Skocz do zawartości

Rozporządzenie MinRol w/s amatorskiego i sportowego połowu ryb w wodach morskich


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś usłyszałem, że podobno koledzy ze Szczecina mają zaprotestować petycją do MGiŻ o zmianę zapisu w ustawie. Chcą zmiany kontrowersyjnej daty początku zakazu połowu w portach. Czy to prawda, nie wiem, ale pomysł niezły! Bym z chęcią się dopisał pod i za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam jestem nowy . Chciałem tylko napisać że ustawa o zakazie spinningowania na sztuczne przynety obowiazywala juz w 2016. Przeszukujac neta znalazłem film na którym znany gośc ktory robi wedki z trojmiasta pływa motorówą z drugim znanym w swiecie wedkarskim gosciem i łowią na spining okonki . Jakoś niezbyt sie przejmuja zakazem. Data filmu grudzień. Ja osobiście bardzo dużo łowie w porcie i kanałach gdańska. Rozmawiałem z policja na temat zakazu . Dowiedzialem się że oni sami niewiedzą co z tym zrobić. Ja osobiście ryb nie zabieram żadnych więc licze na to że się wywine jakoś. Pozdrawiam z przymorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już kiedyś pisałem, że wykroczenia "wędkarskie" są bezskutkowe, czyli samo wedkowanie jest karalne bez względu na to, czy złowisz rybę czy nie. Dlatego uważam, że podejście "może się wywine" nie jest do końca uczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwe za to jest napewno zakazanie od 15wrzesnia do  ostatniego dnia lutego lowienia na spinning a kadowanie za caly rok. Uwazam ze spining jest mniej szkodliwy i ingerujacy w zdrowie ryby. A nutelkowcy dalej beda siepac male sandacze i filetowac na brzegu . Ja szkody nierobie poprostu lubie sobie polowic na spinning. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

A w Świnoujściu, to Kapitanat Portu, zabronił połowów w granicach portu. Najlepsze, że nikt z UM, nie umi wytłumaczyć, gdzie koniec granicy dla wędkarza spinningowego. W tamtym roku pod koniec na portalu miejskim Ś-cia. temat był opisany.

Dla zainteresowanych, to najbezpieczniej falochron Stawa Młyn tylko od strony plaży, a nie toru wodnego. Ewentualnie, za przeprawą Karsibór w stronę wylotu na zalew. Nie wiem jak Stara Świna wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

zmieniło się rozporządzenie dotyczące wędkarstwa na wodach morskich. Przede wszystkim wzrosły opłaty :D ,

zliberalizowano też przepisy dotyczące wędkowania. Odpowiednie informacje znajdziecie na stronie OIRM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...