Skocz do zawartości

Sklepy wędkarskie W Trójmieście i okolicach - opinie.


okno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, zobaczyłem i .... trochę jestem zawiedziony

Dziś miałem chwilkę i trochę "wolnych środków" ;) więc zajrzałem powtórnie do Centrum. Faktycznie, dział spławikowy dużo bogatszy niż ostatnio, sporo spławików, dużo więcej zanęt i dodatków, niestety nie maja w sprzedaży tego co jest mi potrzebne, czyli zanęt Lorpio. Za to kupiłem haczyki 16 i 18, których mi zabrakło na ostatnich zawodach. Jest też większy wybór batów i żyłek. Mają nawet poszukiwane przeze mnie żyłki Fiume. Pewnie czasem będę zaglądał, szczególnie na grubsze zakupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

A ja ostatnio byłem w Zoo Karina, na Matarni. Bardzo miła obsługa, chętni pracownicy do pomocy. Nie mieli co prawda spławików z serii Lorpio, jedynie dostałem od nich najnowszy katalog Lorpio.

 

Bardzo bogatą ofertę maja zanęt, szczególnie z serii Dragona, ceny również całkiem atrakcyjne. Ceny robali mają nieco zawyżone( znam tańsze miejsca).

 

To co mnie mile zaskoczyło, znalazłem u nich przynęty naturalne pływające, kulki i ryż w różnych. Długo szukałem i niespodziewanie u nich znalazłem

 

Jeśli chodzi o Centrum Wędkarskie, ostatnim czasu bardzo pogorszyła im się jakość białych robali. Raz że tą ich lodówkę trzeba przeszukać aby znaleźć świeże robaki bez kasterów, a dwa jak już się znajdzie to zazwyczaj następnego dnia już połowa jest kasterami, szkoda.

 

Nie ma to jak białe robaki w sklepie na Kartuskiej U Witka, zawsze świeże, wypasione, pierwsza klasa.

 

Dobrej jakość robale są również w tym automacie koło ul. Słowackiego

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ja ostatnio byłem w Zoo Karina, na Matarni. Bardzo miła obsługa, chętni pracownicy do pomocy

No to mialeś szczęście, jak tam bywam to odnoszę wrażenie, że sprzedawcy grają w Chowanego z klientami, poziom "expert" ;).

 


To co mnie mile zaskoczyło, znalazłem u nich przynęty naturalne pływające, kulki i ryż w różnych. Długo szukałem i niespodziewanie u nich znalazłem

 

Tu faktycznie mają duzy wybór.

 


Jeśli chodzi o Centrum Wędkarskie

 

Od czasu do czasu tam zaglądam, ale wciąż nie jestem przekonany, chociaż rzeczywiście, dział spławikowy mocno się rozwinął.

 

Dla mnie Trotka w Lotni wciąż jest nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W którym miejsu dokładnie.

Dokładnie Jak Daniel opisał, od strony Słowackiego jest parking równoległy do Słowaka. Stąd masz dosłownie 3 metry do automatu.

Obok jest wejście do sklepu zoologiczno-wędkarskiego. Właściciel tego sklepu postawił ten automat. Co ciekawe to chyba jedyny sklep jaki znam w Gdańsku, który sprzedaje małego karasia na żywca, co różnie oceniane jest przez wędkarzy. Właściciel ma stronę www i chętny jest do sprowadzania różnych dziwnych, rzadko spotykanych w sklepach rzeczy. Jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o ceny i ma dość duże możliwości. I to co ważne!!! jest chętny do współpracy.

Ceny w automacie są droższe od sklepowych od 50 groszy na robalach do 1 zł - 1,5 zł na zanęcie.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy, czy widzieliście w sklepach wędkarskich robaki nie typowe, takie które są inne niż to co wszyscy znamy na co dzień. Na przykład, znana nam dendrobena ale nie w kolorze czerwonym tylko w kolorze fluo lub też tzw robak miodowy( podobny do białego ale znacznie większy)

 

czy coś takiego gdzieś w Trójmieście widzieliście, jeśli tak napiszcie proszę.

 

Obejrzałem film:

 

i tam występują takie ciekawe różności, film z 2011 roku, a więc raczej powinno już być to powszechne.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie przeróżne robactwo można kupić w zoologicznym jako żywą karmę. Nie wiem jak w Trójmieście ale wątpię aby było inaczej.

Przyznaje, że nigdy nie pytałem nikogo o coś innowacyjnego. Ale Zbyszku w Centrum Wędkarstwa, które także w Warszawie jest, lodówka z robakami jest do wglądu i nic takiego nie widziałem a to jednak jest dość spory sklep.

 

Zbyszku ale używałeś czegoś takiego, jakieś swoje przemyślenia masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał i burze oraz niskie ciśnienie. :) Nie gniewaj się, napisałem zoologiczym a nie wędkarskim. :D W sklepach zoologicznych oprócz suchej i mokrej karmy dla zwierzaków można kupić świerszcze, wszelkie larwy, myszy i inne cuda. Ludzie trzymają w domu nie tylko psy i koty ale i szczury, węże, jaszczurki, żaby i co komu do głowy przyjdzie. Pamiętam larwy chrabąszcza i jakieś inne większe egzotyczne ale i mniejsze, właśnie jak miodowe. Standardem były larwy korników lub mączniaków a te wielkością bardziej przypominają białe robale - wielkością pinkę. Zresztą larwy kornika można spotkać w naturze.  Często spotykałem takie po podniesieniu kawałka kory na starych, spróchniałych powalonych drzewach w Porcie Praskim. Ale to stare czasy, jeszcze jak dzieckiem byłem i z robalami był problem. 

 

Czy używałem? I tak i nie. W czasach mojego dzieciństwa i wieku młodzieńczego chrabąszcz nie był pod ochroną. Idąc w czerwcu na klenia wystarczyło przejść się wieczorem nadwiślańskim wałem aby nałapać pół słoika i mieć na dzień następny. Dziś trudno nadążyć za zmianami wprowadzanymi na wskótek przeróżnych czynników. Wystarczy przespać noc aby rano okazało się, że coś jest już pod ochroną a coś nie. Tak było kilka lat temu z żabami, co mi uświadomiono tu na forum, więc pogodziłem się z losem i nie korci mnie już do eksperymentów. Zmieniło się też moje wędkarstwo z poszukiwawczo-odkrywczego na super stacjonarne ;) , więc robale ze sklepu i rybki z łowiska w zupełności i całkowicie zaspokajają moje potrzeby. A jak mam kaprys i włączy mi się wydziwianie to sobie zagniotę jakieś wymyślne super-hiper-ultra ciasto i mam swoją tajemnicę zaspokojenia wewnętrznego. :D A ciasta są wdzięczne. Biorąc za podstawę wodę i mąkę wystarczy dodać cokolwiek aby uzyskać swoją tajną broń. Nie potrzeba dużo aby sprawdzić aktualne preferencje ryb w wodzie. Podstawa to 1/3 szklanki mąki i połowa tej ilości wody. W jednej wodzie rozpuścić sól, w innej cukier (zwykły lub waniliowy), w jeszcze innym cieście, podczas wyrabiania dodać przyprawę do pierników, zanętę jaką będzie się stosować, czosnek granulowany, mieloną kolendrę i co tylko do głowy przyjdzie. A wszystko można jeszcze podbarwić kurkumą. Zabawa z kombinowaniem przednia. :D 

Jak ktoś choćby trochę gotuje dla siebie w domu i na dodatek wie nieco o życiu ryb, to nad wodą otworzyłby naprawdę porządny bufet o ile tylko by mu się chciało. Na przykład ciasto na amury. Jeśli ktoś wie, ze rybka ta nie żeruje na każdym zielsku i zawsze zaczyna od cennech dla zbiornika roślin naczyniowych, to widząc nad wodą mannę robi ciasto z sokiem rozgniecionych roślin i niech się chowają najcudowniejsze kulki proteinowe. :D Podobnie jest z małymi rzekami, gdzie gałęzie drzew często wychodzą nad wodę szerokim wachlarzem. Gdy zaobserwuje się wyskoki ryb pod gałęziami to nie ma na co czekać bo na otwartej wodzie można czekać do us...nej śmierci na branie. Zestawik 0,5-1,0g 30cm gruntu, jedna śrucina na przypon aby tylko ściągała go niżej i wypuszczanka pod patyki z białym na haku. Nie ma obaw o brania, jak przywali to się zagotuje woda a ryba sama się zatnie. 

 

Jak widzisz ze zmianą etapu zmieniło się i moje podejście. Już od dawna nie mam parcia na złowienie ryby lecz na jej przechytrzenie. :) Każdego rajcuje co innego, mnie podstęp - wobec ryb. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czerwca istnieje nowy sklep zoologiczny w centrum Handlowym Auchan. Nie ma tam sprzętu wędkarskiego ale zanęty i robaczki są. Zanęty markowe, ceny umiarkowane.

 

A w Decathlonie obok Auchan pojawiły się białe robaki a raczej same kastery:) ... ale w końcu zaczęli wypełniać lodówkę robakami. Dużo jest promocji na zanęty Gutkiewicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno coś zasugerować to nie szukaj tych sklepów w centrach handlowych. Poszukaj w google lecznicy weterynaryjnej specjalizujacej się w zwierzętach egzotycznych. Jak ją znajdziesz lub nawet kilka, to poszukaj w pobliżu sklepu zoologicznego. Żmudne ale naprawdę warto. Obok tych lecznic właśnie są sklepy, które najczęściej prowadzą takie różne specjały. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł po wczorajszym wieczornym fatalnym przypadku całkiem przypadkowo trafiłem na ten sklep. Coś czuję, ze Cię zainteresuje. :) 

 

A przy okazji. Wiesz co to za owad łudząco podobny do świerszcza ale wielkości 5-7cm? Jak na razie szukam bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to musimy się obudzić zawsze z ręką w nocniku. Że też nikt w porę nie reaguje na taki handel gatunkami obcymi - inwazyjnymi. Widocznie jesteśmy aż tak głupi, jak w przypadku obcych gatunków ryb. Osobiście nie pochwalam takich eksperymentów na rodzimej przyrodzie, by wystawiać ją na próbę, czy przypadkiem coś obcego naszych nie wyprze lub czy nie skrzyżują się i wtedy klimat stanie się dla nich przyjazny. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wracając do tematu. Zajrzałem dziś do sklepu wędkarskiego na Morenie w kompleksie gdzie jest KFC. Zaintrygowała mnie informacja o likwidacji i przecenach do 50%. Faktycznie, mocne przeceny, kupiłem zanęty Gutkiewicza po niecałe 4zł, kukurydzę pływającą i inne dodatki w podobnych cenach. Co prawda półki są już mocno przeczyszczone ale zawsze można coś wypatrzeć. Sklep działa do końca września więc jeszcze tam zajrzę.

 

Tylko jedna uwaga: część zanęt leży na półce nawet i dwa lata ale sprzedawca rzetelnie o tym informuje. Szczególnie trzeba uważać na zanęty karpiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...