Jump to content
wind

Smartfony - porada.

Recommended Posts

W jakiej sieci brałeś telefony? Ja chyba będę zmuszony przejść do Play. Szczerze powiedziawszy i tak już miałem dosyć Orange i ciągle przerywanych połączeń. Byłem wcześniej kilka lat w Erze, potem 9 lat w Plusie i nigdy nie zerwało mi żadnego połączenia, a w Orange do znudzenia takich przypadków (choć w mojej pipidówie jest kilka przekaźników). Poza tym ofertę mają obecnie denną, a jak mam podpisać cyrograf, to muszę wybrać coś wypasionego (usługę/abonament i sprzęt). ;)

Pozostałem w Orange. Wcześniej rozważałem przeniesienie do T-mobile lub Play ale dostałem dość ciekawe warunki, tzn. za 0zł aparat, rozmowy bez limitu do wszystkich sieci, 320 SMS/MMS i 0,5 giga netu. A wszystko za jedyne ;) 59zł. Przez 30 miesięcy :( .

Jak jeszcze Jotes wybierze Orange to otwieramy magiel, komóry nam się zagrzeją. :D

Jak jeszcze Jotes wybierze Orange to otwieramy magiel, komóry nam się zagrzeją.

Mam bez limitu do wszystkich sieci więc możemy pytlować ;) na okręta. :D

Samsung S4

Aparat:dobry

android:dobry

tylko jest jedna wada jest bardzo delikatny!

Cóż, telefony mamy już prawie dwa tygodnie. Nigdy specjalnie nie zagłebiałem się w możliwości, jakie mają nowoczesne telefony, dla mnie jest to "przyrząd" do komunikacji. Ale niestety, dzisiejszy styl życia i potrzeba ciągłego kontaktu wymagają nabycia umiejętności korzystania z przynajmniej niektórych funkcji. Telefon jako taki, funkcje pisania SMS i obsługa poczty, mapy Google, przeglądarka i dostep do portali społecznościowych to wszystko, czego mi trzeba. I ten telefon daje mi te możliwości, czyli zaspokaja moje potrzeby ;). Jedyne, co mnie martwi, to mała żywotność baterii, właściwe muszę ładować ją min. co drugi dzień. A wyłączyłem lub usunąłem w miarę wiedzy i możliwości wszystkie zbędne funkcje i aplikacje.

A, i aparat robi zdjęcia dobrej jakości, co było dla mnie jednym z podstawowych wymagań. Muszę jezcze przećwiczyć robienie zdjęć panoramicznych.

Hmmm

Interesuje mnie ten temat bo zamierzam wymienić mój bezdotykowy telefon na coś z systemem Android.

Niestety, tylko na Windows 8 lub na Androida jest opracowana aplikacja pogodowa MeteoEarth której chciałbym używać - sprawdzona!

Dalej nie wiem co wybrać?

Chyba wpierw kupię używkę, żeby przekonać się co do wartości telefonu, osprzętu czy baterii.

Prad zrzera ekran i oprogramowanie dzialajace w tle. Aplikacja, ktora wspominasz zapewne dotyczy morza. Ja jako szczur ladowy ;) wole prognozy z icm. Moim subiektywnym zdaniem maja sprawdzalnosc ponad 95%

Wracajac do programow w tle to poblokowalem wszystko zwiazane z google, autolokalizacja oraz aktualizacja automatyczna. Czesc programow skasowalem calkowicie, czesc wylaczylem a czesc zastapilem innymi. Bateria slabsza od tej Winda miala 74% gdy jego juz tylko 40%. Przed nim praca z blokowaniem aplikacji androida ale wpierw musze wrocic do domu.

Mylisz się Zbyszku, poczytaj.

To nowa aplikacja z wieloma dokładnymi danymi, nie tylko dla morza.

MeteoEarth

Przyjechał do mnie kolega z Niemiec, używał jej na swoim fonie i przekonałem się, że jego informacje są zdecydowanie trafniejsze niż nasze prognozy.

Ja jako szczur ladowy wole prognozy z icm. Moim subiektywnym zdaniem maja sprawdzalnosc ponad 95%

Zbyszek, znalazłem prognozę dopasowującą się do potrzeb zainteresowanego - zgadnij gdzie? ;) Zobaczcie Tą prognozę

Na dole jest też dla pobliskich miejscowości. Obierzcie sobie którąś z nich i kilkakrotnie odświeżcie stronę. Za każdym razem inna prognoza dla tej miejscowości, inne parametry. Klikasz, dopasowujesz prognozę do swoich potrzeb i jedziesz na ryby. :) 

A już jak zapowiadają słabe brania w tej wędkarskie prognozie, to czym prędzej trzeba jechać nad wodę, bo będzie akurat na odwrót - sprawdzałem kilkakrotnie. :)

Oczywiscie, ze moge sie mylic. Nie rozumiem tylko dlaczego na mapie ogolnej linia opadow to Wroclaw, Poznan, Bydgoszcz, Gdansk i Szczecin. W reszcze kraju pada. Wchodzac jednak w mapy szczegolowe i tam pada mimo, ze mapa ogolna wskazuje co innego. Poza tym dla Szczecina i Gdanska w ogole nie wyswietla sie mapa.

W Niemczech, gdzie znajduje sie ta firma, prognozy moga byc naprawde wysokosprawdzalne, u nas nie sa nawet aktualne.

Wole nasz rodzimy projekt uczelniany, ktory jest pod stalym nadzorem.

Wybor jednak jest oznaka wolnej woli. :) Moze to byc nawet pogodynka na ktorej niedawno w niedziele dla Wawy pogoda byla piekna i sloneczna a za oknem od rana siapilo a potem nastapilo oberwanie chmury.

Jarku wiem gdzie. :) W tamtym czasie, gdy IMGW wypowiedzialo wszystkie umowy i powstala pogodynka, ten modul byl jedynym darmowym. Teraz sa juz inne, nowe jednak na sile przemycaja reklame i rozwalaja strone.

Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o pieniądze...

Ta aplikacja o której wspominałem nie jest darmowa ale opłata jest do przełknięcia.

Jeśli się nie mylę to prognoza jednodniowa kosztuje 1E/rok!!!

Pięciodniowa, chyba 4E - myślę, że warto ale to wybór każdego z nas osobna.

Jedyne, co mnie martwi, to mała żywotność baterii, właściwe muszę ładować ją min. co drugi dzień.

Hmm! Zadałeś mi ćwieka. Już miałem właśnie ten sam telefon wybrać i tym mnie zmartwiłeś. Cóż, jeśli nie będę miał innego wyboru, to go wezmę, ale dam go Ani, a pozostanę przy swoim HTC, bo w nim bateria trzyma mi 7-8 dni. W zasadzie doładowuję co piątek, by na rybach nie padł. :)

@Andrzej no to faktycznie wersja płatna może być dobra. Ty widziałeś, ja nie, więc polegaj zdecydowanie na sobie. :)

PS. Znalazłem polskie czcionki w smartfonie, co widać. :)

Jeśłi miałbym inny wybór, poza tym co mi proponowano (HTC 610, Sony T3, Nokia 635) to bym sięzastanowił. Na tą chwilę, za taką kasę jak zapłaciłem, jest t owybór optymalny. Jak uda mi się wydłużyć żywotność baterii to będzie OK.

Rozmawiałem z Windem oraz Jotesem i doszedłem do wniosku, że i Wam nie będę żałował.

Aby wydłużyć działanie baterii, poniżej link do programów androida, które można wyłączyć, a które niepotrzebnie działają w tle, zrzerają prąd i zajmują procek.

http://supportsamsung.pl/topic/10695-infoandroidlista-appek-których-potrzebujesz-i-których-nie-potrzebujesz/

A jak ktoś nie cierpi szpiegów w stylu Google to strona z programami na androida do ściagnięcia na komp a dopiero do telefonu.
http://www.appsapk.com/

Edited by Docio

Jak jeszcze Jotes wybierze Orange to otwieramy magiel, komóry nam się zagrzeją.

No i wybrał. Jedzie też do mnie komóra taka jak Winda i druga ciut inna. Wybór mają fatalny, ale cała rodzinka w Orange, no i Wy, a Wy przeca też już jakby w rodzince. To nie śmiałem się wyłamać, a komóra na gwałtu rety potrzebna już była dla Ani. Mam teraz wszystko bez limitów, tylko net 2,5 Gb, z których nawet 1 bita nie wykorzystam bom ślepy jak kret, a i nie napalam się, żeby gmerać w telefonie...

Edited by Jotes

W niższym abonamencie i jako pierwsza umowa, jedynym rozsądnym wyborem była E1. Inne marki typu Samsung, LG nie wchodziły w rachubę. Raz sparzeni, więcej się nie parzą. 

a komóra na gwałtu rety potrzebna już była dla Ani

W niższym abonamencie i jako pierwsza umowa, jedynym rozsądnym wyborem była E1. Inne marki typu Samsung, LG nie wchodziły w rachubę. Raz sparzeni, więcej się nie parzą. 

No i kamień spadł mi z serca, bo wcześniej pomyślałem, skoro dla Ani na gwałtu, o komórce in vitro. ;):D

No to Chłopy ogłaszam otwarcie pierwszego "Magla Forum Wędkarskie-SSG". :D  :diabelek:

Jasne, możemy trajlować do upadłego  :)

Edited by Jotes

Padło na Sony Xperia M2.

Przyjechała. Uff! Ale żelazko! Obawiam się, że nie mam tak dużej kieszeni...  :)

Jeszcze Pni kierownik dała ciała i muszę jutro drałować do Orange po mikro sim, bo moja nie włazi, a jeszcze dopytywałem... Na szczęście na infolinii poinformowano mnie, że należy mi się jak psu micha gratisowa mikro karta do fona, ino muszę się po nią pofatygować.

Edited by Jotes