Skocz do zawartości

Komp się wziął i popsuł


Docio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A właściwie to nie do końca ale nie mam pojęcia co się stało, a było to tak:kupiłem nowe dvd, stare na IDE wywaliłem, nowe na sata podłączyłem, sprawdziłem czy działa, doszedłem do ekranu logowania windows, wyłączyłem systemowo (jest przycisk), zamknąłem komp do kupy i...No właśnie. Pokazuje się tylko ekran bios-u jest pisk i wszystko się resetuje. Znów pokazuje się ekran bios-u jest pisk i...dalej wiecie. Tak w kółko.Próbowałem wejść do bios-u i wiem, że klawiatura usb ne zaskakuje, więc podłączyłem awaryjną na ps2. Niestety bios nie reaguje.Na razie postanowiłem sprawdzić wszystkie gniazda i podłączenia w rejonie dvd bo może coś naruszyłem a może coś zupełnie innego, nie wiem.A może Wy macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,miałem te same objawy po wymianie karty graf ,po wizycie w serwisie musiałem wymienić płytę główną bo ją szlag trafił...

Warto by było sprawdzić zasilacz,ew złóż wszystko jak było wcześniej,może pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żadne czary i modły nie pomogły. To co, że wstyd, zachowałem się jak przysłowiowy "młody". :) Może innych uchronię przed stresem.

Jak sprawdziłem dvd, złożyłem do kupy komp i włączyłem to nie chciał działać, bo przed włączeniem podłączyłem nówkę hub. Bios najzwyczajniej zwariował z nowym urządzeniem na usb i może dlatego też blokował klawiaturę (którą mam ustawioną w bios-ie), którego nie znał. Jak go odłączyłem, choć cały czas miałem go przed nosem, to komp bez szemrania ruszył. No ale przynajmniej teraz komp w środku czysty jak nówka. :) Ech uroki PC, Windowsa i własnej głupoty na życzenie. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo znam się na naprawie komputerów, a jedyne co mi do głowy przychodzi to, że zmieniła ci się w komp. kolejności bootowania. Zastanawia mnie czemu bios ci się nie chce uruchomić..odłącz wszystko, a zostaw podłączony tylko dysk z windows, potem postaraj się uruchomić bios i ustaw  żeby komp. uruchamiał się z dysku z systemem. 

Ja bym tak próbował, ale to może być zupełnie coś innego;)

 

Edit. widzę, że już sobie poradziłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś z rana znów komp zaczął wydziwiać. Tym razem bez nerw wyciągnąłem wtyczkę huba i wszystko zaskoczyło. Wniosek prosty. W pełni świadomie wpisuję ostrzeżenie przed urządzeniem z tego linku, które może dostarczyć niezaplanowanej dawki stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docio -nie jestem komputerowcem, ale przyszło mi już nie raz walczyć z różnymi psikusami kompa.

Powodem jest prawdopodobnie niedostosowanie twoich sterowników i być może za starego Biosu do tego huba.

Ja w pierwszej chwili pomyślałem o czymś takim - czasami wymiana stacji CD czy karty graficznej jest odczytywana przez Windows jako zmiana komputera. System przyjmuje to jako pirackie przeinstalowanie Windowsa do innego komputera i nie startuje,a maszyna wchodzi do biosu i czeka na nowe ustawienia poleceń. Bios jest w chipie, który jest czytany jako pierwszy i on emuluje start systemu operacyjnego.

Powodzenia w walce z maszynami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się zabootował to dotknęła mnie ta nieprzyjemność, właśnie przez dvd. Notabene już po raz drugi, pierwszy raz po wymianie karty graficznej. Jednak sama weryfikacja przez net trwa chyba 15 sekund, więc jest bezbolesna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tym razem zakupiłem hub z czytnikiem kart. Sytuacja analogiczna, próba restartu blokowana jest na ekranie powitalnym bios-u i pomaga jedynie odłączenie hub-a. Znalazłem jednak rozwiązanie, a przynajmniej tak mi się wydaje, gdyż dziś z rana komp zabotował mi sie bez problemów.

Wczoraj zacząłem szykować sobie kartę do samochodowego radia i nie odłączyłem całości od kompa. Rano, jeszcze oczka zaspane, zapomniałem odłaczyć by po ich pełnym otwarciu stwierdzić, że hub jest cały czas podłączony. Zaskoczenie było niemałe, więc zacząłem grzebać co się zmieniło. Otóż nic się nie zmieniło oprócz... Hub podłączony do kompa od razu zgłasza się jak dodatkowy napęd/magazyn/itp ale bez nazwy, czyli niezidentyfikowany. Dziś miał w sobie kartę i zgłosił się w systemie jako Kingston. Nie wiem, czy to słuszny wniosek ale wydaje mi się, że to urządzenie z urzędu zaprogramowane do zgłoszenia się jako kolejny napęd, musi mieć na pokładzie coś co system będzie mógł nazwać i bezproblemowo nawiązać łączność. W przeciwnym wypadku bios wariuje wykrywając urządzenie lecz zgłasza je jako błąd.

Piszę to, bo może się komuś przydać i nie będzie miał stresów jak ja. :) Jak nadarzy się okazja reebota to podłączę pendrive i sprawdzę czy też zaskoczy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...