Jump to content
Sign in to follow this  
rysiekFly

Muchówka Team Dragon #5 o akcji Fast czy med-fast.

Recommended Posts

Witam

Jako że zainteresowałem się w tym roku metodą muchową mam pytanko do doświadczonych kolegów jaka wędka będzie lepsza na początek. wstępnie jestem zainteresowany Team dragonem w klasie 5 lecz nie wiem jaką akcje wybrać fast czy med-fast. Jakie te typy akcji mają zalety a jakie wady. Ewentualnie który jest lepszy, czy znacie te kije? 

Mam zamiar łowić pstrągi/lipienie na Kwisie  oraz może jakieś klenio jazie na odrze.  Planuję łowić na suchą,mokrą,nimfe czy jest możliwość pogodzenia tych trzech metod jednym kijem? jeśli tak to jaki.

w razie jakby były potrzebne jeszcze jakieś info. służe ;)

Cześć.

Na początek proponował bym wolniejszą wędkę, łatwiej nauczysz się rzucać i wybaczy więcej błędów. Sznur będzie kładł się delikatniej a przy suchej to zaleta i większa frajda z holu.

Dzięki wybór padł na med-fast.  A możecie polecić jakiś "dobry" sznur tak do 100zł Domyślam się że szału nie będzie, ale nie chciałbym na przykłkad zerwać głowicy sznura za powiedzmy 300zł :P   myślę że zacznę od suchara czyli WFF? Poprawcie mnie jeśli się myle

Kup od razu dobry sznurek, wcale nie tak ciężko je uszkodzić, na początek weź sobie Dt5F, mi przypasowała najlepiej seria Rio Gold, dobre ale drogie.