Skocz do zawartości

Pytanie n/t kołowrotka do kongera.


mefiu23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wlasnie kupiłem wędzisko KONGER ARCUS SPIN 2.7 CW 8-30.

Chciałbym dobrać do niej dość dobry kołoworotek za około 100 zł.

 

 

Z góry dzięki i pozdrawiam, mefiu23

Edytowane przez hege
Edycja treści posta. Regulamin punk 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozet

Kołowrotek Mikado Nemesis,wydaje mi się mocno podejrzany.W opisie zalecany jest do ultralekkiego spiningu.Kołowrotek na który wchodzi 150m żyłki 0,30mm!A więc producent sam nie wierzy w jego moc i wytrzymałość.Lepszym wyborem w porównywalnej cenie,wydaje się być(w/g opisu)Mikado NSC 3005,ale to potwierdzić się może tylko w warunkach"bojowych".Co do plecionki,to kwestia gustu i łowionych gatunków ryb.Plecionka sprawdza się podczas łowienia sandaczy i sumów,na okonie i szczupaki zdecydowanie lepsza jest żyłka.Trzeba pamiętać o tym,że przy nierozciągliwej plecionce łatwiej stracić rybę podczas holu,zwłaszcza przy nagłych zwrotach holowanej ryby.Poza tym,ziarnka piasku wnikające we włókna plecionki,działają na przelotki i rolkę kabłąka jak pilniczek.

Ps.Moja odpowiedź może wydawać się nieadekwatna do treści posta Mefiu.O ile dobrze pamiętam wczoraj była tam mowa o kołowrotku Mikado Nemesis i pytanie żyłka czy plecionka?Teraz nie wiem czy to autor zmienił treść posta czy też Hege coś "nabroił".

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrator edytował :)Z góry dzięki, czytam mase opini i forum odnośnie kołowrotków.

Nie moge nic dobrać sensownego, dość poważnie roważam nad Catana 2500 FB, ale ponoc przereklamowana, wiec

pozostaje nadal szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 3 pytania w jednym temacie... pytania odbiegające od tytułu tematu.

pytanie - żyłka czy plecionka w temacie "Pytanie n/t kołowrotka do kongera." do tego na forum kołowrotki do spinningu. 

Dla mnie to już jest delikatna przesada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozet

Hege,dobrze że Ty i Wind czuwacie nad przejrzystością forum. Ale czasem jest tak,że pisząc o wędce trudno nie wspomnieć o kołowrotku,pisząc o kołowrotku,wypada wspomnieć o lince,często także o przynęcie.I tak jakoś zasadniczy temat zaczyna mieć liczne odgałęzienia. Ale to tak jak z drzewem,dopiero pień razem z gałęziami tworzy obraz całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staramy się czuwać nie tylko nad przejrzystością ale także nad przyszłością forum. 

Dla mnie drzewo to forum, kategorie to gałęzie, jeżeli tematy będą nie na temat wyjdą z tego krzaki.  Wtedy nowi Użytkownicy nie znajdą odpowiedzi na interesujące ich zagadnienia i będą zadawali te same pytania. 

Rozwiązaniem tego problemu jest forum Sprzęt wędkarski dla początkujących wędkarzy tam można zadawać pytania jak skompletować cały sprzęt wędkarski do określonej techniki połowu. 

Jeżeli autor prawidłowo by zatytułował temat odzwierciedlając zawartość postu , umieścił go na odpowiednim forum nie edytował bym 1 postu w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...