Skocz do zawartości

Śledzie


www.wiazarydachowe.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie i jak poczytasz tutaj . A kiedy?? U nas naprzykład już idzie połowić w Nw. Porcie pod kapitanatem. Pewnie w Górkach też. Trzeba pilnować fora lokalne, tam najszybciej pokazują się aktualne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kapitanacie, w Nowym Porcie (Gdańsk) trafiają się małe ławiczki.

Lada tydzień zaczną pojawiać się w miejscowości Górki Zachodnie.

To dzisiejsze ochłodzenie i silny wiatr nie sprzyja grupowaniu ławic ale na pewno przyjdą.

 

Zestawy typowe, ja używam kupnych Shakespeare.

Spory, złoty haczyk z kawałkiem plastiku imitującym skrzydełko.

 

Na końcu zestawu ciężarek 30g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z Krzyśkiem w Nowym Porcie w sobotę. Ludzi tak 1,5 metr jeden od drugiego, pojedyncze sztuki chłopaki wyjmowali co 5-10 minut, bez szału ale coś tam było widać. My na zero ale co nas wywiało to nasze:)

 

połamania

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nw. Portcie wciąż łowią, podchodzą niewielkie ławice i szybko odchodzą. Co w Górkach to nie wiem, dziś nie było nikogo ;).

I nie morze być bo nas na wodzie nie ma, łódka dalej w dziupli, ale już nie długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy dzień weekendu - przy Kapitanacie w Nowym Porcie tłum wędkujących próbuje złowić wiaderko śledzia.

 

post-1419-0-87328800-1395567042_thumb.jpg

 

Nie wiem z jakimi wynikami zmieniają się na pobrzeżu portu ale mijając łowisko nie zauważałem jakiś wielkich ławic.

Wyjmowali jakieś sporadyczne rybki nawet po ciemku :)

 

Na ujściu Wisły Śmiałej kilkanaście łodzi tłoczyło się wokół główek wejściowych.

Na falochronach też już sporo wędkarzy.

 

Na swojej drodze spotykaliśmy spore ławice całkiem blisko brzegu.

Najwięcej śledzi jednak znaleźliśmy w torze wodnym Portu Północnego.

 

post-1419-0-63858500-1395567439_thumb.jpg

 

post-1419-0-19062600-1395567482_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto trochę więcej śledziowych klimatów z piątku, widzianych od strony zatoki. Kto może powiększać zdjęcia to dużo zobaczy!

post-604-0-73717700-1395685480_thumb.jpg

post-604-0-18940700-1395685632_thumb.jpg

Zaczęło się w tym roku wcześniej o jakieś 2- 3 tyg.

Bagrowanie ujścia W. Śmiałej widocznie nie zaszkodziło śledziom.

Dużo nas "swoich" ale zapraszamy gości - macie jeszcze pewnie ze 2 tyg na dojechanie.

post-604-0-83782100-1395685546_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no i wreszcie jakieś sesowne i potwierdzone informacje. No to w piateczek 28go zatoka i na śledzika....relacje zdam. a w niedziele chyba na Marinero na dorszyka, również opowiem o naszych wyczynach. Pozdrawiam i dziekuje za szczere podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Śledź dotarł już do mostu w Sobieszewie, a jest to woda PZW więc obowiązuje regulamin PZW i są kontrole. Wywietrzyli interes że można jeszcze obłupić wędkarzy i walą mandaty po stówie. Szkoda że nie są tak gorliwi wobec "paszowców" i na innych wodach.
Pozdrawiam
Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat MW to odcinek szczególnie chroniony i tłuką nie tylko śledziarzy ale wszystkich po kolei. Sam byłem tam wielokrotnie wiosną kontrolowany, ostaniej niedzieli były dwie kontrole. Szkoda tylko, że jak skończy się okres na okonia kontrole znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a mi dosłownie przed chwilką odmówiono jutrzejszy rejs na śledzia niby ze względów braku ryby... co Wy na to???

Mariuszu- zaskakujące i nieprawdopodobne wytłumaczenie, może to temu szyprowi od dorszy się powiedziało tak, ale to ze względu na wiatr i fale 3-4B z NE. To mogę zrozumieć!

Śledź stoi w kanale Śm. Wisły a tam będzie cicho. Idź sam na Górki Wsch. Jak ci za tłoczno na zachodnich i połowisz spokojnie limit +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


odmówiono jutrzejszy rejs na śledzia niby ze względów braku ryby

 

Nie wiem skąd wypływasz ale wczoraj popołudniu nadejszła piękna mgła...

 

W wieczornych prognozach zapowiadali podobną na dzisiaj.

Może to też być powód.

Mgła jest rzeczywiście.

Mieszkam dwa kilosy od morza i od wieczora słyszę buczenie statków.

Też nie mam radaru i jeśli dziś wypłyniemy to trochę na ślepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Teoretycznie " Pan" się tłumaczył właśnie mgłą i północno-wschodnim wiatrem. Aż tak dobrze się na tym nie znam, bo jestem raczej wędkarzem amatorem. Ale zaskoczyło mnie właśnie to że wszyscy tu piszą pozytywne rzeczy a tam mi odwinął temat o 180 stopni. Nosi mnie właśnie taka myśl żeby porzucać z brzegu właśnie na Martwej. Co prawda mamy do celu 300 km, ale co się nie zrobi dla przyjemności... ;) Chciałbym się jeszcze upewnić, czy w przypadku chęci połowienia z brzegu trzeba ( można ) gdzieś wykupić jakieś zezwolenie na ten dzień itp... żeby uniknąć niepotrzebnych kłopotów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chciałbym się jeszcze upewnić, czy w przypadku chęci połowienia z brzegu trzeba ( można ) gdzieś wykupić jakieś zezwolenie na ten dzień itp... żeby uniknąć niepotrzebnych kłopotów...?

 

Nigdzie nie wykupisz zezwolenia.

Jedynie przelew i odbiór w OiRM w Gdyni.

Od 24 kwietnia także w Gdańsku (ZO PZW  czwartki)

 

Można przedostać się na Westerplatte, tam też często podchodzą śledzie.

Mniej tłoku... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dominował śledź bo toż weekend :D - ciepło i miło na wodzie.

Wędkarzy od groma - śledź gryzie solidnie choć jeszcze trochę rozproszony ale jest sporo.

Chyba więcej jest na Górkach...

 

post-1419-0-90198100-1396121900_thumb.jpg

post-1419-0-26993800-1396121932_thumb.jpg

post-1419-0-20603600-1396121982_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu i koledzy ze śrlódlądzia - miesięczne pozolenie kosztuje 16,-zł,taniej i krócej się już nie da. Trzeba zrobić przelew na konto UM w Gdyni i wydrukować swoje potwierdzenie albo mieć kopię druczku z banku/poczty. Wpisać "Sportowe zezwolenie połowowe 1 mies. I swoje dane. Nie upoważnia to formalnie jeszcze do połowu, ale sumienie będziesz miał czyste i inspektor OIRM powinien czuć moralnego kaca że nie pracuje w weekend i odpuścić za pouczeniem. Wiem że pozwolenia przedawnione o kilka dni darowali ludziom. Z druczkiem i dowodem trzeba spotkać się w inspektoracie/ich punkcie i odebrać kartonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak tam Panowie- biorą jeszcze śledziki?

Dziś pływałem po zatoce, śledzia na Górkach jest mnustwo większość wytarty, nawet kilo złowiłem sobie. Śledź jest na samym ujściu z brzegu trudno go sięgnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, niestety niedzielne dorszowanie zostało nam odwołane ze względu na pogode, a byliśmy już praktycznie na miejscu, więc postanowiliśmy wybrać się na Górki Wschodnie na śledzia, i muszę przyznać ze niedziela jak najbardziej udana ;)  Dla zainteresowanych- śledzik gryzie jak cholera. 

Najgorsze było niesć "go" do auta :(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...