Skocz do zawartości

Przepływanka - pomoc w wyborze kołowrotka


krokiet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

jestem wędkarzem z wieloletnim stażem, łowie głownie na rzece, metodą bolońską. Posiadam profesjonalne wędzisko, mam problem z doborem kołowrotka do tej metody. Łowię na niewielkiej rzece spławikami o ciężarze rzutowym 3-4g, żyłka główna 0.16, przypon 0.14, w ciągu 3 lat nie sprawdziły mi się 2 modele kołowrotków, łowię na kołowroki matchowe. Prosiłbym w miarę możliwości o doradzenie modelu kołowrotka wytrzymałego a jednoczesnie lekkiego w rozsądnej cenie, z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Moim zdaniem, do bolonki nadaje się niemal każdy kołowrotek o stałej szpuli, który spełnia następujące wymagania:

- jest lekki, wielkość 2000, max.3000

-starannie, równo, układa żyłkę.

-hamulec musi działać płynnie, bez zacięć.

- dobrze gdy przełożenie i średnica szpuli są duże, ale w/g mnie nie jest to wymóg konieczny.

Wybór modelu z przednim lub tylnym hamulcem, to kwestia indywidualnych upodobań.

Moje kołowrotki, przeznaczone tylko i wyłącznie do bolonek, to dwa kilkunastoletnie DAM-owskie Quicki, oraz kilkuletni Cardinal Abu. Póki co sprawują się dobrze, ale gdybym np. jutro miał kupić nowy kołowrotek, to wybrałam Dragona Team 720iX, albo DAM Quick Super 520 FD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...