Jump to content
Green

Kołowrotek do lekkiego spinningu

Recommended Posts

Witam,

Szukam kołowrotka do lekkiego spinningu (cw.15g). Cena max. 450PLN. Jakieś propozycje?... 

Guest ŁYSY0312

Ja mam podpięte do ul-i Shimano Aernos, i Daiwa Revros. Fajny jest też Ryobi Slam, Shimano Stradic fa, itd., itp. Jest tego na rynku mnóstwo :P zwłaszcza jeśli nie zależy Ci specjalnie na wadze kręcioła ;)

Dzięki za propozycję. Naprawdę całkiem fajny sprzęt. Nie widziałem wcześniej tego modelu Shimano ale widzę, że warto się nad nim zastanowić. Co do Daiwy to chyba nie kupowałeś jej w Polsce bo znalazłem ją tylko na zagranicznych aukcjach :(

Buszując w necie znalazłem jeszcze Daiwa Lexa 2500SH Co Wy na to?

Edited by wind
edycja linku

Guest ŁYSY0312

Lexę i w Polsce kupisz, ogólnie fajny kręcioł tylko dla mnie ma dwie wady, wagę i przełożenie. Wagę można znieść, zależy co kto lubi ale przełożenie 6:1 mi osobiście do ul-a nie pasuje.

Co do Revrosa, to kupiłem używkę od pierwszego właściciela, i nie żałuję, ma dołożone łożysko i śmiga zdrowo.

A jeśli Ci waga kołowrotków nie straszna to bierz Ryobi Zaubera CF.

Polecam Ryobi Zaubera 2000, to bardzo trwały kołowrotek jak również Spro Red Arc. Jeżeli chodzi o ABU to jest delikatniejszy natomiast nie mam zastrzeżeń co do designu i knoba który wyjątkowo dobrze "leży" w dłoni.

Ciekawie wygląda też nowość Dragona Nano Lite XT60C - stworzony własnie z myślą o lekkim spinningu. Jest lekki i fajnie leży w dłoni. Mi przypadł do gustu.

Polecam Dragon Viper FD 850 z kijem Jaxon Cantara Spin 270/5-25gr.  Może nie jest za bardzo lekki ale przy cięższej rybie nie bedziesz miał problemów.