Skocz do zawartości

Okręgi PZW


dad16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś mógł by mi pomóc w pewnej sprawie?

 

Chodzi o to że chcę sobie podbić karę wędkarską i będę łowił tylko w 3 miejscach: Warszawa (wisła), Lubelszczyzna (wieprz i jeziora) i Tomaszów mazowiecki ( 2 rzeki i zalew)

 

Wiem że są to 3 różne okręgi a chciał bym jakoś zaoszczędzić i nie podbijać 3 razy karty na każdy okręg.

 

Czy ktoś mógł by mi podpowiedzieć gdzie mam co podbić? słyszałem że są jakieś porozumienia i nie do końca wiem na czym one polegają?

 

Czy zależą one od sklepu w którym podbijam czy okręgu?

 

Ktoś mi kiedyś powiedział że (przykładowo) jeżeli podbije sobie w woj. mazowieckim to mam możliwość łowienia we wszystkich województwach na około. czy to prawda?

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tio zupełnie nie tak. Po kolei.

Wszystko zaczyna się od członkowstwa w danym Okręgu. Okręg albo ma podpisane jakieś porozumienia, albo nie. Nie oznacza to jednak dowolności, często za porozumieniem stoją dodatkowe opłaty aby łowić w Okręgu z porozumienia. Wszystko jest zawsze pięknie opisane na stronach Okręgów i nie da rady uniknąć odwiedzenia tych stron. Nie da ponieważ nie chodzi tylko o same opłaty ale także o zasady połowu obowiązujące w tych Okręgach. RAPR PZW jest ramowy dla wszystkich członków PZW ale nie jest ostateczną wyrocznią i poszczególne Okręgi mogą wprowadzać dodatkowe zapisy na podstawie Uchwał Zarządu Okręgu i robią to. Są tam też zapisy o połowach szczególnych na określonych akwenach i to też jest ważne, gdyż wszystkie te niuanse musisz znać aby tam łowić.

A upraszczając, Okręg Mazowiecki ma porozumienie z Okręgami: Białostockim, Bielsko Podlaskim, Ciechanowskim i Siedleckim. Wniosek z tego taki, że chcąc łowić na wspomnianych przez Ciebie łowiskach będziesz musiał albo:

- wnieść opłatę okresową przed każdym łowieniem,

- wnieść opłatę całoroczną w kasie Okręgu z "podbiciem".

Nie da rady uniknąć pełnych i okresowych opłat będąc członkiem Okręgu Mazowieckiego, gdyż nie ma on porozumień z wymienioonymi Okręgami. Musiałbyć przenieść swoje członkowstwo do np. Okręgu Lubelskiego, który ma podpisane porozumienie z Okręgiem Pitrków Trybunalski a wtedy pozostałaby jedynie pełna lub okresowa opłata w Okręgu Mazowieckim.

Nie ma sensu pisać więcej gdyż, jak wspomniałem, nie unikniesz odwiedzenia stron Okręgów, a wtedy sam zapoznasz się z porozumieniami i zasadami połowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już rozumiem.

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

 

Chyba zrobię tak że już zostanę w okręgu mazowieckim, a będę po prostu wykupywał czasówki na innych wodach bo rzadko łowie tam ryby.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie musisz podbijać trzy razy Karty w edkarskiej. Zresztą jej wcale nie podbijasz, masz ją wydaną raz na całe życie.

Co do legitymacji członkowskiej to też jej nie podbijasz a tylko masz wklejane znaczki członkowskie i okręgowe.

By zaoszcędzić opłacasz w swoim kole członkowskie i składkę okręgoiwą na cały okręg lub na jedno łowisko (50%). Tak samo możesz opłacić okręgówkę w innych. I jeśli poprosisz w swoim kole to powinni ci sprowadzić te znaczki. Ale trzeba to wcześniej, lub załatwiać w kołach innego okręgu.

Oczywiście zanim to zrobisz sprawdź czy przypadkiem nie są podpisane porozumienia. Bo wtedy albo nie bedziesz wykupował innych okręgów, albo ze znaczną zniżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...