Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym temacie chciałbym dzielić się z wami tym co mam aktualnie na warsztacie, czym się zajmuję i na jakim jestem etapie, nie wiem tylko czy spodoba Wam się taki temat spławikowy?

Na początek chciałbym pokazać Wam spławik który przygotowuję na specjalne życzenie @Wind'a jest to wagler z długą anteną i korpusem wykonanym z balsy inkrustowanej korą drzewa topoli, końcówka anteny jest w kolorze czarnym czyli takim który jest najbardziej widoczny na jasnej wodzie.

 

post-1452-0-49647700-1378320630_thumb.jpg    post-1452-0-43929800-1378320688_thumb.jpg

 

post-1452-0-41136700-1378320729_thumb.jpg    post-1452-0-62799300-1378320774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wagler z długą anteną i korpusem wykonanym z balsy inkrustowanej korą drzewa topoli, końcówka anteny jest w kolorze czarnym

 

Takie cudeńka to tylko ktoś niezwykle Spokojny może wykonać. Piękna robota, zazdroszczę cierpliwości i... umiejętności. Wielkie brawa!  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spławiki wyczynowe ze szklaną, metalową antenką, węglowym kilem i w gramaturze od 0,4 g  w górę też fabryka wyda? :)

 

 

Coś takiego szukasz Jotes? - Spławik wyczynowy

Edytowane przez grzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka by dała radę ale to nie ten kierunek, ja robię spławiki do łowienia ładnie , a nie wyczynowo. Przepraszam że zawiodłem Twoje oczekiwania, jak będziesz chciał spławiki do relaksacyjnego połowu to zapraszam, realizuje wszystko co jest związane z tradycją, właśnie dla ucieczki przed komercyjnymi wyrobami. i wyłącznie z materiałów naturalnych, dla mnie było by to zmiana technologii i wizerunku mojego warsztatu, jestem elastyczny ale nie aż tak bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje zmówienie właśnie dziś dotarło. Właściwie to jest to, czego się spodziewałem, wielkie brawa dla @Spokojnego, robota dokładna, "na spokojnie" ;) i z sercem. Mogę polecić produkty naszego kolegi. Nie wiem, jak się sprawdzą "w boju" i nie zamierzam sprawdzać, dla mnie to eksponaty do kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zmówienie właśnie dziś dotarło. Właściwie to jest to, czego się spodziewałem, wielkie brawa dla @Spokojnego, robota dokładna, "na spokojnie" ;) i z sercem. Mogę polecić produkty naszego kolegi. Nie wiem, jak się sprawdzą "w boju" i nie zamierzam sprawdzać, dla mnie to eksponaty do kolekcji.

 

Zaświadczam że gdybyś zechciał je wziąć nad wodę, to z pewnością zdadzą egzamin celująco, cieszę się że jesteś zadowolony z mojej roboty. Miło mi słyszeć takie słowa choć jestem zwykłym rzemieślnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Spokojny jest bardzo skromnym człowiekiem więc pewnie sam z siebie nie pochwali się, że o wytworach jego rąk ;) napisano w listopadowych WW. Polecam zapoznanie się z "ofertą" @Spokojnego, można również zobaczyć mistrza przy pracy.

Sam już sobie ostrzę zęby na kolejne modele z pracowni Spokojnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie takie słowa z ust wędkarzy, to dla mnie motywacja do dalszej wytężonej pracy  by  móc Was czymś zaskoczyć i pokazać coś nowego. Niektórzy już widzieli ale podzielę się nowym projektem :D 

 

Spławik nocny 

Wykonany z:

Antena ze stosiny pióra gęsi (kolor mleczny dla równomiernego rozproszenia światła świetlika) 

korpus z balsy inkrustowanej korą topoli wzmocniony nicią PA 

kil z bambusa w oplocie nici, z oczkiem z drutu mosiężnego

 

post-1452-0-35674700-1382727276_thumb.jpg post-1452-0-65560300-1382727293_thumb.jpg

post-1452-0-67530600-1382727309_thumb.jpg

post-1452-0-64504900-1382727330_thumb.jpg post-1452-0-26465800-1382727348_thumb.jpg

 

post-1452-0-60298000-1382727364_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...