Skocz do zawartości

Srodek przeciw komarom.


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ultrathon

min,. 25% deet, a lepiej jak ma 50% i dziala super

Pięćdziesiąt, to sporo. Strasznie dużo komarów musi być w twojej okolicy. ;)

 

Nie wiem czy placebo, ale w to lato bardzo pomógł mi ten preparat:

Jak ktoś nie chce używać deet, to może być to dobry wybór, pod warunkiem że komarów jakoś bardzo dużo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 9.06.2020 o 11:59, Krzysztof Bednarz napisał:

jak na komary itp to tlyko mugga extra strong i minimum deet 50%. Możesz zajrzeć np tutaj- >  Mugga extra strong , ewentualnie jest też dostępne np w decathlon. Nic lepszego nie znajdziesz. Korzytałem nie tylko w PL ale też np podczas wyjazdu do Wietnamu

Badania nad deet wskazują, że stężenia powyżej 50% zwiększają mocno ryzyko reakcji alergicznej, gdy jednocześnie nieodczuwalnie zwiększają ochronę. Nie jest też publicznie napisane jakie inne szkodliwe działanie ma deet ale wyraźne przeciwskazanie stosowania u dzieci do 12-go roku życia i kobiet w ciąży jest wielce wymowne. O fakcie, że został opracowany jako środek owadobójczy nie warto wspominać, za to warto zacząć myśleć, gdyż "przecieki" ujawniają wpływ na układ nerwowy u osób nagminnie go używających.

Cała Indonezja "jedzie" na repelencie ze składników naturalnych. Dostępny chyba na każdym bazarze, drogerii, czy galanteryjnym i z pamiątkami w Bangkoku, 50 ml za 8-10 batów i wystarcza go na dwa tygodnie. Nawet w wielu barach można go kupić. Szkoda, że firma ma w głębokim poważaniu licencje międzynarodowe od WHO, bo nigdzie poza Indonezją się go nie kupi a jest on bezkonkurencyjny. Może trzeba poczekać aż Chińczycy wyczują koniunkturę i pojawi się na AliEx. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...