Skocz do zawartości

Sprzęt spinningowy za około 300zł


Jaroch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę kupić sprzęt spinningowy do połowu okoni, szczupaków, sandaczy. Zastanawiam się czy kupić 2 kije (jeden z mniejszym cw do 20g i drugi do 35g) czy lepiej kupić jeden lepszy jakościowo, bardziej "uniwersalny" ? Do tego jeden kołowrotek który będę stosował zamienne. Proszę o rady i jakieś propozycje co do firmy i modelu kija i kolowrotka. Dodam jeszcze że będę łowił na jeziorach i stawach. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Shimano Catanę 270 cw.10-30g. Te spiny są na tyle mocne że wybaczają większość błędów podczas łowienia. Możesz stosować przynęty w szerokim zakresie wagowym i różnej wielkości, od średnich obrotówek, poprzez średnie i duże woblery, gumy na główkach 5-20g, oraz różnej wielkości wahadłówki. Kołowrotek może być jeden z tych, które polecałem dzisiaj Tracerowi, w temacie o kołowrotkach. A jak uskładasz trochę kasy kupisz sobie zestaw typowo okoniowy z cw. max 20g i kołowrotkiem wielkości 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój podstawowy arsenał: 

 

Okoń -  Mikado Lexus Sapphire Spin 260 / 13g (130zł)

Szczupak - Dragon Millenium super fast 2 70m 5-25g (210zł)

 

 

Mi taki zestaw bardzo odpowiada, ale czy tobie się spodoba, nie wiem.

Podejdź do wędkarskiego i jak masz możliwość pomacaj kijaszki.  :lol:

Edytowane przez maksz100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kij shimano catana 270 cw. 10-30 moge traktować jako kij "uniwersalny" ? chodzi głównie o to czy połowie tym okonie i zarówno szczupaki 5-6kg. Proszę jeszcze o jakieś propozycję kolowrotka bo mam mętlik w głowie.

Co sądzicie o kołowrotku okuma impact fd35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catana to według mnie bardzo przyzwoite kołowrotki i każdemu je polecę :) Natomiast co do spro to kiedyś dostałem w prezencie spro blue arc tuff-body czyli teoretycznie ,,wyższy,, model od passion i...szybko odsprzedałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do catany, catana to delikatny kołowrotek jak dla mnie. :D

Delikatny powiadasz? Z musu :(  cały jeden sezon katowałem kręcioł shimano catana wielkości 1000 na sandaczach(!) :D...z nawiniętą plecionką power pro o wytrzymałości ok.20kg., główkami nawet ponad 30g.i bez szemrania wykonał swoje zadanie. :rolleyes:  Teraz ,,robi,, na pstrągach i dalej super się sprawuje :P

Co do spro, to najnormalniej w świecie był źle wykończony ;)

Edytowane przez woldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...