Skocz do zawartości

Rzeczne zimowe płocie...


Nicco Puccini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie. Ktoś tego próbował? Pojawił mi się w głowie ostatnio taki pomysł, żeby zdradzić spining na rzecz tyczki nad rzeką i polowania na zimowe płocie...

Ale jednak mam pewne wątpliwości. Teoretycznie ryb należało by szukać w zastoiskach, cofkach i wszędzie tam, gdzie woda jest głębsza i nie płynie zbyt szybko. Ale czy w tym roku i z taką pogodą to nadal będzie aktualne? Czy ryby nie zajmą innych stanowisk? Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia?

Przynęty zapewne sprawdzą się naturalne, czyli w podstawie ochotka i ewentualnie białaski..Tak mi się wydaje przynajmniej.

Z pewnością też zabranie gnojaczków nie zaszkodzi, nie?

A co z zestawem? przegruntować jak na leszcza? Czy lepiej sprawdzi się normalne łowienie płoci, czyli przy dnie? Oczywiście szukać trzeba intensywnie, ale wskazówki by się jakieś przydały...:) Zachęcam do dyskusji panowie, są przecież wśród nas twardziele, którym pogoda nie straszna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym łowił tak jak jesienią, woda jeszcze nie wystygła aż tak, myslę, że rybki będą żerowały w jesiennych miejscówkach. Do świat leszcze łowiono w Gdańsku na starówce, koło Sołdka. Zwykle na zimowisko rybki schodziły trochę dalej, w okolicy mariny. U mnie właśnie spadł śnieg i temperatura obniżyła się o kilka stopni więc to już chyba ostatni dzwonek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też własnie pojawiła się biała pierzyna, więc raczej odpust będzie z płociami...Teoretycznie jednak rzecz biorąc masz rację, póki temperatura była względnie wysoka jak na zimę, ryby powinny się trzymać jesiennych miejscówek...Szkoda, że już nie uda się tego sprawdzić w praktyce. A może ktoś jednak próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zimowa płotka! Miałem okazję łapać, na Starej Świnie, na przepływankę, ale z kijem dległościowym. Bardzo się mi podobało, ale nie umiem się przyzwyczaić do wielkości spławika, bo waggler do 10 g to dla Mnie za duży. Płoć lubi głębie w zimie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chciałbym odświerzyć temat. Planuje wybrać sie nad Narew właśnie na płocie lub inny białoryb. W powietrzu -10 stopni, lodu nie ma, wiec chciałbym spróbować, może akurat coś sie uda połapac. Gdzie mam teraz ryb szukac? Mam niewielkie starorzecze, tak do metra glebokosci w nim jest i szerokosci w porywach do 3 metrow, moze tam szukac? Dodam, ze odcinek Narwi na ktorym lowie jest kilkanascie km za Siemianowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...