Skocz do zawartości

Propozycja budowy pomostów na Martwej Wiśle w Gdańsku


grzybek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Została powołana petycja budowy nowych pomostów dla wędkarzy i kajakarzy na Martwej Wiśle w Gdańsku.

 

Mapa do wglądu

 

Myślę, że to ciekawa inicjatywa.

Ciekawy jestem, kiedy i czy dojdzie do realizacji?

POpieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, kiedy i czy dojdzie do realizacji?POpieram :)

Ło ło ło ... a kto to chce nam zrobić tak dobrze? Miasto ma pewnie jeszcze pieniadze na rozwój turystyki. FAJNIE!Aż tyle pomostów, to się wszyscy zmieścimy bez obijania kijami!Jak zobaczyłem te nowe przystanie dla tramwaju wodnego, to nie wygladają one na wielkie pieniądze. Czekamy na realizację!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawianie za nasze pieniądze infrastruktury, która będzie służyć jedynie kwiatu "młodzieży" z Dolnego Miasta, Przeróbki i Stogów to jakieś horrendalne ;) nieporozumienie. Pomosty, oddzielnie te dla wędkarzy i dla wodniaków, tak ale powiedzmy na wschód od Wisły Śmiałej, w kierunku Sobieszewa i Przegaliny. Te na opływie i na Motławie nie będą dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No tak, zrobili pomosty i nie ma kto pilnować interesu.

W dobie kapitalizmu wszystko musi zarabiać - i w tym kłopot.

Miasto musi utrzymywać je podobnie jak drogi , łaski nie robią, a chcieli by zarobić.

Bilety na te nasze tramwaje wodne są za drogie, to blokuje ich popularność dla turystów a co dopiero mieszkańców. Obłożenie jest znikome!

Swoją drogą miasto pięknieje i coraz mniej jest miejsc by się ich wstydzić jak było np.na Wyspie Spichrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bilety na te nasze tramwaje wodne są za drogie, to blokuje ich popularność dla turystów a co dopiero mieszkańców. Obłożenie jest znikome!

 

No nie wiem jak jest obecnie, a raczej w zeszłym sezonie, ale pamiętam, ze swojego czasu aby kupić bilet na rejs tramwajem na półwysep trzeba było odstać swoje, jak nie przymierzając, pod kolejką na Kasprowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu, piszesz chyba  o biletach na rejsy na Hel (półwysep?)

One cieszyły się faktycznie dużą popularnością choćby z powodu kłopotów przejazdu drogowego - korki, nerwy, koszty i czas..

Tramwaje wodne po naszych wewnętrznych wodach pływają prawie puste.

Może rejsy przez zatokę do Sopotu i Gdyni ożywiły by ten transport???

Tylko czas przejazdu może być problemem. Z centrum miasta do Górek Zach. płynie się ponad 2 godz.

Dla mnie to za długo, ale ja patrzęod strony komunikacji a nie przyjemności turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomosty i mariny zbudowano i chwała miastu oraz dofinansowaniu przez UE.

Przystanie zbudowano nie tylko na Martwej Wiśle czy na Motławie - to także Pętla Żuławska.

Wielu z nas korzysta z tych budowli, ja szczególnie zapamiętam marinę w Błotniku - dla mnie bomba!

 

Są szczególne uwarunkowania dla przyszłych administratorów tych obiektów.

Po kilku przetargach jakaś osoba przejęła Błotnik - jak teraz tam jest nie orientuję się ale zawsze będę miło wspominał ten teren.

Marina dobrze wyposażona w pomosty, infrastrukturę.

M in w odbiór ścieków, podnośnik ramowy, slip (zrąbany kąt nachylenia) wyciągarka, teren do zimowania, kamery, zaopatrzenie w wodę, prąd, prysznice, toalety, całodobowa ochrona...

 

Do biletów na przejażdżki chyba Urząd Miasta dopłaca dlatego są tanie i warto zobaczyć swoje miasto z innej perspektywy.

Nie bądźcie malkontentami i spróbujcie, my wędkarze pływający mamy to na co dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...