Skocz do zawartości

Ciekawe miejsce w moim (twoim) mieście


grzybek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszą mnie postępy na budowie tunelu pod Martwą Wisłą

 

Za trojmiasto.pl  LINK

 

Kilka metrów każdego dnia :)  przybliża czas kiedy wreszcie będę mógł dojeżdżać do swojej mariny i łódki.

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko rybami człowiek żyje.

Jako, że odbywa się w moim mieście Jarmark Dominikański też postanowiłem go odwiedzić.

Ot kogo spotkałem:

 

post-1419-0-75759300-1376387487_thumb.jpg

 

 

Starówka rozbudowuje się, zauważam fajne chaty - to Hotel Fahrenheit'a nad Motławą.

 

post-1419-0-69163500-1376387665_thumb.jpg  post-1419-0-03402600-1376387699_thumb.jpg  post-1419-0-12486800-1376387724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał Motławy w centrum Starówki zmienia swoje oblicze.

Wreszcie coś się dzieje także na Wyspie Spichrzów.

Umacniane są nabrzeża, resztki starych murów...

 

post-1419-0-52236300-1376460720_thumb.jpg post-1419-0-76935300-1376460780_thumb.jpg 

 

Także na Ołowiance sporo się dzieje

 

post-1419-0-50553000-1376460812_thumb.jpg  post-1419-0-28268000-1376460860_thumb.jpg

 

 

Moje miasto i dzielnica gdzie łowiłem pierwsze ryby i haratałem w gałę pięknieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grzybek jako, że jesteś żywo tym zainteresowany, to czy możesz zweryfikować czas podany w tym artykule? 414 metrów w 80 dni to zaledwie 5 metrów z centymetrami na dobę. Normalnie aż nie chce mi się wierzyć.

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum to wydaje się niewiele ale...

Taka maszyna nie jest w stanie pracować non-stop 24h/dobę.

 

Wydaje się, że w zależności od gruntu posuwa się szybciej lub wolniej.

Na pewno tą szybkość drążenia podali jako średnią, tak najłatwiej.

 

Prócz samego drążenia, wiercenia trzeba wydobyć urobek, podać odpowiednią płuczkę itp

 

Nie znam dokładnie zakresu prac choć ciekawi mnie takie rozwiązanie i chętnie wziąłbym udział w tym przedsięwzięciu.

Często tamtędy przejeżdżam i widuję ogrom prac i masę sprzętu, ludzi choć samej Damroki nie oglądałem - pozostają mi tylko zdjęcia i relacje naocznych świadków.

 

Pewnie za kilka tygodni zdejmą tarczę i przetransportują z powrotem na zachodni brzeg a maszynę cofną, ponownie złożą i rozpoczną kolejną nitkę.

Niech im szczęście sprzyja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że w zależności od gruntu posuwa się szybciej lub wolniej.Na pewno tą szybkość drążenia podali jako średnią, tak najłatwiej. Prócz samego drążenia, wiercenia trzeba wydobyć urobek, podać odpowiednią płuczkę itp

 

"Wydaje się" - to odpowiednie określenie - i tak ma być, tak społeczeństwo ma postrzegać takie przedsięwzięcia, jako fenomen. A tak naprawdę chodzi tu jedynie o jak najdłuższe utrzymanie dla całej rzeszy warchołów, a nie o szybki czas wykonania. Gdyby przyszło naszym "śpecom" wykonać tunel pod La Manche, albo w granicie, to bądźmy pewni, że utrzymanie mieliby do końca bieżącego stulecia. Robota po polsku. :)

 

A prócz samego drążenia, maszyna nie ma nic innego do roboty. Drążyć, drążyć i tylko drążyć! Reszta robi się z automatu - urobek spada na taśmociągi i automatycznie wywalany jest na zbitą twarz, etc, etc...

 

Naszym jedynym problemem jest to, że FACHOWCY wyjechali do UK, a zamiast nich zatrudnia się meneli z łapanki. I tak właśnie powstał m.in. podwodny tunel Wisłostrady - podwodny, bo ciągle zalewa go woda. Trasa toruńska też tak powstała. I choć jest to regularna droga, to zachodzi konieczność uruchomienia na niej przeprawy promowej. Czyż to nie jest piękne? :)

 

A, zapomniałem o metro dla łodzi podwodnych. Jedyne takie na świecie... :)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie powstał m.in. podwodny tunel Wisłostrady
metro dla łodzi podwodnych
Trasa toruńska też tak powstała. I choć jest to regularna droga, to zachodzi konieczność uruchomienia na niej przeprawy promowej.

Kiedyś Drzewiecki powiedział, że Polska to dziki kraj i jak widać :rolleyes: chyba miał rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na pewno chciałbym aby tak było ale coś słyszałem o odbiorach, o innych inwestycjach w tym obszarze (największe rondo w Polsce itp) latem :(

 

Dla mnie najważniejsze jest udostępnienie samego tunelu - będę miał bliżej do stanicy.

Obym nie był zawiedziony, w moim kraju to staje się normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chciałbym aby tak było ale coś słyszałem o odbiorach, o innych inwestycjach w tym obszarze (największe rondo w Polsce itp) latem :(

 

Dla mnie najważniejsze jest udostępnienie samego tunelu - będę miał bliżej do stanicy.

Obym nie był zawiedziony, w moim kraju to staje się normą.

 

Kurde Andrzej rowerem będziesz jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom do góry kołami w Szymbarku

 

post-1419-0-58118600-1386166868_thumb.jpg

 

W Szymbarku zbudowano nietypowy dom. Stoi na dachu, opiera się o komin, a wchodzi się przez okno. W środku też wszystko odwrócone jest do góry nogami, a do tego lekko pochylone. Chodzimy po sufitach, z góry zwisają meble, okna mamy na wysokości kolan. Dziwne uczucie podkreślają zgodnie wszyscy zwiedzający. - Na początku myślałam, że ludzie udają, ale kiedy weszłam do środka zrozumiałam - potwornie się kręci w głowie - przyznaje pani Marta z Gdańska i dodaje: wbrew pozorom najlepiej się tu czują dzieci. Ludzie z wrażliwym błędnikiem, szybko wychodzą. Skąd tak przewrotny pomysł? Po co to wszystko?

Twórca Domu do góry nogami pan Daniel Czapiewski chciał zachęcić zwiedzających do refleksji: czy w naszych domach, w naszym życiu wszystko jest na dobrym miejscu? Chciał przypomnieć, co działo się w kraju w czasach komunizmu i że to właśnie w Polsce nastąpiło odwrócenie dotychczasowego porządku w Europie.

 

informacja zaczerpnięta ze strony trojmiasto.pl

 

Przypomniał mi się ten dom, który odwiedziłem z rodziną kilka lat temu bo wczoraj zmarł jego pomysłodawca: Daniel Czapiewski :(  cześć jego pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym skansenie z rodzinką, i faktycznie, właściciel włożył sporo kasy i pracy w ten projekt. Warto pojechać, obejrzeć choćby Dom Sybiraka czy bunkier Gryfa Pomorskiego. Szkoda człowieka, który zainwestował kawał życia w pielęgnację naszej historii. Tym bardziej, że był to jeszcze stosunkowo młody człowiek. Oby jego dzieło zyskało kontynuatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na budowie tunelu pod Martwą Wisłą trwa demontaż maszyny TBM zarówno w szybie odbiorczym jak i w tunelu.

Obecnie zdemontowano i wyciągnięto tarczę skrawającą od strony Węzła Marynarki Polskiej.

Wycofano także bramy (korpus maszyny) do szybu startowego, czyli tam, gdzie rozpoczęło się drążenie pierwszej nitki tunelu.

 

Tunel pod Martwą Wisłą w/g trojmiasto.pl

 

Tunel ma być gotowy w październiku 2014 r., ale pierwsze samochody pojadą nim w połowie 2015 r.

Kilka miesięcy zajmą procedury odbioru obiektu.

 

Tak 3mać :brawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cieszy mnie awans Centralnego Muzeum Morskiego w moim mieście, w Gdańsku.

 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dowód uznania i zasług CMM oraz Ośrodka Kultury Morskiej nadał status muzeum narodowego.

 

Tak więc mamy już NARODOWE MUZEUM MORSKIE w morskiej stolicy Polski :)

 

post-1419-0-64069400-1388491550_thumb.jpg

 

zdjęcie: Jerzy Kuliński

 

Adres Muzeum: ul. Ołowianka 9 - 13, GDAŃSK 80-751.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muzeum II Wojny Światowej

 

W ujściu starego koryta (kanału) Raduni do Motławy powstaje nowy obiekt.

Będzie to muzeum.

 

post-1419-0-45420900-1395780531_thumb.jpg

 

post-1419-0-65035800-1395780561_thumb.jpg

 

post-1419-0-12878100-1395780588_thumb.jpg

 

Ciekawe, kiedy skończą?

Kiedyś chodziliśmy tam z kumplami popluskać się i łowić ryby, w większości cierniki (koluchy) :huh:

Edytowane przez grzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj odwiedziłem szczyt Kamiennej Góry w Gdyni (prawie 50npm)

Ostatnio przycięli tam korony drzew i lepiej widać panoramę Zatoki Gdańskiej z mariną i Sea Towers

 

post-1419-0-03727000-1401556813_thumb.jpg

 

W oddali Szkoła Morska, oceanarium, wejście do portu oraz niszczyciel Błyskawica i Dar Młodzieży przycumowane przy Placu Kaszubskim.

 

Poprawka - nie przy Kaszubskim jeno na Skwerze Kościuszki (dzięki Daniel - jednak Gdynia to nie moje miasto)

Edytowane przez grzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyspa Spichrzów na Motławie już piękniejsza, nie straszy.

Tam były fajne miejscówki na białe i drapieżne ryby.

Ciekawe jak będzie teraz i później?

 

Odnogą kanału od strony mariny wpływają trocie wędrowne do Raduni :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...