Skocz do zawartości

Jaki spławik, żeby był dobrze widoczny na falach ?


radek8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Jaki spławik założyć (nie chodzi mi o wagę spławika) żeby był bardzo dobrze widoczny jak są fale na wodzie przez wiatr ? Czy może jest jakiś inny sposób, że można coś kupić w sklepie żeby nałożyć na spławik ?

Ostatnio, przez takie fale musiałem przerobić matchówkę na grunt, bo nie widziałem wogóle spławika :( A jestem taki, że jaksprzęt powinien być do danej metody (spławik, grunt) to nie przerabiam nigdy wędki do łowienia na inną metodę, ale ostatnio byłem do tego zmuszony z czego nie byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pomóc ale kompletnie nie wiem o co chodzi. O co chodzi z tą widocznością? No i po co ta nakładka na antenkę? Postaraj się opisać dokładnie problem co Ci przeszkadzało i jaki faktycznie miałeś założony spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi mu o to, że na pomarszczonej wodzie i z większej odległości spławik staje się niewidoczny z powodu refleksów od fal.

 

Kolego, mnożysz niepotrzebnie tematy. Już Ci w innym podpowiadałem co zrobić, żeby spławik BYŁ widoczny z daleka. Zajrzyj do tematu "3 pytania nt. metody odległościowej". Znajdziesz tam odpowiedź, co można zrobić samemu, ale też w sklepach są dostępne nakładki.  ;)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo o zgoła co innego jak np zatapianie antenki przez falę w spławiku przelotowym, lub brak widoczności brań bo antenka jest jednolitego koloru, lub podskakujący na falach spławik mocowany na stałe, lub jeszcze cokolwiek innego. Nie jestem wróżką, nie będę zgadywać i poczekam aż napisze. W końcu to jemu zależy na rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz nasadek tubowych (kupnych lub w wersji zaproponowanej przez Jotesa ), możesz a właściwie powinieneś zastosować wagglery windbeater. Przy silnym wietrze, takie rozwiązanie będzie najlepsze. Pogrubiona końcówka cienkiej anteny, zwykle w kształcie mini oliwki lub odwróconej łezki, wykonana z balsy, jest doskonale widoczna z większych odległości. Ale przede wszystkim, co jest główną zaletą tego typu spławika,nie poddaje się łatwo falom. Świetnie sygnalizuje brania podnoszone zwłaszcza leszczy. W ekstremalnych warunkach, nie ma sensu nęcić i łowić na maksymalnych dystansach "ile fabryka dała", jeżeli później nie można utrzymać zestawu w zanęconym polu, albo dostrzec brania. Osobiście bardzo lubię łowić na fali, gdyż wtedy brania są zwykle pewne i zdecydowane. Oczywiście bez przesady, bo gdy podmuchy wiatru są porywiste, ciężko jest ulokować zestaw w upatrzonym miejscu i łatwo o uszkodzenie wędziska przy zarzucaniu.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek możesz się na mnie obrazić ale nadal nie wiem jaki miałeś spławik. Jeśli masz mocowany na stałe lub przelotowy to zapewne ma zbyt krótką antenkę - zmień na taki z dłuższą. Jeśli przelotowy z długą antenką to zdejmij mu nieco ołowiu a antenka sama się wysunie i będzie bardziej widoczny. Jeśli masz spławik "bezkilowiec" to zmień w ogóle spławik bo z nim niewiele się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że ryba będzie miała większy opór to nic się nie zmieni. Jednak nie na każdym typie spławika przelotowego da się to zrobić dlatego pytałem o sam spławik i nadal czekam na jego opis. :) 

Może to i to Ci pomoże w rozgryzieniu tego o co mi chodzi. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepsze spławiki znajdziesz na stronie www.wedkarz,pro. Znajduje się tam nie tylko sprzęt wędkarski ale także wszelkie potrzebne akcesoria. Ponadto możesz przeczytać wiele wartościowych porad. Zapraszam do odwiedzenia strony!!!!

Toż to nawet nie subtelne przemycenie treści a wprost nachalna reklama. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogę swoje parę groszy dodać?

Prościej chyba  zestaw odchodzić o jedna śrucinkę, wtedy spławik będzie wyżej, albo dobrze wygruntować zestaw.

Ja tak robiłerm mieszkając rok ostatni 2013 nad morzem w Kołobrzegu i łowiąc po jeziorach, stawach, i innych. a w okolicy Kołobrzegu nad wodą wieje jak w Kieleckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...