Skocz do zawartości

Czy ten zestaw będzie użyteczny? Jaxon Eternum Speedy Jerk 1.8m 30-100g i multiplikator Lineaeffe M - CASTING 201 - 6+1 BALL


pontonss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do kupienia taki zestaw:

Wedka: Jaxon Wędka Eternum Speedy Jerk 1.8m 30-100g

MULTIPLIKATOR: Lineaeffe M - CASTING 201 - 6+1 BALL

 

I tu mam zmartwienie, chciałbym tym łowić sandacza oraz szczupaka (w ziemie może na głowacice spróbuję), czy zestaw ten się do tego nadaje?

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zapytać przed zakupem a nie teraz :) 30-100 gr jak dla mnie za cięzko jak na polskie ryby. Zazwyczaj w kijach castingowych producenci podają zaniżone CW. Jeżeli chcesz łowić na jerki 60 gr i w górę to wędka będzie ok. Lżejszymi przynętami będzie ciężko, wędka pewnie nie będzie się ładować.  Jerkami 7cm  raczej nie połowisz, tzn możesz połowić ale przyjemności w tym nie będzie. Ja do "polskiego" castingu używam HMG Triggerstich 8-35 gr i uważam że jest super. Slider 7,10 a nawet 12 cm lata bez problemu. Do tego przy mniejszym CW przyjemność z holu zaciętej ryby jest większa, na 100 gr kiju szczupakom 70-80 cm będziesz suszył łuskę. Pamiętaj też że przy jerkach musisz troche pomachać tą wędą, to Ty nadajesz przynęcie pracę więc zestaw nie powinien ważyć kilogram, ręce mogą odmówić posłuszeństwa. Oczywiście możesz połowić takim zestawem i zamknąć mi usta :) to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czyli po chamsku jak na Discovery Channel:) No nic już takie woblery 13-15 zm kupiłem waga 40 do 50 gram i spróbuję :) Za darmo ten zestaw mam nówka wszystko za 150 złotych. Jeszcze go nie kupiłem ale kupię, taki wyrzut na zimową głowacice będzie ok. A ciężkie woblery pójdą na cast na jezioro.

Edytowane przez pontonss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...