Skocz do zawartości
Kaszeba

Jezioro gowidlińskie

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska czy ktoś z forumowiczów przebywał z kijem nad tym jeziorkiem?

Wiem że można się tam spodziewać uklei płoci leszcza okonia 15 lat temu widziałem jak ktoś miał w siatce szczupaka a raczej szczupaczynę 40 cm. Podobno są węgorze i karpie ale nie słyszałem żeby ktoś coś takiego tam złowił, 

Z opinii na forach czytałem, że jezioro jest wyjałowione ale wpisy te było od3 lat wstecz, może coś się tam zmieniło? 

Chciałbym zasięgnąć waszej opini tych którzy nad tą wodą przebywali lub słyszeli z doświadczeń innych co się w tej wodzie kryje. Może ktoś z was posiada mapę batymetryczną tego zbiornika? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak dużego jeziora nie da się wyczesać do dna, nie ma opcji. Ale to fakt, na Gowidlińskim ciężko dobrze połowić. Zdaje się, na 100% nie jestem pewien, że koledzy ze dwa czy trzy lata temu z lodu połowili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak dużego jeziora nie da się wyczesać do dna

Jeśli przez  10-20 lat dzień w dzień  cały rok na okrągło ciągnie się sieci to też nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze "coś" zostanie, tym bardziej, ze skoro wędkarze są to znaczy, że ryby też. Jak wszędzie, kwestia namierzenia miejscówki i odpowiednio długiego zanęcania. Koledzy byli chyba dwa lata temu na urlopie i połowili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(...) skoro wędkarze są to znaczy, że ryby też. (...).

Ośmielę się nie zgodzić z Tobą. Doświadczyłem tego w ubiegłym sezonie na jeziorach Łękno i Edwarda pozostających w administracji GR Miłosław. Wędkarze byli (nawet rybaków nie było) a ryby nie było. Niestety, kilka mizernych okonków i dwa sandaczyki złowione we dwoje, to marny wynik wędkowania co drugi weekend od maja do października.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze "coś" zostanie

Coś to dla mnie takie samo określenie jak a co by było gdyby.....gdybym zacinał, nie czekał albo nie poszedł sobie ulżyć po piątym trzymane od godziny 

Koledzy byli chyba dwa lata temu na urlopie i połowili.

połowić można zawsze szkopuł w tym czy chcesz wchodzące  20 cm badziewie z gruntu raz na jakiś czas czy bić rekordy

W pełni zgadzam się z Alexem byłem na mazurach jezioro Narie i z całego serca po tygodniu spędzania nad wodą( nie mówię o łowieniu) efekty nadzwyczaj zaskakujące, 20 gram ryby w dwóch, 

z pozdrowieniami dla gospodarstw rybackich czy jak ich tam zwą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pełni zgadzam się z Alexem byłem na mazurach jezioro Narie i z całego serca po tygodniu spędzania nad wodą( nie mówię o łowieniu) efekty nadzwyczaj zaskakujące, 20 gram ryby w dwóch, 
z pozdrowieniami dla gospodarstw rybackich czy jak ich tam zwą 

Ja nad Narie łowię co roku. Piękne jezioro, ale z rybami słabo - małe okonki. Kiedyś był tam piękny leszcz, szczupak, węgorz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, 

swego czasu byłem stałym bywalcem tego jeziora i choć dzierżawca robi co może żeby wyjalowic to jezioro, to ze względu na jego rozmiar i ukształtowanie dna jest to niemożliwe. 

Mimo że lata świetności tego jeziora dawno minęły, można tam złapać naprawdę dorodne okazy. Sam złapałem tu leszcz 53 cm rok temu (a są większe). Na własne oczy widziałem też metrowca w minionym sezonie więc i zacnego drapieznika można się tu spodziewać. Do tego wegorze i karpie, ale tylko w kilku miejscach. Co ciekawe, o czym sam się niedawno dowiedziałem, czai się gdzieś przy dnie SUM! 

Myślę że z odpowiednim przygotowaniem, cierpliwością i odrobiną szczęścia można tu poprawić swoje zyciowki. Post jest sprzed 3 lat ale mam nadzieję że moja odpowiedź dotrze :) 

Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi