Skocz do zawartości

Jaki kołowrotek ? UNIWERSALNY


RybakONB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki byście mi polecili kręciołek do 150zł ? Ma być uniwersalny. Ale głównie chyba by był na koszyczku na grunt ...

 

SPRO średni uniwersalny PASSION RD 640

 

SPRO średni uniwersalny PASSION FD 740

 

Na razie mam te dwa upatrzone. Szukać czegoś innego ?

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm! Ja z reguły nie kupuję niczego u cwaniaczków, którzy już w samej ofercie nabijają mnie w butelkę. A ten sprzedawca robi to po chamsku i rżnie naiwnych na okresie gwarancji. Łachy nikomu nie robi, że czy chce, czy nie chce, to ma obowiązek uwzględnić dwuletni okres gwarancyjny! Ale pomijając pajaców...

 

Spro Passion to ponoć klon Ryobi Ecusima, choć ma o jedno łożysko więcej. A skoro tak, to wybrałbym jednak Ryobi, gdyż na ich kołowrotki gwarancja wynosi 5 lat bez żadnej łachy i fochów sprzedającego. Cenowo też wychodzi nieco taniej, i tak:

 

135 zł;

 

i nieco lepszy model:

 

149 zł;

 

Ale! Ja dzisiaj kupiłem Ecusimę i na mojej jest wyraźnie napisane, że ma łożysk 6+1. Widocznie nowa wersja ma ich więcej. Tresora miałem też dzisiaj okazję oglądać i ten też ma 6+1 łożysk. Poza tym Tresor ma ciekawy nowy (chyba?) bajer - zbijak działa natychmiastowo i w każdej pozycji. 

Popatrz też po sklepach stacjonarnych, bo odkąd Dragon stał się dystrybutorem Ryobi, to te kołowrotki są dostępne w każdym sklepie w moim mieście/pipidówie. Nawet jeśli kosztuje ciut więcej w sklepie stacjonarnym, to odchodzą koszty wysyłki, a i z serwisem mniejszy kłopot... ;)

 

Szpula zapasowa do nabycia, podobnie w przypadku Spro Passion

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro skocze do sklepu u mnie w małym mieście są 3 sklepy z czego 1 dość spory ale głównie dominuje tam jaxon i konger ... Dziś mi tam koleś pokazywał Cormorana jakiegoś 166zł.  3 łożyska tylko i strasznie dziwnie chodził ... Jutro polece jeszcze o ten kręciołek na mieście popytać :) Jak co zdam relacje co mają ciekawego :)

Edytowane przez RybakONB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem ale niestety tylko jedno mocniejsze branie ... Ale podczas holu całego zestwu gruntowego. Już było czuć różnice niż w starym kołowrotku za 60-70zł :). A do tego kołowrotka byście polecili jakiś dobry kijek teleskop 2,4 lub 2,7m ? Teraz posiadam Konger carbomaxx telespin. Myślicie że jest wgl sens kupić coś lepszego ? Będzie jakaś różnica ? Bo nie ukrywam jestem amatorem w tych sprawach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Już było czuć różnice niż w starym kołowrotku za 60-70zł

 

Aleś się rozpisał Rybaku jeden! :P

A skrobnij no coś więcej, jak układa żyłkę, czy robi brody, ogólnie jak kręciołek pracuje, jak dalekie są rzuty i w ogóle o jego wadach i zaletach. I rzecz jasna, czy jesteś zadowolony z zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcioł bardzo dobrze układa żyłke. Wszystko elegancko chodzi :) Nic się na nim nie plącze wszystko chodzi jak powinno. Jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów. Chodzi płynnie i lekko. Regulacja działa precyzyjnie :) Jestem bardzo zadowolony :) Rzutów dalekich nie testowałem bo łowie na bajorku w wujaszka i nie ma tam pola do popisu :D ma może z 10x50-70m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcioł bardzo dobrze układa żyłke.

Wszystko elegancko chodzi Nic się na

nim nie plącze wszystko chodzi jak

powinno.

No i fajnie. Jak mawia mój kolega "jest dobrze, gdy Ci się wydaje że jest dobrze". Co do wędziska, to jeżeli już jesteś przy Carbomaxx-ach, kup wersję feeder z tej serii , będzie praktyczniejszy do Twoich potrzeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zostać przy tym carbomaxx ... Czy lepiej zainwestować w wędke tak do 150zł może leciutko więcej ... Moja przygoda trwa dopiero z 3-4 miesiące dla tego chce was się poradzić :P Bo już się przekonałem np. z kołowrotkiem że opłaca się dać 100zł więcej :) a głównie łowie na grunt. Rzadziej spławik i spinning z czego na spławik zazwyczaj są to małe okazy 0,5-1kg Zaś w gruntu różnie bywa :) Kiedyś na naszym bagienku 2-3KG rybki to była norma ... Ale coś teraz rzadko biora... Może kłusole bo jakiś czas nie było pilnowane... Zobaczy się w tym roku doszło z 300-400szt. karasi, japanek, lina zobaczy się co będzie po zimie ... :P

Edytowane przez RybakONB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli Twoja przygod atrwa już 4 miesiące i nie jestes przekonany do tego co masz w chwili obecnej do swojego sprzętu- pewnie że zmieniaj i próbuj,w koncu musisz miec pełen komfort podczas łowienia a nie jak to niektorzy męczarnie i robnienie dobrej miny do złej gry i kolowrotka za 50zł,to w praktyce nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...