Skocz do zawartości

Łowię w Norwegii często rybe, tylko nie wiem co to ;) Pomożecie?


Jacek Norge
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łowie tu sobie mocno amatorsko ryby w morzu północnym (Norwegia) i dość często trafia mi sie taka ryba, której za zadne skarby nie moge nazwać. Na tym zdjęciu te dwa pierwsze pionowe z lewej to raczej czarniak (nor. sei) a to pozostale 3 (takie same) to cholera wie. Niby podobne do plamiaka/łupacza, ale sam nie wiem.
Na tej największej sztuce dobrze widać najbardziej charakterystyczna ceche - bardzo ostre łuski w tylnej częsci ryby są wzdłużne i poprzeczne (po tym załamaniu). Sa tak ostre, ze mozna by bylo sobie o to reke pocharatać. Troche podobne do dorszowatych. Mięso białe, w smaku podobne do czarniaka, ale troche mniej szlachetne, osci latwo odchodzą.

 

Pomożecie?

Edytowane przez wind
zdjęcie usunięte, niezgodne z regulaminem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mało przyjemne ale to moje zdanie :) a po drugie w regulaminie jest "Zabrania się umieszczania w galerii / na forum zdjęć z rybami, które zostały zrobione poza łowiskiem. Co to znaczy? To znaczy, że wrzucamy zdjęcia ryb zrobione nad wodą a nie z firanką czy kanapą w tle...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah ;) Panowie, to jest wlaśnie powód dla którego fora umieraja ;)

Bzdurne regulaminy i nadgorliwi moderatorzy. Przypomina to elektrode, serio serio. Zluzujcie ;)

 

Podziękuję Wam za pomoc i pewnie w życiu tu nie zajrze. Zdecydowanie wolę zjeść rybę nie mając pojęcia jak się nazywa niż dołączyć do społeczności która zamiast napisać jaka to ryba, dyskutuje o zdjęciu.

 

Z pozdrowieniami mimo wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurne regulaminy i nadgorliwi moderatorzy. Przypomina to elektrode, serio serio. Zluzujcie

 

Nie niech nie bedzie regulaminow i moderatorow ,to bedziemy przeklinac,wyzywac sie nawzajem itd.Wtedy dopiero beda umierac fora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnej opinii, ale rejestrując się na forum trzeba zaakceptować regulamin a tam jest wszystko jasno napisane. Na szczęście nie posiadam narzędzi, które pozwalałyby zmusić kogokolwiek do uczestniczenia w życiu forum.

 

Temat siłą rzeczy został wyczerpany więc zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...