Skocz do zawartości

Bat kupię


grzybek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie kupię jakiegoś węglowego bacika 6-7-8m.

Mój dzisiaj pękł na przedostatniej części, ma już swoje lata.

 

Nie stać mnie na drogą wędkę.

Mogę ewentualnie zaproponować w formie wymiany/dopłaty coś z morskich albo sumowych kijaszków.

Ewentualnie duże multiplikatory Shimano.

 

Rozważę każdą propozycję.

Lubię sztywne kije, składane od tyłu.

 

Ewentualne propozycje w wątku lub na borovik@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno przemyślałeś zakup? Nie, nie będę ci odradzał ale on jest dość ciężki jak na 680cm, bo aż 390g. Jak Splawik kiedyś już napisał, górna granica wyboru to ciężar wędziska nie większy niż połowa długości. Ja dodam jeszcze +10g dla wędzisk do 5m. W tym konkretnym wyborze ciężar wędziska nie powinien być większy niż 340g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docio dobrze gada, waga maks 350g a lepiej mniej ;). Ale zależy to od tego ile kasy chcesz przeznaczyć. A długość radziłbym wybrać 6m (waga poniżej 300g), chyba, że będziesz wędkował jeszcze gdzie indziej, na jeziorach czy MW. Na kanał w zupełności wystarczy. Zajrzy do Czarka, on czasem ma coś fajnego z używek za rozsądną kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daliście mi do myślenia.

 

A co sądzicie o MISTRALL AMUNDSON POLE 6m 10-30g?

Przy 6m waży 245g - można go dostać za 250 na aledrogo.

 

Nie znam tych kijaszków, nie mam rozeznania.

Dzięki za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedzieć o jakiejkolwiek wędce to na cenę składa się przede wszystkim wartość przetworzonego materiału.

Im bardziej przetworzony moduł węgla/grafitu tym droższy kij.

 

Moja stara "węglówka" wysłużyła się - dostałem ją używaną w latach 80-tych od zaprzyjaźnionego wędkarza z United Kingdom.

Była już przez niego używana więc te 30 lat ma spokojnie.

To EMPIRE 565 firmy Lerc International, 6sekcji zakładanych od tyłu - tylko szczytówka zakładana od przodu.

Konstrukcja, jak na te lata nawet nie ciężka ( 528g) - zżyłem się z tym kijaszkiem :)

 

Niestety - przedostatnia sekcja pękła na ostatnim wędkowaniu.

Pokleiłem ją taśmą i łowiłem dalej, dała radę do końca wędkowania.

 

Dzisiaj okleiłem ją specjalną tasiemką i będzie dalej służyć ale czas już na nowszy model.

 

Rozważam kilka opcji uwzględniając Wasze sugestie.

Zanim dobiorę coś przede wszystkim sprawdzam wagę w stosunku do długości ale ważna jest dla mnie też akcja kija.

Lubię sportowe, szybkie kije - paraboliki odpuszczam bezwzględnie (może przyzwyczajenie?)

 

Przekonuję się, że odchudzanie sprzętu daje znaczące efekty na wadze ale z tym też można przedobrzyć.

Nie można sugerować się opiniami sprzedawców detalicznych czy hurtowych, także producentów.

Najgorsze jest to, że prócz reklamowego belkotu nie podają informacji na temat samego materialu, z jakiego wykonana jest wędka.

Dlatego opinie użytkowników są dla mnie tak cenne.

 

Dzisiaj przetestuję w rękach Jaxona choć ta firma nie kojarzy mi się z dobrym sprzętem - zobaczymy.

 

Dzięki za odzew, szukam dalej.

Jakbyście mieli coś na uwadze to dajcie znać.

Pozdrawiam, Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś na uwadze. :) 

W dzisiejszych czasach im kij lżejszy to na 99% użyte materiały są lepszej jakości. Każdy wie co to szklak a co węgiel, problemy zaczynają się z kompozytami. Kompozyt to nic innego jak włókna szklane w oplotach węglowych oraz specjalnie do nich dobranymi żywicami.

Szklaki - mogą być sztywne a mogą być kiepskie "banany". Niezmiennie jednak mają pracę parabolika, gdyż taka jest charakterystyka włókna szklanego. Sztywność zawdzięczają odpowiedniej żywicy.

Kompozyty - mata z włókien szklanych w oplocie węglowym najczęsciej konstrukcja wielowarstwowa. Obecnie najmocniejsze wędziska na rynku, dość sztywne ale jednak o akcji parabolika lub semi parabolika.

Węgiel - mata węglowa plus odpowiednia żywica daje w efekcie sztywne wędzisko o akcji szczytowej aż do semi parabolik. Rozbieżność wynika z użytej maty i żywicy. Samych mat jest naprawdę wiele, o tak wielu ilościach splotów z różnych grubości włókien, że samemu można się w tym pogubić. Żywice też są różne i nie da rady inaczej się dowiedzieć jakie to wędzisko, jak samemu sprawdzić i to pod obciążeniem. Można oprzeć się na opini kolegów ale pod warunkiem, że rozmawiacie tym samym językiem, czyli używacie tych samych pojęć.

Kiedyś, w starych książkach, wszyscy autorzy trzymali się jednego oznaczenia i wszystko było jasne.

Akcja:

A - czysto szczytowa

B - pracuje szczytowa 1/3 długości wędziska (moje ulubione :) )

C - semi parabolik (półparabolik)

D - parabolik

 

Jak pomogłem to daj lajka i łapkę. ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tym kiju, Jaxon Inspiral Spiral Pole , 6m kosztuje całkiem nieźle, jutro będę miał możliwość go pomacać to podzielę się wrażeniami.

Sporo wędkuję batem, właściwie to 95% mojego wędkowania i ten bat w tej długości wydaje mi się bardzo OK ;). I w tej cenie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem fakty i skumałem Twój "mądry wybór" :) Danielu -  zarejestrowałem się w tym sklepie.

Ceny są faktycznie znośne, adres do przyjęcia.

 

Musiałbyś potrzymać mojego bata i porównać go z tym Jaxonem.

Różnica jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...