Jump to content

Łowię w Norwegii często rybe, tylko nie wiem co to ;) Pomożecie?


Jacek Norge
 Share

Recommended Posts

Łowie tu sobie mocno amatorsko ryby w morzu północnym (Norwegia) i dość często trafia mi sie taka ryba, której za zadne skarby nie moge nazwać. Na tym zdjęciu te dwa pierwsze pionowe z lewej to raczej czarniak (nor. sei) a to pozostale 3 (takie same) to cholera wie. Niby podobne do plamiaka/łupacza, ale sam nie wiem.
Na tej największej sztuce dobrze widać najbardziej charakterystyczna ceche - bardzo ostre łuski w tylnej częsci ryby są wzdłużne i poprzeczne (po tym załamaniu). Sa tak ostre, ze mozna by bylo sobie o to reke pocharatać. Troche podobne do dorszowatych. Mięso białe, w smaku podobne do czarniaka, ale troche mniej szlachetne, osci latwo odchodzą.

 

Pomożecie?

Edited by wind
zdjęcie usunięte, niezgodne z regulaminem.
Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie mało przyjemne ale to moje zdanie :) a po drugie w regulaminie jest "Zabrania się umieszczania w galerii / na forum zdjęć z rybami, które zostały zrobione poza łowiskiem. Co to znaczy? To znaczy, że wrzucamy zdjęcia ryb zrobione nad wodą a nie z firanką czy kanapą w tle...."

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie usunięte, zgodnie z regulaminem forum.

 

Dzięki Daniel, nie żebym się czepiał ale wole rybki oglądać w całości :D Mało mnie interesuje kto jaki ma zlew i jak rybie uciął głowę  :angry:

Edited by marckus
Link to comment
Share on other sites

Hah ;) Panowie, to jest wlaśnie powód dla którego fora umieraja ;)

Bzdurne regulaminy i nadgorliwi moderatorzy. Przypomina to elektrode, serio serio. Zluzujcie ;)

 

Podziękuję Wam za pomoc i pewnie w życiu tu nie zajrze. Zdecydowanie wolę zjeść rybę nie mając pojęcia jak się nazywa niż dołączyć do społeczności która zamiast napisać jaka to ryba, dyskutuje o zdjęciu.

 

Z pozdrowieniami mimo wszystko!

Link to comment
Share on other sites

Bzdurne regulaminy i nadgorliwi moderatorzy. Przypomina to elektrode, serio serio. Zluzujcie

 

Nie niech nie bedzie regulaminow i moderatorow ,to bedziemy przeklinac,wyzywac sie nawzajem itd.Wtedy dopiero beda umierac fora.
Link to comment
Share on other sites

Każdy ma prawo do własnej opinii, ale rejestrując się na forum trzeba zaakceptować regulamin a tam jest wszystko jasno napisane. Na szczęście nie posiadam narzędzi, które pozwalałyby zmusić kogokolwiek do uczestniczenia w życiu forum.

 

Temat siłą rzeczy został wyczerpany więc zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...