Skocz do zawartości

Akcja Karpiówki


MICHNIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam karpiówkę o akcji szczytowej i krzywej ugięcia 3,25lbs wędzisko solidne i mocne można cegłę zarzucić lecz jest trochę sztywne, czytałem że kije o akcji parabolicznej dają dużo więcej przyjemności z holu ale nadają się raczej bardziej do wywózki ciekaw jestem jak ta akcja przekłada się na rzuty czy jest dużo gorzej niż w przypadku wędki o akcji szczytowej bo przecież nie zawsze mamy możliwość wywiezienia zestawu czasem trzeba machnąć wędą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem, mało łowiłem karpiówkami, lecz jednak mieszkając w UK trochę się bujałem po komercyjnych łowiskach.

To co zauważyłem, to fakt, że kije z akcją typowo szczytową inaczej się ładują podczas rzucania i rzuty są jak by dalsze niż kijami z ugięciem na całej długości. Kiedy rzucałem tymi drugimi, ładowały się one już od pierwszych przelotek i osiągałem nieco mniejsze odległości. Tak mi się wydawało przynajmniej. Druga sprawa z tym holem- może i miękki kij daje więcej frajdy, ale jak łowi się w łowiskach z zaczepami to miękkim kijem trudniej zapanować nad szalejącym karpiem...Poczekajmy jednak na opinię speca jakiegoś, który zapewne lepiej powie jak naprawdę z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że na trudnych technicznie wodach należy użyć sztywniejszego i mocniejszego kija by mieć kontrole nad rybą od samego początku holu a a co do rzutów to też mi się wydaje że będą krótsze i chyba ciężar wyrzutowy będzie mniejszy to mnie najbardziej zastanawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicco właściwie wyjaśnił temat :D Odnośnie cieżaru wyrzutu -oczywiście w miekkich kijach jest mniejszy - alevtakie kijki wybaczają wiele błędów podczach holu , sztywne juz mniej :D No i faktycznie rybka przyjemniej chodzi na miekkim kijku - jesli łowisz na niewielkich odległościach, a akwen jest w miarę czysty itp. polecam jednak miekkie kije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...