Jump to content
Sign in to follow this  
krokiet

Przepływanka - pomoc w wyborze kołowrotka

Recommended Posts

Witam, 

jestem wędkarzem z wieloletnim stażem, łowie głownie na rzece, metodą bolońską. Posiadam profesjonalne wędzisko, mam problem z doborem kołowrotka do tej metody. Łowię na niewielkiej rzece spławikami o ciężarze rzutowym 3-4g, żyłka główna 0.16, przypon 0.14, w ciągu 3 lat nie sprawdziły mi się 2 modele kołowrotków, łowię na kołowroki matchowe. Prosiłbym w miarę możliwości o doradzenie modelu kołowrotka wytrzymałego a jednoczesnie lekkiego w rozsądnej cenie, z góry dziękuję i pozdrawiam!

Guest Ozet

Witaj. Moim zdaniem, do bolonki nadaje się niemal każdy kołowrotek o stałej szpuli, który spełnia następujące wymagania:

- jest lekki, wielkość 2000, max.3000

-starannie, równo, układa żyłkę.

-hamulec musi działać płynnie, bez zacięć.

- dobrze gdy przełożenie i średnica szpuli są duże, ale w/g mnie nie jest to wymóg konieczny.

Wybór modelu z przednim lub tylnym hamulcem, to kwestia indywidualnych upodobań.

Moje kołowrotki, przeznaczone tylko i wyłącznie do bolonek, to dwa kilkunastoletnie DAM-owskie Quicki, oraz kilkuletni Cardinal Abu. Póki co sprawują się dobrze, ale gdybym np. jutro miał kupić nowy kołowrotek, to wybrałam Dragona Team 720iX, albo DAM Quick Super 520 FD.

Guest ŁYSY0312

Zanim podam swoje typy, to tak z ciekawości - pod jakim względem poprzednie kołowrotki się nie sprawdziły ?

Polecam Spro Passion 740M .Sam posiadam i jestem zadowolony.Jak nie wierzysz poczytaj i opinie w sieci.Kupiłem w tym roku za 170 zł(wada to brak zapasowej szpulki  przy zakupie).