Skocz do zawartości

Ile biszkoptu w zanęcie?


marian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ŁYSY0312

W dobrej zanęcie jest już biszkopt i nie ma sensu go dodawać. Jesli chodzi o "ulepszanie" mieszanek z niższej półki to nie więcej jak do 10% na rzekę i do 20% na wody stojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt dodaję wyłącznie do zanęt na zawody,i nie ma dla mnie znaczenia czy jest to rzeka czy jezioro. Decydujące znaczenie ma to,jaki gatunek ryb dominuje w łowisku i na co się nastawiam. Do zanęt płociowych dodaję 10% biszkoptu lub mielonych herbatników, na leszcza 20 czasem nawet 30%,biszkoptu lub pół na pół z mielonym piernikiem. W łowieniu indywidualnym tych składników nie stosuję wcale (czasem cukier puder).Moje zanęty są kaloryczne, wysokobiałkowe, bo o ile na zawodach muszę zwabić i wyłowić wszystko co się rusza, to w łowieniu indywidualnym, chodzi mi o nieco inny kaliber ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. a w takich gotowych kupnych zanętach w sklepach to ile powinno być takich dodatków, jak właśnie słodkie dodatki cukiernicze, wafle czy tym podobne? słyszałem, że w najtańszych zanętach producenci dodają poniżej 10% dodatków cukierniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ŁYSY0312

Skład tańszych zanęt jest całkowitą niewiadomą i bez przetestowania nad wodą tzn połowienia na samą zanętę i na zanętę z dodatkiem biszkoptu nie dowiesz się czy dodatek cukierniczy jest potrzebny.

Kolejna sprawa - nie do wszystkich zanęt opłaca się dosypywać słodkich dodatków, i nie na wszystkich akwenach. Słodko lubi np. leszcz a np płotka już nie tak bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...