Skocz do zawartości

Jezioro Brzeżonko.


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

niedaleko Wycztoka, nad którym spędzam większość letnich weekendów, dosłownie jakieś 300-400m w linii prostej od mojej działki znajduje się tytułowe jeziorko. Niewielkie, otoczone lasem i domkami  prywatne łowisko. Tak, tak ;), naszło mnie co by nawiedzić tzw. burdelik. Jeziorko intryguje mnie od jakiegoś czasu, jest blisko, dość klimatyczne, gdzie wiatr nie przeszkadza i podobno jest ryba.

Informacje, jakich poszukuję to typowo techniczne aspekty łowienia w tej wodzie, czyli jak, co i kiedy. Informacje odnośnie właściciela i opłat posiadłem i zweryfikuję. Wiem też, że dominuje karp (5-10kg) i leszcz.

post-12-0-62164200-1433794725.jpg

post-12-0-83113300-1433794730.jpg

post-12-0-04736800-1433794740.jpg

post-12-0-22155900-1433794746.jpg

post-12-0-45262700-1433794751.jpg

post-12-0-33771900-1433794757.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Świetna ryba jest, chłopaki maja wyniki. Mi się niestety nie udało w tym roku i szczerze mówiąc nie mam specjalnie motywacji wypadu na tzw. burdelik. W perspektywie ponad 50ha wody za płotem te 300m nad Brzeżonko urasta do dystansu nie do pokonania ;).

Napisz @debmotne, gdzie łowisz i jaką metodą?? Z Twojego postu wnioskuję, ze pewnie Wycztok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, działkę mam przy wycztoku. Jednak nie jest to moje ulubione łowisko. Jakoś tak za płytko dla mnie. Zwłaszcza jak widziałem gościa co wywoził zestawy łódeczka zanętową i kolektywnie stwierdziliśmy że to chyba jedyny sposob na to jezioro. Właśnie to jest to, że moja niechęć do jeziora minute drogi od domku sprowadza się do tego, że go nie rozgryzłem i nie mam wyników. Lepiej już mi szło na Kamieniu. Brzeżonko z kolei mi się spodobało pod katem potencjalnego Karpia. w nadchodzącym sezonie mam zamiar przestawić się nieco z feedera i gruntu na karpiowanie. 

 

a jak z tymi opłatami na Brzeżonku ?

Edytowane przez debmotne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytczok potrafi zaskoczyć, najładniejsze ryby łowiłem na wodzie 40cm. A były i takie, których nie mogłem wyholować. Musowo w sezonie się spotkać i wymienić doświadczeniami.

Co do Brzeżonka, właściciel mieszka na miejscu, z tego co słyszałem z pomarańczowym domu. Kwoty nie znam, ale podobno jest bardzo przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

No i fajnie ;). Nie zapomnij się podzielić wrażeniami. Nie ma zbyt wiele informacji w sieci nt. tego łowiska, karpiarze zazdrośnie strzegą swoich tajemnic.

Przy okazji zapraszam w połowie maja na zawody z cyklu pucharu forum na j. Wycztok, metoda gruntowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło bardzo tak sobie, ale nie wróciliśmy 'o kiju' Za żyłkę zahaczył się rak :)

Po badaniu terenu metodą, zwykłym feederem, nawet spiningiem nic się nie wydarzyło.

Bądź co bądź woda wygląda pięknie... i jakby  były tam ryby.

Niepokojące były tylko łby karpii leżące nieopodal pomostu w wodzie. A takie ładne sztuki mogły być. 

Właściciel bardzo naciskał, że 'karpie wypuszczamy' a tu taki obrazek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...