Skocz do zawartości

Pierwszy sprzęt spinningowy


Rekomendowane odpowiedzi

 Witam serdecznie kolegów i koleżanki :)

 

Z racji nieoczekiwanych komplikacji zostałem zmuszony odłożyć zakup swego pierwszego sprzętu lecz niestety czasem tak to bywa, dlatego chciał bym zaprezentowac zakupiony kilka dni temu sprzęcik i chętnie przyjme wszystkie opinie na jego temat te pozywywne jak i te negatywne :)

 

Zacznijmy od kija, jest to kij JAXON BLACK ARROW

Z racji wielu negatywnych opini na temat tej oto firmy dosyćsceptycznie byłem nastawiony do niego lecz po bliższym zapoznaniu pomacaniu, machaniu stwierdzam ze jest to całkiem przyjemne wędzisko. Zakupiłem wersje 3m cw 10/40g wiec myśle że jak na sam początek wydatek rzędu 100zł nie jest tragedią.

 

Nadeszłapora na drugą podstawową część zestawy mianowicie kołowrotek. Tak jak z kijem nie chciałem brać w ciemno z internetu mimo wielu różnych pozytywnych opini różnych lepszych czy gorszych firm. Mój wybór padł na kołowrotek firmy MISTRALL BLACK FURY 3000M z tylnym hamulcem. Wybrałem ten model poniewaz urzekł mnie swoim wyglądem jak i pracą, dodam że cenowo również prezentował sie dość atrakcyjnie zapłaciłem około 130zł w sklepie wędkarskim a oto poglądowy link:

 

Po połączeniu w/w zestawu i kilku próbnych wymachach w sklepie stwierdziłem, że ładnie ze sobą współgrają  nie stawiają zbytniego oporu, wyważenie różnież całkiem całkiem a do tego doskonale komponują się kolorystycznie :))

 

Do pełni mego zestawu zakupiłem żyłke YORK GOLD 0,21 i 0,23 to tak na początek do nauki. Dalsza część zestawu to po kilka sztuk główek jig 4g, 10g, 17g, 20g, do tego odpowiednio różnobarwne kopyta. Skoro są gumy to i muszą być blachy więc zaopatrzyłem się w komplet obrotówek i blach w kolorocha m.in. srebro, miedz, złoto, tygrysie nakrapiane, czarne itp. Do pakietu dokupiłem jeszcze troszke szpargałów gdyż postanowiłem zaufać radom sprzedawcy więc odpowiednio są to: agrafki z krętlikami, po kilka sztuk przyponów wydaje mi sie że stalowych dłuższych i krótszych. Ukoronowaniem moich zakupów były dwa pudełka na te drobiazgi i całkiem zgrabna torba na ramie firmy York która mieści w sobie wszystko co potrzeba mi ze sobą na wyprawe:)

 

Mieszkam w Świnoujściu więc i do morza blisko, i do Świny i do zalewu Szczecińskiego, przeważnie jest tu albo dosyć spory uciąg lub umiarkowany wiec myśle że taki komplet pozwoli mi na całkiem komfortowe łowienie. Dodam iż nie posiadam sprzętu pływajacego wiec dlatego mój wybór padł na kijek długości 3m. Nastawiam sie na jakiegoś większego mniejszego/większego okonka, moze jakiś szczupaczek może jakiś sandaczyk ;)

 

Sprzęcik został dzisiaj rano przetestowany i przyznam że wszystko bardzo łądnie sie zgrywało pracowało bardzo elegancko mimo to że szczęścia zabrakło i żadnej zdobyczy nie było.

 

Raz jeszcze pozdrawiam wszystkich forumowiczów a jeśli jest tu ktoś kto zna moje rejony chetnie przyjme jakieś sugestie co do ciekawych miejsc gdzie moge wybrać się poćwiczyć tą wspaniałą spinningową sztuke.

 

Powodzenia i udanych łowów :)

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozet

Z Twojego posta przebija radość z zakupów sprzętu i to najważniejsze.W tej sytuacji moje/nasze opinie mają znaczenie drugorzędne.Taaakich ryb Ci życzę.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do życzeń @Ozeta, widać, że jesteś szczęśliwy po zakupach, pewnie każdy wędkarz tak ma, ja na pewno ;). Przy okazji, skoro mieszkasz nad morzem koniecznie wybierz się na belonę, w Ciebie już powinna się pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...