Skocz do zawartości

Co to za gryzoń


Aban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiełb. :)

Alexspin na zdjęciach od góry to: jazgarz, jazgarz, babka i babka. Pierwszy jazgarz ma ubarwienie środowiskowe. Albo ciemny zbiornik (np akwarium), albo zdobycz z jakiejś zapomnianej wody leśnej o podoży torfowym, bagiennym, itp.

Pozostałe dwie to babki ale nie pytaj się o szczegóły bo ja się w nich nie rozeznaję. Profilaktycznie wszystkie wypuszczam bo chyba dwie są pod ochroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kiełb.  

 

Wprawdzie znawcą nie jestem, bo kiełbie łowiłem w Pilicy jeszcze w 60 i 70 latach, potem zanikły. Obawiam się, że Alex ma rację, że to jest ta pierońska babka. Popatrz i porównaj płetwy grzbietowe u kiełbia i "u tego cuś tam". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno babka. podwójna płetwa grzbietowa pierwsza krótka, druga długa.

Kiełb ma tylko jedną:

kie%C5%82b-2.jpg

i wyraźnie dolne usytuowanie pyszczka:

kielb_kaukaski.jpg

bardzo podobnie jak u brzanki:

brzanka.jpg

Poza tym zwracają uwagę rozłożyste, wachlarzowate płetwy piersiowe, charakterystyczne właśnie dla babki:

ww201211_wedkarstwo_plazowe_3.jpg

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Oj, oj, dziękujemy o Guru za naukę, bez tego umarłbym w nieświadomości i ciemnocie, tylko gdzie Ty tutaj widziałeś ukleję lub lina?;)

Nota bene, podważanie wiedzy kolegów Jotesa i Docia, to ryzykowne posunięcie, a nawet zaliczyłbym to do obrazy i naruszenia dobrego imienia!:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam, pomyliłem się z tą babką i to jest fakt. Nie ma się o co obrażać, bo do dziś nie nauczyłem się ich rozpoznawać i jakoś nie mam zamiaru. Nadal będę wypuszczał wszystkie. 

Jedyny efekt będzie taki, że Guru jeszcze trochę poszuka żyłki, gdyż przestałem sprawdzać które docierają do hurtowni w nawojach wieloszpulowych nawet do 1500m. O żyłkach konfekcjonowanych w szpulach 1000m też jakoś już zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...