciągu kilkunastu mieśiecy, a nie kilku, jak te "oryginalne" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście masz rację. Nawet na obwolucie jest napisane, że wykorzystano materiały z recyklingu a same worki przeznaczone są na odpadki organiczne. Nie jestem w stanie stwierdzić z czego dokładnie zrobione są te worki ale po samych oględzinach widać różnice od tych popularnych.

Tak na marginesie, to moim skromnym zdaniem, jedyne biodegradowalne to worki papierowe, czysto papierowe. :) Jednak będąc w zgodzie z obowiązującą interpretacją zapisów prawnych worki bio mają znikomy wpływ na środowisko. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech i ja się pochwalę swoimi najnowszymi nabytkami. :)

 

Po kilkutygodniowym wypadzie i tuż po dzisiejszym powrocie do domu, postanowiłem zafundować sobie Zaubera 4000 (co było w planie) oraz bandaż elastyczny i Naproksen Emo, maść przeciwbólową i przeciwzapalną (co nie było w planie). :)

Kołowrotek miodzio! Plecionka już nawinięta, przykręcony do ulubionego kijka sandaczowego i gdy już odnosiłem sprzęt na miejsce zdarzyło się. Miałem stosunek z ptakiem! :( Zamotała mi się noga i spadłem ze schodka. Tylna noga skręcona w kolanie - chorym kolanie, od dawna zagrożonym artroskopią. Jaśnisty szlag by to trafił! Mam nadzieję, że nie będzie to stanowiło przeszkody w sobotnich próbach sprzętu... :)

 

Tragikomedia na przywitanie w domku.  :D

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...